Rybnický MTB maraton

2017-08-12 Rybník (Česká Třebová)

archiv

announcement

registration

start list

results

dlouhá total: 57, men : 56, women: 1, M18-29: 13, M30-39: 21, M40-49: 15, M50: 7, Z: 1 [html] [pdf]
krátká total: 41, men : 33, women: 8, MJ: 14, M: 19, ZJ: 1, Z18-39: 4, Z40: 3 [html] [pdf]

start list dlouhá

start ~ 11:00:00 , all years of born , registered: 57 participants ( 56 of men, 1 of women)

category # name state year team
M30-39 [66] Bartoš Tomáš CZE 1985 Sokol Klášterec
M18-29 [2] Blaho Martin CZE 1999 PRESTIGE CYCLING TEAM
M50 [4] Celerin Ivan CZE 1963 TML
M50 [56] Danesi Maurizio CZE 1962 Život na kole
M30-39 [5] Dittrich Jiří CZE 1984 F-BIKE KLUB SÁDEK
M40-49 [67] Doutnáč Jan CZE 1973 PRESTIGE CYCLING TEAM
M30-39 [55] Groulík František CZE 1980 SKPRIMAPOLIČKA
M30-39 [69] Hána Tomáš CZE 1979 Lanškroun
M40-49 [6] Honig Milan CZE 1969
M18-29 [48] Honig Radim CZE 1998 Bikecentrum Olomouc
M40-49 [47] Jarůšek Josef CZE 1974 Spešov
M30-39 [60] Jeřábek Ivo CZE 1982 Light Core
M30-39 [54] jeřábek milan CZE 1979 Light core team
M30-39 [7] Jonáš Karel CZE 1983
M40-49 [8] Klusák Rostislav CZE 1976 Dalečín
M30-39 [9] Konečný Radim CZE 1982 Život na kolech
M30-39 [10] Kopecký Lukáš CZE 1978 Cheb - Háje
M40-49 [53] Krč Tomáš CZE 1970 Bike Prestige
M50 [11] Křeček Miroslav CZE 1962 KOB ZPV Prostějov
M18-29 [12] Kubišta Michal CZE 1990 RCR Bike Team Č.Třebová
M30-39 [13] Kučera Milan CZE 1983 Polička
M50 [51] Kupka Roman CZE 1967 Havrani Hylváty
M30-39 [59] Landa Štěpán CZE 1981 Light Core
M40-49 [61] Lašman Petr CZE 1970 Light Core
M50 [14] Lederer Vladimír CZE 1962 Cyklo RD Pardubice
M18-29 [52] Libra Miroslav CZE 1989 Brno
M18-29 [15] Lidmila Martin CZE 1998 Cyklo Ski klub Polička
M18-29 [63] Lux Martin CZE 1993 Sokol Klášterec
M40-49 [16] Motyčka Martin CZE 1971 OCK Osík
M18-29 [64] Nekodanec Šimon CZE 1992 Sokol Klášterec
M40-49 [18] Neugebauer Jiří CZE 1973 Bike Freaks Holice
Z [19] Neumanová Martina CZE 1988 Prestige cycling team
M18-29 [20] Novák Michael CZE 1992
M30-39 [23] Pávek Lukáš CZE 1985 Sloupnice
M30-39 [25] Pospíšil Petr CZE 1979 Rock Machine Cyklomax
M30-39 [49] Pružina Dan CZE 1981 Dolní Rožínka
M40-49 [27] Sirový Aleš CZE 1970 Bikeclub Svitavy
M40-49 [28] Sitar Martin CZE 1977
M18-29 [65] Skotálek Jan CZE 1997 CHS Galen
M50 [29] Spáčil Leopold CZE 1959 NOVATOP LAPIERRE
M40-49 [30] Srnský Václav CZE 1973 F-bike klub Sádek
M30-39 [58] Stránský Tomáš CZE 1981 Light Core
M30-39 [32] Široký Michal CZE 1979 Prestige cycling team
M40-49 [57] Šňupárek Martin CZE 1971 ABND Racing Team
M50 [34] Štěpaník Jiří CZE 1965 Moravec team
M18-29 [35] Štěpaník Jiří CZE 1997 Moravec team
M30-39 [37] Trávníček Jan CZE 1979
M30-39 [36] Trávníček Petr CZE 1980 f-bike klub sádek
M40-49 [38] Tříska Lukáš CZE 1977 BMC SKIBIKECENTRUM.CZ
M40-49 [68] Vaňous Jan CZE 1973 Karbon Majster Team
M40-49 [39] Vašíček Martin CZE 1969 Synové Výčepu
M18-29 [40] Vejda Michal CZE 1994 PRESTIGE CYCLING TEAM
M30-39 [41] Vodehnal Martin CZE 1980 Veloservis Flach
M18-29 [44] Zelený Dominik CZE 1999 Cyklo-ski klub Polička
M30-39 [46] Žák Radek CZE 1980 SK Křižanováci
M18-29 [62] Žídek Aleš CZE 1990 Chroustovice
M30-39 [50] Žižka Zbyněk CZE 1980 Polička

