maraton

run

results

Weber Jičín City Run

2022-05-21 Jičín 

archiv

announcement

registration

start list

results

DZ6 [start d2] total: 13, men : 0, women: 13, kluci: 0, holky: 13 izs [html] [pdf] [csv]
DM6 [start d1] total: 15, men : 15, women: 0, kluci: 15, holky: 0 izs [html] [pdf] [csv]
DM8 [start d3] total: 14, men : 14, women: 0, kluci: 14, holky: 0 izs [html] [pdf] [csv]
DZ8 [start d4] total: 3, men : 0, women: 3, kluci: 0, holky: 3 izs [html] [pdf] [csv]
DM10 [start d5] total: 5, men : 5, women: 0, kluci: 5, holky: 0 izs [html] [pdf] [csv]
DZ10 [start d6] total: 7, men : 0, women: 7, kluci: 0, holky: 7 izs [html] [pdf] [csv]
DM12 [start d7] total: 4, men : 4, women: 0, kluci: 4, holky: 0 izs [html] [pdf] [csv]
DZ12 [start d8] total: 3, men : 0, women: 3, kluci: 0, holky: 3 izs [html] [pdf] [csv]
10km total: 71, men : 59, women: 12, M30: 34, M50: 16, M60: 7, M70: 1, Z30: 9, Z50: 4 izs [html] [pdf] [csv]
5km total: 80, men : 44, women: 36, K5: 6, JM: 3, M30: 17, M40: 17, S5: 4, JZ: 0, Z30: 17, Z40: 16 izs [html] [pdf] [csv]
file file type size last modified
Vysledky Eliminator Zamestnanecke pojistovny Skoda pdf 24902B23.05.2022 08:09:37

result list DZ6 [start d2]

start ~ 14:45:45

rank rank/cat. # name year state team lap#1lap#2lap#3lap#4lap#5lap#6
1 1 / holky [253] Ella PechovÁ 2016 CZE JiČÍn
2 2 / holky [209] Agáta Kučerová 2016 CZE Jičín
3 3 / holky [255] Anna KropÁČkovÁ 2017 CZE JiČÍn
4 4 / holky [262] Johanka NĚmcovÁ 2017 CZE JIČÍN
5 5 / holky [208] Linda Jenčková 2017 CZE AC TJ Jičín
6 6 / holky [212] Anežka Sedláčková 2017 CZE weber team
7 7 / holky [236] Barbora KuŽelovÁ 2017 CZE JiČÍn
8 8 / holky [210] Anna Letková 2018 CZE AC TJ Jičín
9 9 / holky [211] Malvína Mařanová 2019 CZE Kometa - Kbelnice
10 10 / holky [207] Natálie Vávrová 2017 CZE Jičín
11 11 / holky [267] Julie KlausovÁ 2018 CZE Praha 22
12 12 / holky [249] Lilien RemsovÁ 2018 CZE VrchlabÍ
13 13 / holky [258] RozÁlie LepkovÁ 2020 CZE DolnÍ KalnÁ

result list DM6 [start d1]

start ~ 14:50:44

rank rank/cat. # name year state team lap#1lap#2lap#3lap#4lap#5lap#6
1 1 / kluci [202] Dominik Forman 2017 CZE Táta, máma a dvojčata
2 2 / kluci [203] Mikuláš Kazda 2017 CZE Cykloklub Jičín
3 3 / kluci [237] VilÉm Sucharda 2016 CZE Tj Nová Paka
3 3 / kluci [243] TadeÁŠ zoubek 2016 CZE Liberec
5 5 / kluci [206] Lubor Vaněk 2017 CZE Jičín
6 6 / kluci [205] Josef Svoboda 2016 CZE weber team
7 7 / kluci [201] Richard Rudolf Cogan 2017 CZE Piráti+stan
8 8 / kluci [223] Antonín Šolc 2017 CZE Dětenice
9 9 / kluci [234] TomÁŠ Haken 2016 CZE JiČÍn
10 10 / kluci [204] Kryštof Kučera 2018 CZE Jičín
11 11 / kluci [265] Oliver Patera 2018 CZE Praha
12 12 / kluci [250] KryŠtof PuŠ 2018 CZE Studenec
13 13 / kluci [233] David Haken 2019 CZE JiČÍn
14 14 / kluci [266] Janek Klat 2018 CZE Praha 9
15 15 / kluci [224] Filip Vágner 2019 CZE Sportcentrum Jičín

