Kupkolo MTB Trilogy 2 The Best of Sudety

2018-07-06 Teplice nad Metují 

archiv

announcement

registration

start list

results

Extreme Race total: 186, men : 175, women: 11, M-29: 14, M-V1: 46, M-V2: 42, M-V3: 12, Z: 4, M-E: 46, V-E: 15, Z-E: 7 [html] [pdf]
Enduro Race total: 68, men : 61, women: 7, M-E: 46, V-E: 15, Z-E: 7 [html] [pdf]
Half Race total: 46, men : 39, women: 7, M: 27, Z: 6, Muži: 12, Ženy: 1 [html] [pdf]
Junior total: 7, men : 6, women: 1, Junior: 6, Juniorky: 1 [html] [pdf]
Enduro Half Race total: 13, men : 12, women: 1, Muži: 12, Ženy: 1 [html] [pdf]
KIDS Odrážedla total: 10, men : 6, women: 4, kluci: 6, holky: 4 [html] [pdf]
KIDS kola 0-5 total: 4, men : 4, women: 0, Muži: 4, Ženy: 0 [html] [pdf]
KIDS 6-7 total: 9, men : 5, women: 4, Muži: 5, Ženy: 4 [html] [pdf]
KIDS 8-10 total: 9, men : 6, women: 3, Muži: 6, Ženy: 3 [html] [pdf]
KIDS 11-14 total: 7, men : 7, women: 0, Muži: 7, Ženy: 0 [html] [pdf]

result list Extreme Race

start ~ 09:06:38

rank rank/cat. # name year state team finish delay lap#1lap#2lap#3lap#4lap#5lap#6lap#7lap#8lap#9lap#10lap#11lap#12
1 1 / V-E [319] Artur Gruszczyński 1977 POL SCS OSOZ Racing Team 06:50:37.89
2 2 / V-E [308] Grzegorz Broda 1975 POL SCS OSOZ Racing Team 06:50:49.45 00:11.56
3 3 / V-E [370] ARTUR WAWRZEŃ 1974 POL Gomola Trans Airco 07:11:05.09 20:27.2
4 4 / V-E [348] Petr Reisner 1975 CZE GIANT Cycling team 07:54:13.85 01:03:35.96
5 5 / V-E [340] Václav Mušálek 1966 CZE BIKOMATIC 07:57:02.63 01:06:24.74
6 6 / V-E [329] Pavel Kavka 1976 CZE Říčany 08:18:54.81 01:28:16.92
7 7 / V-E [374] Josef Smetana 1978 CZE Holany A Team 08:22:13.39 01:31:35.5
8 8 / V-E [327] Günther Kaiser 1973 AUT Lederhosenwhiskey Salzburg 08:38:54.1 01:48:16.21
9 9 / V-E [352] Thomas Schlachter 1977 GER OmmesPommes123 09:05:18.76 02:14:40.87
10 10 / V-E [357] Milan Smetaník 1974 CZE Gigantic Racing Team 09:17:09.92 02:26:32.03
11 11 / V-E [330] Tomáš Klapka 1978 CZE Slaný 09:18:42.05 02:28:04.16
12 12 / V-E [356] Jiří Smejkal 1959 CZE Gigantic Racing Team 09:19:31.56 02:28:53.67
13 13 / V-E [324] Peter Choyna 1976 GER Seddiner See 09:44:02.61 02:53:24.72
14 14 / V-E [313] Stefan Donath 1978 GER Callenberg OT Falken 09:44:06.87 02:53:28.98
15 15 / V-E [334] Adam Kruml 1974 CZE Praha - Uhříněves 09:49:09.66 02:58:31.77