Info

čipová časomíra

Kontakt

Sportovní čipová časomíra

Provozovatel časomíry, fyzická osoba

Ing. Jan Kolaja, Ph.D.
Dědinova 1920
288 02 Nymburk
mail: info@sportchallenge.cz
Tel: +420 603 88 99 21
IČO: 75181916
DIČ: CZ8103290998

Pořadatel sportovních akcí, zapsaný spolek

Zapsaný spolek Sportchallenge
Dědinova 1920
288 02 Nymburk
IČO: 01308238

Kdo jsme a co nabízíme

Jsme sportovci, kteří zároveň umí stát za přípravou závodu. Časomíra se nám stala rodinnou živností. Časomíru Sportchallenge poskládali někdy kolem roku 2008 tři kamarádi z kolejí (Véna Hornych, Jirka Havlíček a Honza Kolaja) na objednávku a na míru polskému pořadateli MTB závodů.

Jan Kolaja je cyklista, časomírou se zabývá od roku 2008, kdy začal měřit nejprve závody MTB a posléze k tomu přibyla silniční cyklistika, cyklokros, běhy, pochody, koloběžky, lyže, brusle či překážkové závody. Honza je tvůrcem softwaru, na kterém běží celý Sportchallenge a v současnosti je hybnou silou projektu.

Jana Kolaja Ehlerová je orientační běžkyně, která ke svému sportu přivedla i manžela. Měřit začala v roce 2011 a dokáže zastoupit Honzu Kolaju. Její speciální schopností je umění znefunkčnit libovolnou tiskárnu.

Online registrace

Registrace na závody v našem systému je stále aktualizovaná a přizpůsobujeme ji požadavkům všech našich klientů. Kromě registrace na samotný závod můžou závodníci dostat i doplňkové služby (trička, dresy, jídla, noclehy). Pokud máte vypsanou speciální kategorii (pro zaměstance, pro IZS, pro závodníky nad 100 kg, ...), lze ji také snadno zadávat rovnou při registraci. Pokud chcete, aby registrace přimo na stránkách Vašeho závodu, je možné ji tam vložit od nás a nastylovat podle Vašich představ. Pokud nechcete využít naši registraci, udělejte si to podle sebe a dodáte nám data před závodem.

Správa plateb

Pomocí našeho systému je možné poměrně snadno spravovat platby k závodu - a to buď pomocí importu bankovního výpisu, který vám oznámí, jaké platby byly zadány, i upozorní na platby, které nedokázal identifikovat (špatný nebo chybějící variabilní symbol). Dále je možné zadávat platby ručně podle jména, variabilního symbolu, teamu. Správu plateb můžete ponechat i na nás, pokud vám to tak bude vyhovovat. Jednou variantou je posílat nám výpisy z účtu, kam chodí startovné, připadně je možné startovné posílat i přímo na náš účet.

Startovní čísla

Obvyklý postup je ten, že organizátor závodu připraví podkladky pro čísla s barevnými logy závodu a sponzorů, my obvykle 2 dny před závodem vytiskneme RFID nálepky s číslicemi a se jmény závodníků pro předem přihlášené. Připravíme i čipy bez jmen pro příchozí. Tyto nálepky nalepíme na podkladky. Pokud přijde na prezentaci příliš mnoho nově příchozích, můžeme čísla dotisknout i na místě. Splníme Vám požadavky například na konkrétní číselné řady pro rozdílné tratě či kategorie, můžete nám dodat seznam lidí, kterým chcete dát nějaká speciální čísla, naopak sami se snažíme přidělovat čísla podle výsledků z předchozích ročníků. Vzhled startovních čísel můžeme uzpůsobit Vašemu designu s ohledem na to, aby výsledek byl čitelný a splňoval svou funkci. Pokud chcete opravdu originální startovní čísla, můžeme vám nabídnout menší čipy a spolupráci s tiskárnou, kde připraví číselnou sadu podle Vašich představ. Preferujem takováto jednorázová startovní čísla, která mohou po závodě zůstat závodníkovi na památku a organizátorovi ubyde práce s jejich sběrem a tříděním.

Pořadatelům menších akcí nabízíme možnost zapůjčení naší číselné sady, ale tím pořadateli přibývá povinnost zajistit jejich zpětný výběr, očištění a seřazení.

Prezentace v den závodu

Na registraci přijedem a budeme připraveni zadávat do systému nově příchozí. Počítáme s tím, že samotnou registraci s předáváním tašek a placením a podobně si organizátor zajistí sám, my mu pouze dodáme startovní čísla, případně nálepky na tašky, také startovku a budeme připraveni na místě pro dodávání nově příchozích do systému.

Měření cíle

Naše měření je připraveno na polní podmínky, kontroly je možné sbalit do menšího auta a dovézt na trať, cíl je v dodávce, která může změřit závod i bez připojení k elektřině (v tomto nastavení Vám jen nevytisknem výsledky na papíry, budou jen na obrazovce). Máme zkušenosti s měřením i většího množství průběžných kontrol na trati pomocí systému SPORTident (například pro Enduro závody). Naši silnou stránkou je schopnost přizpůsobit měření Vašim požadavkům, umíme měřit závody dvojic i trojic - jaké si vymyslíte požadavky (jestli počítáte průměrný čas nebo čas posledního), takové změříme. Náš systém tvoříme sami a nestane se, že by "počítač něco neuměl". Naše měření je online, pokud je na místě GSM signál, pak jsou výsledky viditelné ihned po projetí závodníka cílem. Pro běžné měření cíle používáme RFID bránu s ocelovou konstrukcí, na kterou je možné navěsit po stranách pevné plastové bannery pořadatele.