result list DM8 [start d3]

start ~ 14:56:06

rank rank/cat. # name year state team finish delay lap#1lap#2
1 1 / kluci [226] VojtĚch Tyrychtr 2014 CZE Atletika Trutnov 01:25.2 00:42.2 (2)
2 2 / kluci [241] JiŘÍ FojtÍk 2014 CZE Praha 7 01:27.3 00:02.1 00:43.2 (6)
3 3 / kluci [256] Jakub Andrle 2015 CZE Weber Team 01:27.4 00:02.2 00:37.8 (1)
4 4 / kluci [238] Petr PoŠvÁŘ 2014 CZE ŠiŠkovice 01:30.1 00:04.9 00:43.4 (7)
5 5 / kluci [214] Matěj Mařan 2015 CZE Kometa - Kbelnice 01:30.2 00:05.0 00:42.5 (3)
6 6 / kluci [216] Matěj Vaněk 2014 CZE Jičín 01:36.3 00:11.1 00:42.8 (5)
7 7 / kluci [213] Matěj Kazda 2015 CZE Cykloklub Jičín 01:37.2 00:12.0 00:47.3 (9)
8 8 / kluci [225] Ota Šolc 2015 CZE Dětenice 01:43.2 00:18.0 00:46.8 (8)
9 9 / kluci [215] Eduard Sedláček 2014 CZE weber team 01:44.1 00:18.9 00:48.0 (10)
10 10 / kluci [248] Ladislav DĚdeČek 2014 CZE JiČÍn 01:45.0 00:19.8 00:42.5 (4)
11 11 / kluci [246] JonÁŠ VĚchet 2014 CZE NovÁ Paka 01:50.3 00:25.1 00:54.6 (12)
12 12 / kluci [251] ŠtĚpÁn DrÁpal 2015 CZE Studenec 01:55.3 00:30.1 00:48.5 (11)
13 13 / kluci [254] Illya Gavrylenko 2015 CZE Svoboda Nad Úpou 02:01.9 00:36.7 00:55.0 (13)
14 14 / kluci [263] Oliver Kuba 2014 CZE VrchlabÍ 02:17.9 00:52.7 01:00.8 (14)

result list DZ8 [start d4]

start ~ 14:56:06

rank rank/cat. # name year state team finish delay lap#1lap#2
1 1 / holky [217] Elen Jenčková 2014 CZE AC TJ Jičín 01:39.8 00:48.0 (2)
2 2 / holky [218] Beata Letková 2015 CZE AC TJ Jičín 01:44.3 00:04.5 00:49.4 (3)
3 3 / holky [245] Maja Melišíková 2015 CZE BĚŽECKÝ KLUB NÁCHOD 01:51.6 00:11.8 00:43.7 (1)

result list DM10 [start d5]

start ~ 15:00:29

rank rank/cat. # name year state team finish delay lap#1lap#2lap#3
1 1 / kluci [228] Vojta Kazda 2012 CZE weber team 02:10.9 00:38.7 (1) 01:24.0 (1)
2 2 / kluci [227] Antony Kazda 2012 CZE weber team 02:16.1 00:05.2 00:40.0 (2) 01:29.5 (2)
3 3 / kluci [221] Tadeáš Kramule 2012 CZE Funkční trénink Milovice/Olympia Spartan trénink K 02:23.3 00:12.4 00:43.8 (4) 01:33.7 (3)
4 4 / kluci [264] Adam HrdliČka 2013 CZE Liberec 02:30.9 00:20.0 00:40.2 (3) 01:34.0 (4)
5 5 / kluci [229] Jan Zadražil 2012 CZE Blata 02:32.7 00:21.8 00:45.2 (5) 01:39.2 (5)

result list DZ10 [start d6]

start ~ 15:00:29

rank rank/cat. # name year state team finish delay lap#1lap#2lap#3
1 1 / holky [220] Rozárie Kazdová 2013 CZE Cykloklub Jičín 02:16.8 00:44.1 (3) 01:33.3 (2)
2 2 / holky [231] Lucie Tyrychtrová 2012 CZE Atletika Trutnov 02:19.6 00:02.8 00:42.6 (1) 01:32.3 (1)
3 3 / holky [230] Sofia Kužmová 2013 CZE Target Sport Milovice 02:30.7 00:13.9 00:46.3 (6) 01:42.3 (4)
4 4 / holky [235] Tina KuŽelovÁ 2013 CZE JiČÍn 02:37.0 00:20.2 00:44.6 (4) 01:38.6 (3)
5 5 / holky [257] Antonie SkramuskÁ 2013 CZE Liberec 02:39.8 00:23.0 00:43.3 (2) 01:44.0 (5)
6 6 / holky [260] Lucie BrzkovÁ 2013 CZE Liberec 02:43.9 00:27.1 00:46.5 (7) 01:47.4 (7)
7 7 / holky [242] Emma BalcarovÁ 2012 CZE JiČÍn 02:48.3 00:31.5 00:45.8 (5) 01:45.6 (6)

