5. ČP masters, VC Bivoj

2017-10-22 Stará Ves n/O

announcement

registration

start list

results

žáci, žákyně, kadetky total: 27, men : 16, women: 11, žáci: 16, žákyně: 10, kadetky: 1 [html] [pdf]
Masters C, D, Z total: 26, men : 18, women: 8, MC-M50: 11, MD-M60: 7, ZA: 5, ZB: 3 [html] [pdf]
vl. z. Ženy Elite, Juniorky, Kadeti total: 13, men : 8, women: 5, Kadeti: 8, Juniorky: 1, ZE: 4 [html] [pdf]
mimo soutěž C total: 1, men : 1, women: 0, Muži: 1, Ženy: 0 [html] [pdf]
Masters A, B total: 34, men : 34, women: 0, M open: 0, MA-M30: 14, MB-M40: 20 [html] [pdf]
vl. z. Muži Elite, Junioři total: 10, men : 10, women: 0, Junioři: 5, ME: 5 [html] [pdf]
mimo soutěž A total: 1, men : 1, women: 0, Muži: 1, Ženy: 0 [html] [pdf]

start list žáci, žákyně, kadetky

start ~ 10:49:29 , 2002 - 2005 , registered: 27 participants ( 16 of men, 11 of women)

category # name state year team
žáci [ ] Bernát Adam CZE 2005 IVAR CS - AUTHOR TEAM
žáci [ ] Blaha Robin CZE 2007 CK Feso Petřvald
žáci [ ] Drobný Tomáš SVK 2006 CK Olympik Trnava
žákyně [ ] Dubcová Štěpánka CZE 2006 Team Forman Kids
žáci [ ] Filgas Matouš CZE 2008 ACK Stará Ves n. O.
žákyně [ ] Hermanová Adéla CZE 2005 Sportcomplex Břeclav
žákyně [ ] Hlbocká Petra SVK 2006 CK Olympik Trnava
žáci [ ] Hlbocký Marian CZE 2007 CK Olympik Trnava
žákyně [ ] Huráčková Markéta CZE 2007 CK Feso Petřvald
žákyně [ ] Jaborniková Anna CZE 2004 Sportcomplex Břeclav
kadetky [ ] Jaborníková Veronika CZE 2001 SPortcomplex Břeclav
žákyně [ ] Jozkowicz Maja CZE 2006 Diverjey Team
žáci [ ] Kobylanski Bartosz CZE 2004 UKS Stobrawa
žákyně [ ] Košárková Sabina CZE 2005 SK Jiří team Ostrava
žáci [ ] Lazecki Marek CZE 2007 SK Jiří team Ostrava
žáci [ ] Macko Daniel CZE 2007 CK Olympik Trnava
žáci [ ] Majdanics Marek CZE 2004 ACK STARÁ VES NAD ONDŘEJNICÍ
žáci [ ] Malovec Samuel CZE 2005 CK olympik Trnava
žáci [ ] Minařík Viktor CZE 2005 Sportcomplex Břeclav
žákyně [ ] Němcová Barbora CZE 2004 Sportcomplex Břeclav
žákyně [ ] Podmska Viktoria CZE 2005 UKS Stobrawa
žákyně [ ] Poulová Michaela CZE 2004 Sportcomplex Břeclav
žáci [ ] Suslik Kacper CZE 2004 UKS Strobrawa
žáci [ ] Sverkot Daniel CZE 2008 SK Jiří team Ostrava
žáci [ ] Vajbar Jakub CZE 2004 Sportcomplex Břeclav
žáci [ ] Vála Ondra CZE 2007 SK Jiří team Ostrava
žáci [ ] Vaníček Šimon CZE 2004 Sportcomplex Břeclav

start list Masters C, D, Z

start ~ 11:30:35 , all years of born , registered: 26 participants ( 18 of men, 8 of women)