Měření průjezdů na trati

Cíl, případně průjezdy násobné průjezdy/průběhy cílem vám změříme každopádně, pokud chcete k tomu i přidat měření na trati, rádi vám vyhovíme. Na místo se musíme dostat autem, pokud to je problém, dopravte nám tam bednu s technikou (zabere místo asi jako jeden člověk). Snažíme se spolupracovat se stavitelem trati, abychom naměřili co nejzajímavější část tratě a zároveň byli například v místě, kde závodníci jednou dvakrát, abychom nabídli co nejvíce údajů.

Zpracování výsledků

Na cílové čáře děláme ještě kontrolní ruční zápis výsledků, podle kterého kontrolujeme elektronické měření, za hotovými výsledky si pak stojíme. Průběžné výsledky jsou ihned po průchodu závodníka kontrolou nebo cílem na internetu (pokud je na místě měření GSM signál) i na lokální síti v cíli závodu. V cíli také umisťujeme obrazovku, která ukazuje průběžné výsledky závodu. Máme zkušenosti s měřením závodů jednotlivců, dvojic, teamů, seriálu závodů.

Zobrazení výsledků

Výsledky jsou hned po projetí cílem nebo kontrolou na našich stránkách. Průběžně je kontrolujeme. Pokud chcete výsledky přímo na stránkách závodu, lze se domluvit buď na include z naší databáze nebo na tom, že vám po dokončení závodu pošleme export výsledků ve formátu, jaký vám vyhovuje. V cíli prezentujeme výsledky v tištěné formě a na obrazovce, případně posíláme SMS.

Měření doprovodných dětských závodů

V rámci našich služeb Vám rádi vyjdeme vstříc s měřením dětských závodů či dalších doprovodných akcí k hlavní aktivitě. Když už jsme na závodech, chceme se účastnit!

Kolik vás to může stát?

Následující tabulka obsahuje základní ceny služeb, které nabízíme.

položkacena bez DPHpoznámka
Cílová brána6 000 až 15 000,-To, že přijedeme a strávíme u vás 1 běžný pracovní den. Že vaše akce bude zavedena v systému, bude možné se na ni přihlašovat, spravovat platby atd. Cena je velmi závislá na konkrétní podmínce, termínu.
Správa platebzdarmaVybírání plateb na náš účet a následný kompletní převod na účat pořadatele. V případě zrušení akce je možné automaticky vrátit peníze, které přišly z CZ účtu se správným variabilním symbolem.
Mezičas3 500,-Kontrolní místo na trati, cena nezahrnuje obsluhu (sestavení, hlídání) a dopravu.
RFID čip malý16,-Nálepka 2x10 cm, k nalepení na startovní číslo jako např tato řada.
RFID nálepka velká24,-Nálepka 10x15 cm, která je potištěna dle přání pořadatele. Většinou obsahuje startovní číslo, jméno závodníka, tým, zvolenou trať. Nálepka je určena k nalepení na podkladkovou tabulku jako tato.
Kompletní číslo MTB28,- / 32,-s vlastní kompletací / kompletní
Kompletní číslo běh32,- / 36,-s vlastní kompletací / kompletní
Doprava (z Liberce)9 Kč/kmDodávka.
Zpracování online platby1-4% dáno ceníkem Comgate.
Umožnění dohlášek na místě 1500,-bez obsluhy.
Umožnění dohlášek na místě 3000,-s obsluhou (max 50 přihl. / os. / hod.).
Zpracování dodatečné přihlášky 0,-na místě, pokud pořadatel zajistí obsluhu počítačů.
Zpracování dodatečné přihlášky 50,-na místě, pokud není pořadatelem zajištěna obsluha.
Zpracování dodatečné přihlášky150,-na místě, pokud není pořadatelem zajištěno a doba prezentace překrývá dobu závodění.

Upozornění: Ceny jsou nezávazné a orientační. Většina možných termínů je již sice dlouhodobě obsazena, přesto neváhejte zeptat se na váš konkrétní případ.

Příklady finálně účtovaných akcí

typ akcetermínpočet účastníkůtyp číselúčtováno celkem
školní závody bez přihlášek na místěvšední den dopoledne100půjčovací5000,- bez DPH
MTB závod střední velikosti, prezentace (obsluha pořadatel) ukončena hodinu před startem, bez dopravysobota250RFID čip malý, zbytek pořadatel12 500,- bez DPH
MTB závod střední velikosti, prezentace (obsluha pořadatel) ukončena hodinu před startem, bez dopravysobota250kompletní startovní číslo MTB17 500,- bez DPH
MTB závod větší, prezentace během probíhající akce (1 osoba od nás), bez dopravysobota1000kompletní startovní číslo MTB35 000,- bez DPH

Služby, za které můžete očekávat vyšší výdaje

Kde můžete získat slevu

Obchodní podmínky pro pořadatele naleznete zde.