result list DM12 [start d7]

start ~ 15:05:45

/www/doc/www.sportchallenge.cz/www/classes/Tools.php line 150 Tools->printPre

/www/doc/www.sportchallenge.cz/www/html/vysledky/table/body.php line 26 Tools->_print

/www/doc/www.sportchallenge.cz/www/classes/HtmlView.php line 71 NaC->include

/www/doc/www.sportchallenge.cz/www/html/vysledky/table.php line 8 HtmlView->show

/www/doc/www.sportchallenge.cz/www/classes/HtmlView.php line 71 NaC->include

/www/doc/www.sportchallenge.cz/www/html/vysledky/body.php line 78 HtmlView->show

/www/doc/www.sportchallenge.cz/www/classes/HtmlView.php line 71 NaC->include

/www/doc/www.sportchallenge.cz/www/html/info/vysledky.php line 10 HtmlView->show

/www/doc/www.sportchallenge.cz/www/classes/HtmlView.php line 71 NaC->include

/www/doc/www.sportchallenge.cz/www/classes/Controller.php line 583 HtmlView->show

/www/doc/www.sportchallenge.cz/www/classes/Controller.php line 345 Controller->output

/www/doc/www.sportchallenge.cz/www/classes/Controller.php line 294 Controller->processPage

/www/doc/www.sportchallenge.cz/www/index.php line 9 Controller->process

mem: 3055568
Array
(
    [id] => 252
    [idSB] => 3
    [zmena] => 2022-05-21 15:11:24
    [zmenil] => -1
    [odeslano] => 0
    [smazano] => 0
    [cislo] => 252
    [disc] => b-1
    [chyba] => 
    [id_zavodnik] => 195782
    [id_startovne] => 220411
    [id_team_z] => 970993
    [kategorie] => kluci
    [extraSoutez] => 
    [extraKategorie] => 
    [jmeno] => TomÁŠ
    [prijmeni] => StrÁnskÝ
    [pohlavi] => m
    [narozen] => 2009-01-01
    [mesto] => JiČÍn
    [stat] => CZE
    [uci] => 
    [team_text] => JiČÍn
    [nazev_teamu] => 
    [sms] => 
    [telefon] => 
    [cas_start] => 15:05:45
    [cas_0] => 15:05:43.629
    [cas_0v] => 23:59:58.6
    [poradi_0] => 4
    [cas_0_1] => 99:99:99.999
    [poradi_0_1] => 0
    [cas_1] => 
    [cas_1v] => 99:99:99.999
    [poradi_1] => 0
    [cas_1_2] => 99:99:99.999
    [poradi_1_2] => 0
    [cas_2] => 15:06:26.648
    [cas_2v] => 00:00:41.6
    [poradi_2] => 3
    [cas_2_3] => 00:00:48.4
    [poradi_2_3] => 3
    [cas_3] => 15:07:15.003
    [cas_3v] => 00:01:30
    [poradi_3] => 3
    [cas_3_4] => 00:00:53.1
    [poradi_3_4] => 3
    [cas_4] => 15:08:08.144
    [cas_4v] => 00:02:23.1
    [poradi_4] => 3
    [cas_4_5] => 
    [poradi_4_5] => 0
    [cas_5] => 
    [cas_5v] => 99:99:99.999
    [poradi_5] => 0
    [cas_5_6] => 99:99:99.999
    [poradi_5_6] => 0
    [cas_6] => 
    [cas_6v] => 99:99:99.999
    [poradi_6] => 0
    [cas_6_7] => 99:99:99.999
    [poradi_6_7] => 0
    [cas_7] => 
    [cas_7v] => 99:99:99.999
    [poradi_7] => 0
    [cas_7_8] => 99:99:99.999
    [poradi_7_8] => 0
    [cas_8] => 
    [cas_8v] => 99:99:99.999
    [poradi_8] => 0
    [cas_8_9] => 99:99:99.999
    [poradi_8_9] => 0
)
rank rank/cat. # name year state team finish delay lap#1lap#2lap#3lap#4
1 1 / kluci [261] Jakub Brzek 2010 CZE Liberec 03:01.9 00:40.6 (1) 01:28.6 (1) 02:19.7 (2)
2 2 / kluci [259] Jan PalÁn 2010 CZE Liberec 03:04.9 00:03.0 00:41.4 (2) 01:28.6 (2) 02:19.5 (1)
3 3 / kluci [247] LukÁŠ VĚchet 2011 CZE NovkÁ Paka 03:16.8 00:14.9 00:43.4 (4) 01:32.6 (4) 02:25.8 (4)
4 (-1) 4 / kluci [252] TomÁŠ StrÁnskÝ 2009 CZE JiČÍn 02:23.1 00:41.6 (3) 01:30.0 (3) 02:23.1 (3)