start list krátká

start ~ 11:10:00 , all years of born , registered: 41 participants ( 33 of men, 8 of women)

category # name state year team
M [199] Blaho Jiří CZE 1996 Libchavy
Z18-39 [168] Čupová Jan CZE 1990 NOVATOP GHOST
M [160] Festa Zdeněk CZE 1958 Sport Bar Ústí nad Orlicí
MJ [198] Gaži Lukáš CZE 2000
Z40 [161] Gažiová Jiřina CZE 1977 Sport Bar Ůstí nad Orlicí
MJ [154] Hájek Vojtěch CZE 2000 Cyklo Bendl
M [171] Hamerník Jaroslav CZE 1973 Česká Třebová
M [164] Holub Jan CZE 1998 Symbio+ BMC
M [197] Hruška Milan CZE 1977 Dlouhá Třebová
M [155] Jeřábek Olda CZE 1980 Brno
MJ [195] Karlíček Jakub CZE 1999 Cyklo Bendl
M [163] Klíma Zbyněk CZE 1973 Česká Třebová
MJ [194] Klusák Radim CZE 2000 Cyklo ski klub Polička
M [190] Kočí Jan CZE 1988 SK žamberk
M [193] Kočí Roman CZE 1965
MJ [191] Kočí Štěpán CZE 2002 Potštejn
MJ [192] Kočí Vít CZE 2000 Potštejn
M [165] Kolář Petr CZE 1968 Česká Třebová
MJ [189] Kovaříček Vojtěch CZE 2002 Prestige cycling team
M [187] Křivohlávek David CZE 1989 Lanškroun
M [185] Lněnička Tomáš CZE 1998
MJ [184] Machálek Adam CZE 2002
MJ [156] Němec Matouš CZE 2005 Cyklo Ski klub Polička
M [159] Němec Petr CZE 1974 Cyklo Ski klub Polička
MJ [158] Němec Šimon CZE 2002 Cyklo Ski klub Polička
M [166] Novak Martin CZE 1983 Rudoltice
Z40 [182] Nováková Kateřina CZE 1973 Olomouc
Z18-39 [181] Obstová Kateřina CZE 1999 SKP Duha Lanškroun
Z18-39 [180] Papáčková Adéla CZE 1998 Libchavy
MJ [170] Petrnoušek Dominik CZE 1999 cykloprofi goldfren team
MJ [178] Pinkas Daniel CZE 2001 Bike Freaks Holice
M [169] Skalický Karel CZE 1962 Pewag
MJ [157] Svatoš Tomáš CZE 2004 Cyklo Ski klub Polička
M [175] Šafář Martin CZE 1974 CYKLO SKI-klub Polička
M [153] Šafařík Radim CZE 1974 Svitavy
ZJ [174] Šafářová Zuzana CZE 2001 Cyklo SKi klub Polička
M [162] Šulc Erik CZE 1996 Ústí nad Orlicí
MJ [172] Tér Filip CZE 2001 S - Sport Hronov
Z18-39 [103] Térová Veronika CZE 1998 S - Sport Hronov
M [102] Valenta Petr CZE 1966 BMC skibikecentrum
Z40 [167] Záleská Iveta CZE 1970 CTC Fort Ústí nad Orlicí