Excalibur Race Kladno neděle

2018-09-30 Kladno

announcement

registration

start list

results

Hell jednotlivci     total: 95, men : 68, women: 27, M: 55, M40: 13, Z: 22, Z40: 5 [html] [pdf]
Hell dvojice     total: 42, men : 29, women: 13, muži: 9, ženy: 1, mix: 11 [html] [pdf]
Hell týmy     total: 20, men : 14, women: 6, muži: 1, ženy: 0, mix: 4 [html] [pdf]

start list Hell jednotlivci

start ~ 10:00:00 , 2003 and older , registered: 95 participants ( 68 of men, 27 of women)

category # start name state year team
Z40 [20] 10:10:00 Babušková Stanislava CZE 1974 #GLADIATORRACETEAM
M [16] 10:08:00 Behenský Jan CZE 1991 ocra cz team
Z [57] 10:28:30 Benadová Michaela CZE 1995 Kladno
M40 [82] 10:41:00 Beneš Petr CZE 1977 Kvíčala Team
M40 [7] 10:03:30 beran pavel CZE 1970 praha
M [10] 10:05:00 brunát zdeněk CZE 1985 SRTG Kladno
M [12] 10:06:00 Calka Erik CZE 1994 Drangels Liberec
M [75] 10:37:30 drechsler josef CZE 1986 Karlovy Vary
M [55] 10:27:30 Drinka Filip CZE 1991 OCRA CZ TEAM
Z [18] 10:09:00 Dvořáková Martina CZE 1995 Slaný
M [11] 10:05:30 Fiala Martin CZE 1991 Polná
M [58] 10:29:00 Gajdoš Jan CZE 1992 Crossgym Praha
M [36] 10:18:00 grigorov david CZE 1993 SRTG Čelákovice
M [33] 10:16:30 Hájek Jiří CZE 1992 Plzeň
M [60] 10:30:00 Hájek Pavel CZE 1989 Frýdek-Místek
M [25] 10:12:30 Hanyk Lukáš CZE 1991 Kostelec nad Orlicí
M [46] 10:23:00 Havelka Martin CZE 1988 Liberec
M [34] 10:17:00 Holeček Jaroslav CZE 1992 Kladno
M [30] 10:15:00 Hora Vojtěch CZE 1992 Predator Workout Kladno
Z [49] 10:24:30 Husáková Lucie CZE 1990 Kladno 7
M [66] 10:33:00 Chrappa Richard SVK 1989 Elite Team OCRA Slovakia
M40 [ ] Kucera Michael CZE 1972 Doksy u Kladna
Z [81] 10:40:30 kučerová alesia CZE 1992 SRTG Kladno
M [24] 10:12:00 Kysilka Lukáš CZE 1987 Městec Králové
M40 [3] 10:01:30 Lacina Josef CZE 1978 OCR Runners Beroun
M [31] 10:15:30 Leksa Ladislav CZE 1993 Kladno
M [22] 10:11:00 Levý Štěpán CZE 1982 PŘEKÁŽKÁČ
M [4] 10:02:00 Linka Milan CZE 1993 Extreme Obstacle Runners
M [54] 10:27:00 Löffler Erik CZE 1983 Spartan Gym Praha
M40 [71] 10:35:30 Lopata Daniel CZE 1976 Stochov
Z [68] 10:34:00 Marušinová Darina CZE 1992 SRTG Kladno
M [64] 10:32:00 Mates Martin CZE 1991 Vroutek
M [63] 10:31:30 Med Jarmil CZE 1992 SRTG Kladno
Z [45] 10:22:30 Milotová Petra CZE 1987 Říčany
M [73] 10:36:30 Mísař Martin CZE 1983 Velký Borek
M40 [122] 11:01:00 necas lubomir CZE 1974 ostrov u macochy
Z [69] 10:34:30 Nová Petra CZE 2000 #GLADIATORRACETEAM
M [51] 10:25:30 Novák Lukáš CZE 1995 Hoštka
M [76] 10:38:00 Novák Lukáš CZE 1991 SWEEP OCRA CZ ELITE TEAM
Z40 [44] 10:22:00 Pernstecherová Andrea CZE 1975 SRTG Teplice
Z [39] 10:19:30 Petrášová Barbora CZE 1991 Velešín
Z40 [17] 10:08:30 Petruchova Hana CZE 1975 Zastávka u Brna