result list DZ12 [start d8]

start ~ 15:05:45

rank rank/cat. # name year state team finish delay lap#1lap#2lap#3lap#4
1 1 / holky [232] Tanya Kužmová 2010 CZE Target Sport Milovice 03:00.7 00:40.5 (1) 01:26.9 (1) 02:11.5 (1)
2 2 / holky [222] Nikola Jenčková 2011 CZE AC TJ Jičín 03:10.3 00:09.6 00:43.4 (2) 01:32.8 (2) 02:25.9 (2)
3 3 / holky [244] Viktorie MeliŠÍkovÁ 2011 CZE BĚŽECKÝ KLUB NÁCHOD 03:21.5 00:20.8 00:45.1 (3) 01:34.1 (3) 02:29.9 (3)

result list 10km

start ~ 15:13:04

rank rank/cat. # name year state team finish delay lap#1lap#2lap#3lap#4lap#5lap#6
1 1 / M30 [4] Pavel Kubričan 1983 CZE PSK Olymp Praha 32:53.1
2 2 / M30 [71] Ondřej Chour 1987 CZE AC Česká Lípa 32:55.3 00:02.2
3 3 / M30 [7] Karel Splítek 1989 CZE DyckyČumáčci 32:56.2 00:03.1
4 4 / M30 [6] Petr Soukup 1987 CZE Tj Nová Paka 33:43.0 00:49.9
5 5 / M30 [69] Filip Stránský 2004 CZE Hvězda Pardubice z.s. 34:06.2 01:13.1
6 6 / M30 [10] Jakub Krabec 2002 CZE Poko Running Team 35:33.8 02:40.7
7 1 / Z30 [2] Gabriela Veigertová 2000 CZE Poko Running Team 35:46.2 02:53.1
8 7 / M30izs [28] Martin Kubíček 1994 CZE Valdizer Bulldogs 35:47.4 02:54.3
9 8 / M30 [70] Josef Drbohlav 2001 CZE Valdice 36:21.3 03:28.2
10 9 / M30izs [35] Zbyněk Letko 1988 CZE Poko running team 36:45.7 03:52.6
11 10 / M30 [23] Tomáš Hejl 1983 CZE POKO RUNNING TEAM 36:48.5 03:55.4
12 1 / M60 [5] Rudolf Cogan 1971 CZE TJ Nová Paka 36:48.7 03:55.6
13 1 / M50 [61] Ladislav Prazak 1975 CZE Box club Jičín 38:04.0 05:10.9
14 11 / M30 [20] Vojtěch Jašek 2002 CZE Poko Running Team 38:29.7 05:36.6
15 2 / M50 [59] Michal Vejvoda 1982 CZE T.J.Sokol Jičín 38:37.6 05:44.5
16 3 / M50 [24] Jaromír Kindl 1979 CZE Nova Paka 39:03.0 06:09.9
17 12 / M30 [60] Jan Lněnička 1994 CZE Dvůr Králové nad Labem 40:28.5 07:35.4
18 13 / M30 [36] Jaroslav Moc 1990 CZE Liberecké Gazely 41:09.7 08:16.6
19 14 / M30 [42] Martin Novák 1992 CZE Eleven Head CST Cyklolive 41:12.1 08:19.0
20 2 / Z30 [68] Barbora Zavřelová 1992 CZE Zavři Němčice 41:27.9 08:34.8
21 15 / M30 [14] Petr Celba 1986 CZE Kola Rtyně 41:36.6 08:43.5
22 4 / M50 [67] Michal Dlouhý 1977 CZE 41:42.2 08:49.1
23 16 / M30 [53] Marek Šmika 1988 CZE Káraný 41:47.5 08:54.4
24 5 / M50 [12] Pavel Bernat 1976 CZE LSK Lomnice nad Popelkou 42:37.9 09:44.8
25 6 / M50 [29] Petr Kuk 1981 CZE weber team 42:40.8 09:47.7
26 3 / Z30 [62] Anežka Seifertová 2005 CZE Čks Ski Jilemnice 42:41.6 09:48.5
27 7 / M50 [56] Aleš Andrle 1973 CZE weber team 44:00.2 11:07.1
28 8 / M50 [58] Radek Tomáš 1980 CZE Vrchlabi 44:05.5 11:12.4
29 9 / M50 [19] Pavel Janyš 1976 CZE Praha 44:17.0 11:23.9
30 4 / Z30 [34] Zuzana Lepková 1987 CZE YELLOW HOUSE 44:53.6 12:00.5
