ABB Run - Trutnovský drak

2015-06-13 Trutnov [CZE]

archiv

announcement

registration

start list

results

1/2 Maraton total: 76, men : 61, women: 15, M1: 23, M2: 33, M3: 5, Z1: 3, Z2: 11, Z3: 1 [html] [pdf]
10km total: 79, men : 45, women: 34, Muži: 0, Ženy: 0, N [0][][m]: 45, N [0][][k]: 34 [html] [pdf]
5km total: 86, men : 49, women: 37, Muži: 0, Ženy: 0, N [0][][m]: 49, N [0][][k]: 37 [html] [pdf]

start list 1/2 Maraton

start ~ 12:01:38 , all years of born , registered: 76 participants ( 61 of men, 15 of women) 4 x 5km

category # name state year team
M2 [11] Adamec Miloš CZE 1975 Trutnov
Z2 [12] Bastarova Jana CZE 1979 Benesov
M2 [13] Božek Petr CZE 1975 ABB Trutnov
M2 [1] Brýdl Pavel CZE 1980 SALOMON/SUUNTO
M2 [14] Buka Tomáš CZE 1980 Trutnov
M3 [15] Cagwe John CZE 1965 Hvězda SKP Pardubice
M3 [16] Čipera Radek CZE 1964 SK RADVANICE
M1 [17] Čtvrtečka Ondrej CZE 1997 Triatlon Team Loko Trutnov
M2 [8] Čtvrtečka Pavel CZE 1968 Triatlon Team Loko Trutnov
M2 [18] David Miloš CZE 1978 Upice
M3 [19] Dvorský Jaroslav CZE 1963 Kasper - Swix Trutnov
M2 [20] Dvořáček Václav CZE 1969 ENERGY TEAM
Z2 [31] Ernestová Zuzana CZE 1974 Trutnov
M2 [21] Fešar Marek CZE 1975 Trutnov
M1 [72] Flegl Vlastimil CZE 1986 Vrchlabí
Z2 [81] Fleišerová Adéla CZE 1975 Bratříkov
M2 [78] Gajdoš Dušan CZE 1973 Červený Kostelec
Z1 [22] Geislerová Eliška CZE 1998 Trutnov
M1 [23] Gnebus Ján SVK 1988 Kežmarok
M1 [24] Haas Jan CZE 1984 Kasper Swix team Trutnov
M1 [25] Hampl Matěj CZE 1999 Merida Biking Team
M2 [10] Hanousek Václav CZE 1980
M2 [26] Hanuš Jiří CZE 1972 vella team
Z3 [27] Hauschková Dagmar CZE 1965 kancelář starostky Police nad Metují
Z2 [28] Hlaváčková Hana CZE 1977 Pardubice
M2 [30] Horák Michal CZE 1975 TJ Sokol Studnice
M1 [29] Horák Rudolf CZE 1998 SKBU Trutnov
M1 [2] Horyna Ondřej CZE 1987 Bak,Olfin Car,Atip
M1 [32] Hruška Jan CZE 1989 Kasper - Swix Team
Z1 [33] Jarkovská Barbara SVK 1990 Prešov
M1 [35] Jiroušek Zdeněk CZE 1987 SK hasičů KHk
M2 [37] Kašpar Tomáš CZE 1978 Kasparci
M3 [74] Knápek Lubomír CZE 1960 LK Šumperk
M2 [38] Kostka Karel CZE 1973 Trutnov
M2 [40] Kouřil Karel CZE 1972 AC Vysoké Mýto
M1 [39] Kouřil Tomáš CZE 1993 AC Vysoké Mýto
M2 [41] Král Jindřich CZE 1973 Iscarex Č.T.
Z2 [42] Krátká Anna CZE 1969 Hvězda Pardubice
M2 [43] Krumphanzl Erik CZE 1975 Odolov
Z2 [44] Krumphanzlová Eva CZE 1971 Odolov
M2 [45] Kubeček Vojtěch CZE 1973 Nové Město nad Metují
Z2 [3] Kubiasová Kateřina CZE 1978 Tyčka a kulička
M2 [46] Kubín Martin CZE 1970 tRUtNov
M1 [47] Labuda Tomáš CZE 1996 Mladé Buky
M1 [48] Malina Petr CZE 1986 Trutnov
M2 [49] Malý Jiří CZE 1977 Planet Toys Cycling
M2 [59] Mašek Petr CZE 1979 Atletický oddíl Spartak Vrchlabí
M2 [51] Mikuláš Zdeněk CZE 1975 Říčany
M1 [52] Milata Tomáš CZE 1989 Trutnov
M1 [53] Nejedlý Ondřej CZE 1983 Praha 5
M2 [79] Nevlida Ladislav CZE 1973 ArboGard
M2 [54] Novotný Miloš CZE 1973 Venta s.r.o.
M1 [55] Opočenský Matěj CZE 1996 Kasper - Swix Team
Z2 [73] Petr Ernestová Zuzana CZE 1972 SK Dolar Hajnice
M2 [56] Prokeš Tomáš CZE 1975 OK Slavia HK
Z2 [7] Punčochářová Dita CZE 1977 Kerberos
Z2 [9] Radvanová Tereza CZE 1977 evergy team
M1 [57] Seidel Michal CZE 1987 Radvanice v Čechách
M1 [77] Sodomka Marek GBR 1998 Náchod
M2 [76] Sodomka Pavel CZE 1975 inSTAVex
Z2 [58] Soukupová Eva CZE 1975 Kutná Hora
M2 [60] Šedivý Pavel CZE 1973 SK Janské Lázně
M2 [61] Šimek Pavel CZE 1980 Olfin Car Ski Team Trutnov
M1 [62] Šípek Marek CZE 1999 Trutnov
M1 [4] Švarc Martin CZE 1994 Ski klub Jablonec
M2 [63] Tintěra Tomáš CZE 1977 Klecany
M1 [64] Trejbal Miroslav CZE 1982 Trutnov
M2 [65] Vašíček Martin CZE 1971 TJ Maratonstav Úpice
M1 [66] Veselý Jan CZE 1985 Happy Team
M2 [67] Vojtěch Michal CZE 1977 Posilovna Vella Trutnov
M1 [75] Volf Michal CZE 1981 TJ Dvůr Králové
M1 [5] Vozka Pavel CZE 1989 Kasper - Swix Team
M2 [68] Vrána Petr CZE 1980 Buřtárna U Pěti Buků
M3 [69] Werner Oldřich CZE 1964 Wikov
M2 [70] Žaluda David CZE 1973 Jedna noha netleska
Z1 [71] Ženožičková Věra CZE 1982 Hronov