category # name state year team body
MD-M60 [306] Brusch Lubomír CZE 1955 Sweep Cycling 132
ZA [404] Fortelná Petra CZE 1984 AUTENTICBIKE Třebíč 1.31
ZA [405] Gruchalová Lucie CZE 1984 CK Hobby Bohumín 0.85
ZB [505] Chmurová Šárka CZE 1978 MAX CURSOR 1.8
MC-M50 [204] Jakl Jiří CZE 1963 CK Hobby Bohumín 124
ZB [504] Jaklová Ivana CZE 1965 CK Hobby Bohumín 1.94
MC-M50 [212] Jurečka Jiří CZE 1966 Polabští cyklisté o.... 187
MC-M50 [216] Kovářík Ivo CZE 1967 SK JIŘÍ TEAM Ostrava 210
MD-M60 [307] Krejčí Karel CZE 1958 Sweep Cycling 133
ZA [402] Krtičková Petra CZE 1986 HSK - cycling team 1.98
MD-M60 [309] Kukula Zdenek CZE 1950 Víno Karabina 92
MC-M50 [209] Lehký Milan CZE 1966 Cyklo Bendl 163
MC-M50 [211] Louvar Ondřej CZE 1962 KCHlinsko 125
MC-M50 [208] Lukašák Štefan CZE 1967 CYKLOTEAM Kolárna 183
ZA [403] Maráčková Pavlína CZE 1981 Sk Jiří Team Ostrava 2.06
MC-M50 [210] Mestek Miroslav CZE 1966 SP KOLO Specialized 164
ZB [502] Metelková Ivana CZE 1961 ACS Drak Vrbno 0.91
MD-M60 [302] Pek Miroslav CZE 1958 TO EUROPE PEKSPORT 192
MD-M60 [303] Sedláček Jiří CZE 1958 SK JIŘÍ TEAM Ostrava 175
MC-M50 [207] Sekerka st. Karel CZE 1961 Sportovní club CYCLORACING 111
MC-M50 [202] Svatoš Vladimír CZE 1963 AUTOMAX 153
MC-M50 [213] Švan Mirolav CZE 1967 ACS Drak Vrbno 87
MC-M50 [205] Švec Milan CZE 1963 Silný team Uničov 46
MD-M60 [301] Wiedermann Zdeněk CZE 1958 Silný team Uničov 55
ZA [401] Wittnerová Bronislava CZE 1983 Short bike academy Opletal 1.76
MD-M60 [304] Žarlok Zdeněk CZE 1958 SK JIŘÍ TEAM Ostrava 120

start list vl. z. Ženy Elite, Juniorky, Kadeti

start ~ 11:30:35 , 2003 and older , registered: 13 participants ( 8 of men, 5 of women)

category # name state year team
ZE [ ] Bajgerová Nikola CZE 1997 Team Dukla Praha
Kadeti [ ] Bohdalovský Jiří CZE 2002 SK Jiří team Ostrava
ZE [ ] Gargelová Tereza CZE 1989 IN-LIFE cycling team
Kadeti [ ] Havrlant Jakub CZE 2003 ACK STARÁ VES NAD ONDŘEJNICÍ
Kadeti [ ] Hurač Vojtěch CZE 2002 CK Feso Petřvald
Kadeti [ ] Kyjonka Štěpán CZE 2003 CK FEJO Petřvald
Kadeti [ ] Milota Šimon CZE 2003 ACK Stará Ves
ZE [ ] Mudříková Kateřina CZE 1996 ACK Stará Ves
Juniorky [ ] Plchová Pavlína CZE 2001 Cyklo Bendl
Kadeti [ ] Valášek Branislav CZE 2002 CK Olympik Trnava
ZE [ ] Voráčová Naďa CZE 1981 TJ Uničov
Kadeti [ ] Voznička Ondřej CZE 2003 SK jiří Team
Kadeti [ ] Vykydal Jaroslav CZE 2003 PUSKINAK.CZ

start list mimo soutěž C

start ~ 11:34:33 , all years of born , registered: 1 participants ( 1 of men, 0 of women)

category # name state year team
Muži [ ] Zmuda Jan CZE 1959 Loko Krnov

start list Masters A, B

start ~ 12:31:00 , 1969 - 1999 , registered: 34 participants ( 34 of men, 0 of women)