31 1 / Z50 [63] Tereza Tyrychtrová 1981 CZE Trutnov 45:04.9 12:11.8
32 2 / M60 [64] Rudolf Vzorek 1965 CZE Apropo Jičín 45:41.7 12:48.6
33 3 / M60 [66] Jiří Karásek 1970 CZE Valdice 45:45.2 12:52.1
34 10 / M50 [44] Jaroslav Pospíšil 1978 CZE Nový Bydžov 45:57.0 13:03.9
35 2 / Z50 [3] Blanka Paulů 1954 CZE Maratonstav Úpice 46:18.0 13:24.9
36 1 / M70 [41] Antonín Novák 1962 CZE Remy team 46:48.1 13:55.0
37 4 / M60 [27] Jan Krabec 1969 CZE Sdružení pro Jičín 46:58.8 14:05.7
38 11 / M50 [72] Martin Bala 1977 CZE Kněžice 47:08.0 14:14.9
39 17 / M30 [65] Zbyněk Flídr 1994 CZE PHMZ Racing 48:12.5 15:19.4
40 12 / M50 [43] Jiří Podzimek 1975 CZE Jičín 48:27.7 15:34.6
41 18 / M30 [22] Michal Karban 1997 CZE Autocentrum Jičín 49:15.0 16:21.9
42 5 / M60 [16] Buhumil Drbohlav 1963 CZE KERR team 49:21.6 16:28.5
43 19 / M30 [47] Jakub Sajdl 1988 CZE Český běžecký klub 49:42.7 16:49.6
44 20 / M30 [30] Tomáš Kunc 1986 CZE Jičín 50:08.3 17:15.2
45 21 / M30 [11] Radek Abrahám 1991 CZE Liberecké Gazely 50:12.3 17:19.2
46 6 / M60 [26] Pavel Kozák 1972 CZE Jinolice 50:18.4 17:25.3
47 5 / Z30 [33] Veronika Kyselová 1986 CZE FABIO TEAM 50:18.6 17:25.5
48 7 / M60 [8] Martin Blažek 1971 CZE ACS RÝCHORY 51:07.2 18:14.1
49 13 / M50 [54] Jan Šnokhous 1980 CZE KERR team 51:37.3 18:44.2
50 14 / M50 [9] Jan Brzek 1978 CZE jen tak 52:05.0 19:11.9
51 22 / M30 [15] Jakub Dendis 2000 CZE KERR team 52:07.5 19:14.4
52 3 / Z50 [18] Lucie Jampílová 1973 CZE KERR team 52:42.5 19:49.4
53 23 / M30 [21] Dominik Karban 2001 CZE Jsem navždy sám 52:59.6 20:06.5
54 24 / M30 [50] Tomáš Sůva 1990 CZE Turisťáček Hořice 53:55.3 21:02.2
55 25 / M30 [45] Martin Rambousek 1984 CZE KERR team 54:38.4 21:45.3
56 26 / M30 [25] Stanislav Kozák 1999 CZE Jsem navždy sám 57:09.6 24:16.5
57 6 / Z30 [48] Zdenička Sklenářova 1986 CZE Ťapi ťap :-) 01:02:04.1 29:11.0
58 27 / M30 [13] Petr Burián 1983 CZE Ťapi ťap 01:02:04.5 29:11.4
58 27 / M30 [55] Miroslav Švec 1996 CZE Jičín 01:02:04.5 29:11.4
60 29 / M30 [49] Jiří Kůtek 1990 CZE TJ SKP Valdice 01:02:49.9 29:56.8
61 7 / Z30 [31] Šárka Kunclová 1983 CZE Triexpert Milt racing team 01:04:11.3 31:18.2
62 8 / Z30 [52] Monika Šimonková 1992 CZE Jičín 01:04:30.5 31:37.4
63 9 / Z30 [17] Pavla Hajpišlová 1996 CZE Lišky Libeň 01:09:43.0 36:49.9
DNS / M50 [32] Marek Kurinec 1975 CZE Clean Mobility
DNS / M30 [37] Jiří Morávek 1988 CZE KERR team
DNS / M30 [38] Petr Muška 1989 CZE CZE
DNS / M30 [39] Lukáš Němec 1990 CZE SKH KHK
DNS / M30 [40] František Nosek 2005 CZE LSK Lomnice
DNS / M30 [46] Martin Robovský 1983 CZE KERR team
DNS / M50 [51] Jan Sýkora 1974 CZE WEBER TEAM
DNS / Z50 [57] Iva Kopecká 1982 CZE weber team