start list 10km

start ~ 12:05:11 , all years of born , registered: 79 participants ( 45 of men, 34 of women) 2 x 5km

category # name state year team
N [0][][m] [101] Adamec Martin CZE 2001 Olfin Car - Vella
N [0][][m] [102] Balous Mojmír CZE 1923 ABB s.r.o.
N [0][][k] [103] Balousová Andrea CZE 1982 Pardubice
N [0][][k] [104] Bastarova Hana CZE 1976 Benesov
N [0][][k] [105] Campbell Pavla CZE 1984 Trutnov
N [0][][m] [168] Celba Petr CZE 1986 PELLS TEAM
N [0][][m] [107] Čejchan Jan František CZE 2004 Praha 6
N [0][][m] [106] Čejchan Tomáš CZE 1974 Praha 7
N [0][][k] [169] Černá Lucie CZE 1988 Borotice
N [0][][m] [162] David Michal CZE 1977 Kasperovci
N [0][][m] [ ] Divila Robert CZE 1978 Vitkovice v Krkonosich 178
N [0][][m] [176] Divila Robet CZE 1978
N [0][][k] [109] Dvorská Alžběta CZE 2004 Olfin Car Ski Team Trutnov
N [0][][k] [108] Dvorská Ivana CZE 1971 Malé Svatoňovice
N [0][][k] [179] Emlerová Jitka CZE 1977 Arbogard
N [0][][m] [111] Frýba Jakub CZE 1999 Trutnov
N [0][][k] [110] Fryba Milan CZE 1975 Kasperovci
N [0][][m] [166] Furmánek Roman CZE 1972 Dvůr Králové nad Labem
N [0][][m] [167] Furmánek Roman CZE 2000 Dvůr Králové nad Labem
N [0][][m] [160] Götz Adam CZE 1997 Trutnov
N [0][][m] [164] Gult Martin CZE 1975 Wikov Hronov
N [0][][k] [112] Habrová Karina CZE 1993 Žamberk
N [0][][m] [114] Hrubý Martin CZE 1975 Dvůr Králové nad Labem
N [0][][k] [177] Jirková Aneta CZE 1994 Mladé Buky
N [0][][k] [173] Jiroutová Lucie CZE 1992 Pell´s Team Brno
N [0][][m] [174] Jón Miloš CZE 1983 Trutnov
N [0][][m] [36] Káňa Pavel CZE 1974 Triatlon Team Loko Trutnov
N [0][][m] [115] Káňa Petr CZE 1972 Újezd u Brna
N [0][][m] [116] Kesner Petr CZE 1965 Hostinné
N [0][][m] [117] Ketman Dalibor CZE 1964 Blučina
N [0][][m] [118] Kopecký Zdeněk CZE 1974 Trutnov
N [0][][m] [119] Kostovský Roman CZE 1986 SVVAT
N [0][][k] [120] Krejčová Lucie CZE 1992 Trutnov
N [0][][m] [122] Kudlej Zdeněk CZE 1977 Děvínský Spolek Alpinistů
N [0][][m] [123] Lebedínský Petr CZE 1985 Ještě jsme se nedohodli
N [0][][k] [124] Leblochová Jana CZE 2004 Olfin car Ski Team
N [0][][k] [238] Leblochová Jana CZE 2004 Olfin car Ski Team
N [0][][k] [125] Lehká Markéta CZE 1976 Trutnov