Z [50] 10:25:00 Plašilová Tereza CZE 1992 Kladno
M [67] 10:33:30 RAJNIAK MICHAL SVK 1989 Elite Team OCRA Slovakia
M [21] 10:10:30 Rajnoha Matěj CZE 1996 Predators Gym
M [80] 10:40:00 Rázl Michael CZE 2000 Vrchoviny
M [13] 10:06:30 Rožboud Tomáš CZE 1992 České Budějovice
Z [62] 10:31:00 Rudková Kristýna CZE 1997 SRTG Kladno
M [48] 10:24:00 Růžek Pavel CZE 1993 Gladiators Kralupy
M [47] 10:23:30 Růžek Vojtěch CZE 1999 Gladiators Kralupy
M [ ] Rydlo Jan CZE 1988 Slvetin nad metuji 99
Z [74] 10:37:00 Rylková Kateřina CZE 1985 OCRA CZ TEAM
M40 [53] 10:26:30 Řehoř Zdeněk CZE 1978 SRTG Strupčice
Z [72] 10:36:00 Sedláčková Katerina CZE 1989 Štětí
Z [35] 10:32:30 Schejbalová Tereza CZE 2000 Plzeň
M40 [5] 10:02:30 Slaměník Bedřich CZE 1976 Praha
M40 [19] 10:09:30 surý martin CZE 1976 SRTG Šumperk
M40 [61] 10:30:30 Šlik Jan CZE 1974 Kladno
M [6] 10:03:00 Šnopl Vít CZE 1999 #GLADIATORRACETEAM
M40 [40] 10:20:00 Šprachta Milan CZE 1974 Holice
M [28] 10:14:00 Špruček Jan CZE 1991 Štěpánov
M [152] 11:14:00 Šrámek Dobroslav CZE 1982 Kladno, to je to město
Z40 [37] 10:18:30 Šrámková Zdeňka CZE 1976 Ždírec nad Doubravou
M40 [14] 10:07:00 Švadlák Petr CZE 1972 Svídnický Extrém Team
M [29] 10:14:30 Švec Jiří CZE 1992 SRTG Kladno
M [78] 10:39:00 Třešňák Petr CZE 1983 Slanýkobylky
M [26] 10:13:00 Uhlík Roman CZE 1986 Kolín
Z [27] 10:13:30 Vacková Tereza CZE 1991 Karlovy Vary
M [59] 10:29:30 Valach Radek CZE 1988 Frýdek-Místek
M [15] 10:07:30 Vepřek Martin CZE 1990 Kolšov
M [70] 10:35:00 Veselý Lukáš CZE 1993 #GLADIATORRACETEAM
M [38] 10:19:00 Vítek Karel CZE 1999 SK PRAGA, karelvitek.cz
Z [32] 10:16:00 Vocetková Miroslava CZE 1993 Kladno
Z [41] 10:20:30 Zábská Eliška CZE 1990 Praha
Z40 [23] 10:11:30 Zimmermannová Lenča CZE 1975 Za Hezčí Zadeček
M [52] 10:41:30 Beran Lukáš CZE 1986 Spartan Gym
M [77] 10:38:30 Bílek Jiří CZE 1982 OCRA CZ TEAM
Z [137] 11:08:30 Doleželová Kateřina CZE 1991 SRTG Vyškov
M40 [9] 10:04:30 Fišer Rostislav CZE 1974 Spartan Gym
M [43] 10:21:30 Chalabala Jan CZE 1991 Spartan Gym
Z [2] 10:01:00 Jeřábková Petra CZE 1987 Fénix Plzeň
M [141] 11:10:30 Kolařík Lukáš CZE 1990 Fénix Plzeň
M [131] 11:05:30 Kopecsný Kristián CZE 1989 SOWA
M [140] 11:10:00 Kováčik Branislav CZE 1988 Fénix Plzeň
M [138] 11:09:00 Kratochvíl Jakub CZE 1995 Fénix Plzeň
Z [130] 11:05:00 Nová Petra SVK 1986 SOWA
M [79] 10:39:30 Pleyer Ladislav CZE 1993 OCRA CZ TEAM
M [136] 11:08:00 Slezáček Michal CZE 1982 SRTG Vyškov
Z [8] 10:04:00 Stejskalová Barbora CZE 1989 OCRA CZ TEAM
M [56] 10:28:00 Suchna David CZE 1986 OCRA CZ TEAM
Z [1] 11:11:00 Šašková Zuzana CZE 1983 SOWA
Z [135] 11:07:30 Švestková Sabina CZE 1998 SRTG Vyškov
M [134] 11:07:00 Urban Petr CZE 1994 SRTG Vyškov
M [133] 11:06:30 Vríčan Erik CZE 1992 SOWA
M [42] 10:21:00 Vyčichlo Tomáš CZE 1982 Spartan Gym