result list 5km

start ~ 15:13:04

rank rank/cat. # name year state team finish delay lap#1lap#2lap#3lap#4lap#5lap#6
1 1 / JM [160] Lukáš Mach 2004 CZE Cykloservis Kameník 19:27.2
2 1 / M30 [178] Zdeněk říha 1984 CZE Poko Running Team 19:35.6 00:08.4
3 2 / M30 [179] Martin Patera 1990 CZE Praha 20:22.5 00:55.3
4 3 / M30 [167] Hynek Bittner 1988 CZE Poko Running Team 20:31.1 01:03.9
5 4 / M30 [170] Dominik Knutson 2003 CZE 20:36.1 01:08.9
6 1 / M40 [102] Ondřej Čábelka 1980 CZE Domousnice 20:58.8 01:31.6
7 5 / M30 [174] Ondřej Pitthard 1993 CZE Buldoci Valdice 21:07.2 01:40.0
8 1 / Z30 [169] Barbora Heřmanovská 1994 CZE Praha 21:23.2 01:56.0
9 2 / JM [118] Jáchym Krabec 2005 CZE AC TJ Jičín 21:28.0 02:00.8
10 1 / K5 [121] Matyáš Kuba 2008 CZE TJ LO Spartak Vrchlabí 21:45.0 02:17.8
11 3 / JM [125] Dominik Kvitský 2007 CZE CYKLOKLUB Jičín 21:55.1 02:27.9
12 6 / M30 [134] Jakub Novák 2001 CZE Runservice Jičín 22:00.7 02:33.5
13 2 / K5 [154] Jakub Zadražil 2008 CZE Blata 22:40.0 03:12.8
14 1 / Z40 [158] Jana Hakenová 1980 CZE Mattoni FreeRun Liberec 23:08.3 03:41.1
15 3 / K5 [116] Matěj Kotrouš 2008 CZE ZŠ Libuň 23:15.0 03:47.8
16 2 / M40 [153] Milan Zadražil 1976 CZE Blata 23:29.3 04:02.1
17 7 / M30 [105] Jindřich Hampl 1984 CZE KERR team 23:31.8 04:04.6
18 1 / S5 [133] Marcela Nosková 2008 CZE LSK Lomnice 23:54.6 04:27.4
19 4 / K5 [119] Matyáš Kramule 2009 CZE Funkční trénink Milovice/Olympia Spartan trénink K 23:55.2 04:28.0
20 5 / K5 [135] Stanislav Pleva 2008 CZE Sportcentrum Jičín 23:56.7 04:29.5
21 3 / M40 [175] Antonín Skramuský 1980 CZE Liberec 24:08.6 04:41.4
22 8 / M30 [122] Martin Kubišta Ml. 2003 CZE ENJOY RIDING TEAM 24:25.7 04:58.5
22 2 / Z30 [148] Karolína Tobišková 2003 CZE BAKAKO Nová Paka 24:25.7 04:58.5
24 2 / Z40 [104] Kateřina Grusová 1972 CZE Jilemnice 24:37.7 05:10.5
25 9 / M30 [140] Daniele Speciale 1992 ITA KERR team 25:17.4 05:50.2
26 4 / M40 [157] Milan Haken 1975 CZE Liberec 25:22.5 05:55.3
27 2 / S5 [156] Eliška Gollová 2008 CZE Ac Tj Jičín 25:22.7 05:55.5
28 3 / Z40 [103] Olga Čechová 1982 CZE Sokol Frýdštejn 25:46.6 06:19.4
29 5 / M40 [177] Jindřich Imlauf 1973 CZE CykloklubJičín 25:49.4 06:22.2
30 3 / S5 [111] Tereza Jenčková 2008 CZE FABIO TEAM 26:02.5 06:35.3