N [0][][k] [126] LHOTOVÁ BĚLA CZE 1972 Hostinné
N [0][][m] [128] Maňhal Ondřej CZE 2000 SKBU Trutnov
N [0][][k] [129] Marksová Zuzana CZE 1987 Trutnov
N [0][][m] [130] Matsko Alexey CZE 1977 ABB
N [0][][m] [180] Mazač Jaroslav CZE 1968 Bonbon Police nad Metují
N [0][][m] [50] Metelka Martin CZE 1980 Loko Trutnov Triatlon
N [0][][k] [159] Metelková Nikola CZE 1988 LOKO Trutnov Triatlon Team
N [0][][k] [175] Minaříková Denisa CZE 1980 Buřtárna u pěti buků
N [0][][k] [131] Mračková Vendula CZE 2000 Trutnov
N [0][][m] [132] Mrkous David CZE 1997 Olfin Car - Vella Trutnov
N [0][][m] [133] Müller David CZE 1997 SKBU Trutnov
N [0][][k] [134] Namenyiova Eva CZE 1989 Praha
N [0][][m] [135] Nemšovský Petr CZE 1976 Praha 5
N [0][][m] [137] Ostatnik Juraj CZE 1982 praha
N [0][][k] [136] Pechova Marketa CZE 1976 Trutnov
N [0][][m] [138] Peška Tomáš CZE 1974 Kasper - Swix Trutnov
N [0][][k] [139] Peterková Veronika CZE 1984 Svitavy
N [0][][m] [140] Procházka Rudolf CZE 1978 RunSport Team
N [0][][m] [142] Roštejnský Martin CZE 1987 Trutnov
N [0][][k] [143] Řehůřková Alžběta CZE 1989 Trutnov
N [0][][m] [144] Sedláček Jan CZE 1991 Běžci Batňovice
N [0][][k] [145] Semeráková Kristýna CZE 1993 Úpice
N [0][][m] [161] Slavkovský Milan CZE 1976 Rudník
N [0][][m] [146] Souček Tomáš CZE 1971 SKBU Trutnov
N [0][][k] [147] Stodolová Lýdie CZE 1986 Zlíčko
N [0][][k] [148] Stoklasová Eva CZE 1975 Kasper - Swix Team
N [0][][k] [149] Šotolová Michaela CZE 1979 TE Connectivity
N [0][][m] [150] Špelda Jan CZE 1987 Úpice
N [0][][k] [178] Švarcová Martina CZE 1965 Olfin
N [0][][k] [170] Tlustá Jana CZE 1985 Slaný
N [0][][m] [151] Trejbal Jan CZE 1988 Trutnov
N [0][][k] [152] Trsková Nikol CZE 1990 Dvůr Králové nad Labem
N [0][][m] [153] Tuček Martin CZE 2000 Batňovice
N [0][][k] [154] Tůmová Pavla CZE 1988 Trutnov
N [0][][m] [155] Vašíček Roman CZE 1974 CONTINENTAL ADRŠPACH
N [0][][m] [157] Vondra Josef CZE 1971 Hvězda Pardubice z.s.
N [0][][m] [171] Vozár Jan CZE 1985 Vlčnov
N [0][][k] [163] Vránová Veronika CZE 1987 Trutnov
N [0][][m] [158] Vykus Vlastimil CZE 1984 ABB SAS
N [0][][m] [165] Wiesner Radek CZE 1980 Baduna Team
N [0][][k] [172] Zámečníková Irena CZE 1971 Svoboda nad Úpu