start list Hell dvojice

start ~ 10:00:00 , 2003 and older , registered: 42 participants ( 29 of men, 13 of women)

category # team members
muži ampéři
m
[128]
radek bečvář
1983
m
[129]
rudolf bečvář
1995
muži Kladno
m
[121]
Karel Bernášek
1989
m
[120]
Vojtěch Svoboda
1989
muži Barbarian extreame team
m
[97]
marek bielik
2000
m
[96]
Patrik Waldhans
1991
mix Vysoká Lhota
m
[127]
Ondřej Brokeš
1997
w
[126]
Simona Zelenková
1999
mix Bechlín
w
[109]
Barbora Došková
1992
m
[108]
Vojtěch Rajnoha
1993
mix Predator Workout Kladno
m
[104]
Petr Duchek
1987
w
[105]
Lucie Lišková
1999
mix Vseruby u Plzne
w
-
Katerina Dvorakova
1986
m
-
Jan Knourek
1979
mix Hercules Kids
w
[99]
Pavel Florián
1987
m
[98]
Marek Pavlovec
1985
muži Beroun
m
[125]
Petr Foukal
1986
m
[124]
Ivan Truksa
1980
muži (J)ELITA
m
[112]
Petr Fryš
1997
m
[113]
Vít Záruba
1996
muži SRTG Děčín
m
[132]
martin hendl
1976
m
[139]
jiří Wicherek
1982
mix Asics FrontRunner CZE
w
[111]
Michaela Huňáková
1999
m
[110]
Ondřej Šimon
1992
ženy Meziboří
w
[116]
Veronika Hurajová
1991
w
[117]
Soňa Štětinová
1983
mix GLADIATOR RACE team
m
[101]
Martin Klaška
1982
w
[100]
Iva Rozehnalová
1979
mix Libušín
w
[114]
Barbora Korbelová
1993
m
[115]
Martin Vaněček
1991
muži Upice
m
[119]
Roman Kostovský
1986
m
[118]
Luděk Nyklíček
1978
muži Živanice
m
[102]
Jan Levý
1981
m
[103]
Aleš Poskočil
1986
mix Kudla v zádech
m
[84]
Petr Macek
1974
w
[85]
radka štambachová
1975
mix Kladno
w
[106]
Barbora Mohatron
1985
m
[107]
Roman Pinkava
1977
mix ostrov u macochy
m
[122]
lubomir necas
1974
w
[123]
lucie necasova
2000
muži bratřijaksepatří.cz
m
[150]
Ondřej Simandl
1993
m
[151]
Matěj Šašek
1984

start list Hell týmy

start ~ 10:00:00 , 2003 and older , registered: 20 participants ( 14 of men, 6 of women)

category # team members
muži Spartan Gym
m
[52]
Lukáš Beran
1986
m
[9]
Rostislav Fišer
1974
m
[43]
Jan Chalabala
1991
m
[42]
Tomáš Vyčichlo
1982
mix OCRA CZ TEAM
m
[77]
Jiří Bílek
1982
m
[79]
Ladislav Pleyer
1993
w
[8]
Barbora Stejskalová
1989
m
[56]
David Suchna
1986
mix SRTG Vyškov
w
[137]
Kateřina Doleželová
1991
m
[136]
Michal Slezáček
1982
w
[135]
Sabina Švestková
1998
m
[134]
Petr Urban
1994
mix Fénix Plzeň
w
[2]
Petra Jeřábková
1987
m
[141]
Lukáš Kolařík
1990
m
[140]
Branislav Kováčik
1988
m
[138]
Jakub Kratochvíl
1995
mix SOWA
m
[131]
Kristián Kopecsný
1989
w
[130]
Petra Nová
1986
w
[1]
Zuzana Šašková
1983
m
[133]
Erik Vríčan
1992

start times