category # name state year team body
MA-M30 [22] Beneš Petr CZE 1979 Truxxxik Cycling 104
MB-M40 [115] Galuška Tomáš CZE 1970 FORCE KCK Zlín 60
MA-M30 [2] Gruchala Vojtěch CZE 1983 CK Hobby Bohumín 23
MA-M30 [11] Hrůza Pavel CZE 1983 Racers 30
MA-M30 [3] Chyba Jiří CZE 1979 Nutrend specialized 207
MB-M40 [109] Janů Martin CZE 1974 Silný team Uničov 15
MB-M40 [113] Józkowicz Michal POL 1974 Diversey Team 48
MB-M40 [120] Katera Martin CZE 1977 JKF Jaroměř 100
MA-M30 [24] Kníže David CZE 1982 PRODOLI RACING TEAM 87
MA-M30 [1] kolaja jan CZE 1981 slavia Liberec orienteering 80
MA-M30 [18] Komberec Aleš CZE 1979 Hradecký Spinning Klub 143
MA-M30 [12] Král Jakub CZE 1984 Kola KOBLÍŽEK PROSTĚJOV 144
MA-M30 [31] Kutin Tomáš CZE 1984 SingleBe Bikes 169
MB-M40 [130] Lehotsky Jiri CZE 1976 PRO MUSIC PROLOG BIKE 4
MB-M40 [102] Mlynář Vlastimil CZE 1974 ACS Drak Vrbno 48
MB-M40 [108] Mlynář Zdeněk CZE 1976 PUSKINAK.CZ 86
MB-M40 [111] Novák Richard CZE 1978 BikePart.cz 97
MA-M30 [5] Novotný František CZE 1981 Hradecký Spinning Klub 155
MB-M40 [114] Ondráček Martin CZE 1973 Pro Music Prolog Bike Trutnov 100
MB-M40 [118] Petr Pavel CZE 1969 CK LOKOMOTIVA PARDUBICE 64
MB-M40 [101] Pithart Jan CZE 1978 KH Tour Stevens Bike Team 153
MB-M40 [103] Plch David CZE 1976 Cyklo Bendl 49
MB-M40 [25] Pobjecký Peter CZE 1976 CK Karpaty Smolenice 2
MB-M40 [112] Posmyk Arkadiusz POL 1974 Diversey Team 83
MB-M40 [119] Pospíšil Jan CZE 1970 Utari Team Pytlon 54
MA-M30 [21] Pospíšil Petr CZE 1979 Rafkarna IDEA Cycling Team 189
MB-M40 [116] Provazník Jaroslav CZE 1971 Team Louny 158
MB-M40 [107] Schejbal Josef CZE 1978 CYKLO PROFI GOLD FREN 195
MB-M40 [131] Skála Martin CZE 1977 Pro Music Prolog Bike Trutnov 9
MA-M30 [16] Strakoš Jaroslav CZE 1984 cykloteam KOLARNA 47
MA-M30 [10] Stupka Ondřej CZE 1979 KC BRNO 68
MB-M40 [139] Tuna Milan CZE 1975 AUTENTICBIKE Třebíč
MB-M40 [137] Veselý Miloš CZE 1973 TRUXXXIK cycling 133
MA-M30 [30] Zelený Ondřej CZE 1982 ELEVEN MERCEDES MITAS 209

start list vl. z. Muži Elite, Junioři

start ~ 12:31:00 , 2001 and older , registered: 10 participants ( 10 of men, 0 of women)

category # name state year team
Junioři [ ] Andrle David CZE 2000 Elkov Author junior team
Junioři [ ] Doležal Viktor CZE 2001 Sport Complex Břeclav
ME [ ] Fiala Radim CZE 1995 Novatop Lapierre
Junioři [ ] Hajdu Jakub SVK 2000 CK Olympik Trnava
Junioři [ ] Herbeč David CZE 2000 UKS Stobrawa
ME [ ] kalita tomaš CZE 1988 HEAD Bike TJ Opava
ME [ ] Lasák Matěj CZE 1992 MAX CURSOR
ME [ ] Palička Hynek CZE 1999 Topforex Lappiere
Junioři [ ] Vávra Erik CZE 2001 ACK Stará Ves
ME [ ] Voznička Vojtěch CZE 1999 Head Bike Opava

start list mimo soutěž A

start ~ 12:32:29 , all years of born , registered: 1 participants ( 1 of men, 0 of women)

category # name state year team
Muži [ ] Tluszczak Rafal POL 1972 Hotel 4 brzozy