start list 5km

start ~ 12:10:41 , all years of born , registered: 86 participants ( 49 of men, 37 of women) 1 x 5km

category # name state year team
N [0][][m] [268] Anton Bohdan CZE 2004 SK Janské Lázně
N [0][][m] [201] Barvínek Pavel CZE 1967 Olfincar Trutnov
N [0][][k] [202] Bastarova Lenka CZE 1989 Benesov
N [0][][k] [264] Benešová Anna CZE 2004 Carla.Kupkolo.cz D.K.n.L.
N [0][][k] [203] Bičanová Lucie CZE 1976 Čelákovice
N [0][][m] [204] bouček lukáš CZE 2005 Olfin Car - Vella Trutnov
N [0][][m] [205] Ciler Jakub CZE 2000 Hostinné
N [0][][m] [270] Dienstbier Ondřej CZE 1983 Sofa Predators
N [0][][m] [207] Fiala Miroslav CZE 1967 Olfincar Trutnov
N [0][][m] [208] Fišer Vojtěch CZE 2004 Trutnov -Volanov
N [0][][m] [281] Fleischer Leonard CZE 2002 SK Janské Lázně
N [0][][m] [209] Fleišer Matyáš CZE 2004 Bratříkov
N [0][][k] [210] Fleišerová Sára CZE 2001 Bratříkov
N [0][][m] [211] Hantl Aleš CZE 1987 alaletec
N [0][][m] [212] Harvánek Adam CZE 2002 Olfin Car - Vella Trutnov
N [0][][m] [265] Heczko ml. Stanislav CZE 2001 Carla.Kupkolo.cz Dvůr Králové nad Labem
N [0][][k] [213] Holoubková Nikola CZE 1991 Vrdy
N [0][][k] [214] Horochovská Martina CZE 1972 Trutnov 1
N [0][][m] [215] Houdek David CZE 2003 Olfin Car - Vella Trutnov
N [0][][m] [271] Hrabec Jiří CZE 1988 Louňovice
N [0][][m] [267] Hrazdíra Josef CZE 1952
N [0][][k] [216] Hrazdírová Veronika CZE 1983 Trutnov
N [0][][m] [217] Hrdinka Daniel CZE 1997 OOS TJ Spartak Vrchlabí
N [0][][m] [282] Chromý Roman CZE 1966 Pro Music Prolog Bike Trutnov
N [0][][m] [219] Jahelka Adam CZE 2003 Olfin car Ski Team
N [0][][m] [220] Jahelka Jan CZE 2001 Trutnov
N [0][][m] [218] Jahelka Kryštof CZE 2005 Olfin Car - Vella Trutnov
N [0][][k] [221] Janečková Silvie CZE 1982 Hostinné
N [0][][m] [222] Jindra Vojtěch CZE 2005 Olfin Car - Vella Trutnov
N [0][][m] [223] JUNEK IVAN CZE 1967 REALITY JUNEK
N [0][][k] [224] Junková Anna CZE 2004 Trutnov
N [0][][m] [229] Kábrt Petr CZE 1944
N [0][][k] [280] Kalyn Ala CZE 2001 SK Janské Lázně
N [0][][m] [225] Kašpar Dominik CZE 2003 Olfin Car - Vella Trutnov
N [0][][m] [226] Kopinec Josef CZE 1980 Vyskov
N [0][][m] [227] Kostka Karel CZE 2000 Trutnov
N [0][][k] [228] Koukolová Petra CZE 1993 Žacléř
N [0][][k] [121] Kubečková Karolína CZE 1995 Nové Město nad Metují
N [0][][k] [230] Kubečková Natálie CZE 2007 SK Nové Město nad Metují
N [0][][k] [231] Kubečková Natálie CZE 2007 SK Nové Město nad Metují
N [0][][m] [272] Kubias Josef CZE 2005 Tyčka a kulička
N [0][][m] [232] Kuhn Michal CZE 2002 Olfin Car - Vella Trutnov
N [0][][m] [266] Kuhu Viktor CZE 1962
N [0][][k] [233] Kukačková Katarína CZE 1983 Jaroměř
N [0][][k] [234] Kvardova Veronika CZE 1984 Praha 4
N [0][][k] [236] Lebedínská Andrea CZE 1988 Vítězná - Komárov
N [0][][m] [235] Lebedinská Marcela CZE 1988 Česká Skalice
N [0][][m] [237] Lebedinský Aleš CZE 1978 KOB Jaroměř
N [0][][k] [124] Leblochová Jana CZE 2004 Olfin car Ski Team
N [0][][k] [238] Leblochová Jana CZE 2004 Olfin car Ski Team
N [0][][m] [269] Lukeš Richard CZE 1974 Liteň
N [0][][m] [239] Mach Patrik CZE 1998 žádný
N [0][][m] [240] Machoň Josef CZE 1972 Trutnov
N [0][][k] [241] Matějíčková Renata CZE 1991 Trutnov
N [0][][k] [242] Matušková Kristýna Marie CZE 2002 Olfin Car - Vella Trutnov
N [0][][k] [243] Medunová Petra CZE 1982 Horní Dehtov
N [0][][k] [244] Miloschewitschova Helena CZE 1978 Praha 4
N [0][][k] [245] Mračková Lucie CZE 2005 Olfin Car - Vella Trutnov
N [0][][k] [246] Müllerová Veronika CZE 2000 CCC region Damane
N [0][][m] [247] Nemšovský Filip CZE 2005 Praha 5
N [0][][k] [277] Pamprová Pavlína CZE 1978 Trutnov
N [0][][m] [278] Písný Michael CZE 1989 Trutnov
N [0][][m] [283] Pokorný Pavel CZE 1977 Hervis Sport Trutnov
N [0][][m] [249] Priputen Štefan CZE 1964 Olfincar Trutnov
N [0][][k] [141] Průchová Barbora CZE 1992 Praha 9
N [0][][k] [250] Rajská Lenka CZE 1983 Brno
N [0][][m] [251] Sloup Stepan CZE 1976 ABB Trutnov
N [0][][m] [252] Stoklasa Štěpán CZE 2003 Olfin Car - Vella Trutnov
N [0][][m] [276] Stříbrný Jaroslav CZE 1977
N [0][][k] [253] Šelepinová Daniela CZE 1974 trutnov
N [0][][m] [254] Šimoník Martin CZE 1979 Praha 10
N [0][][k] [255] Šípková Petra CZE 1987 Kasper - Swix Team
N [0][][k] [257] Šlitrová Alice CZE 2000 Trutnov
N [0][][k] [256] Šlitrová Markéta CZE 1978 Trutnov
N [0][][m] [258] Švadlák Petr CZE 1972 Svídnický Extrém Team
N [0][][m] [263] Švec Jakub CZE 2001 SASM
N [0][][m] [273] Tomeš Miroslav CZE 1997 Úpice
N [0][][m] [248] Vagenknecht František CZE 1977 Aster Jičín
N [0][][m] [156] Vatka Ondřej CZE 1994 Praha
N [0][][m] [259] Veselý Jaroslav CZE 1972 Brno
N [0][][k] [260] Vokáčová Petra CZE 1984 Březová
N [0][][k] [261] Vránová Barbora CZE 2003 Olfin Car - Vella
N [0][][m] [274] Vymetal Martin CZE 1975
N [0][][k] [275] Vymetalová Klára CZE 2005 Loko Trutnov
N [0][][k] [262] Žaludová Jana CZE 1979 SPB Dubový Háj
N [0][][k] [279] Žižková Hela CZE 2003 Olfin Car - Vella Trutnov