31 3 / Z30 [149] Zuzana Vávrová 1992 CZE Nová Paka 26:15.3 06:48.1
32 4 / Z30 [143] Eliška Suchardová 1998 CZE Autocentrum Jičín 26:20.7 06:53.5
33 6 / M40 [146] Jan ševčík 1978 CZE Teplice 26:41.0 07:13.8
34 10 / M30 [127] Marek Lízr 1993 CZE Autocentrum Jičín 26:57.3 07:30.1
35 4 / Z40 [120] Eva Krejcarová 1974 CZE Sirény 27:02.5 07:35.3
36 5 / Z30 [101] Zdeňka Coganová 1986 CZE Nová Paka 27:04.9 07:37.7
37 11 / M30 [164] Vladislav Vágner 1986 CZE Jičín 27:10.1 07:42.9
38 6 / Z30 [129] Sára Malá 2003 CZE ČKS SKI Jilemnice 27:11.1 07:43.9
39 5 / Z40 [168] Kateřina Šimková 1976 CZE Jičín 27:22.7 07:55.5
40 7 / Z30 [136] Jitka Riegl 1984 CZE Praha 1 27:33.2 08:06.0
41 6 / K5 [112] David Jungwirt 2009 CZE FABIO TEAM 27:34.6 08:07.4
42 6 / Z40 [166] Jitka Zemanová 1967 CZE Bakov Nad Jizerou 27:52.4 08:25.2
43 8 / Z30 [139] Jana Slavíková 1987 CZE KERR team 28:49.0 09:21.8
44 7 / Z40 [114] Eva Jungwirtová 1980 CZE FABIO TEAM 29:01.4 09:34.2
44 7 / M40 [109] František Jenček 1972 CZE FABIO TEAM 29:01.4 09:34.2
46 8 / Z40 [117] Ivana Krabcová 1972 CZE Sdružení pro Jičín 29:15.0 09:47.8
47 4 / S5 [180] Zuzana Jungwirtová 2012 CZE FABIO TEAM 29:50.4 10:23.2
48 12 / M30 [162] Filip Sokol 1987 CZE Filiška 29:53.5 10:26.3
48 8 / M40 [113] David Jungwirt 1971 CZE FABIO TEAM 29:53.5 10:26.3
50 9 / M40 [1] Robert Kazda 1972 CZE WEBER TEAM 30:09.3 10:42.1
51 13 / M30 [151] Jan Votápek 1988 CZE KERR team 30:20.0 10:52.8
52 9 / Z30 [152] Jita Votápková 1993 CZE Vestec 30:20.9 10:53.7
53 10 / Z30 [126] Renáta Linhartová 1990 CZE Liberecké Gazely 30:22.2 10:55.0
54 11 / Z30 [163] Eliška Sokolová 1990 CZE Filiška 30:35.1 11:07.9
55 9 / Z40 [150] Martina Vondráčková 1976 CZE FABIO TEAM 30:38.3 11:11.1
56 14 / M30 [110] Alexandr Jenček 2002 CZE FABIO TEAM 30:52.0 11:24.8
57 15 / M30 [132] Tomáš Nosek 2000 CZE Autocentrum Jičín 30:52.1 11:24.9
58 10 / M40 [147] Pavel Ševčík 1982 CZE Teplice 30:52.2 11:25.0
59 12 / Z30 [106] Monika Hanousková 1991 CZE Adventní běhání 30:56.9 11:29.7
60 13 / Z30 [130] Aneta Mizerová 1993 CZE KERR team 31:27.5 12:00.3
60 13 / Z30 [176] Denisa Holcová 1996 CZE Jičín 31:27.5 12:00.3
62 10 / Z40 [108] Eva Hrdličková 1980 CZE Liberecké gazely 31:43.0 12:15.8
62 11 / M40 [107] Štěpán Hrdlička 1980 CZE Liberecké gazely 31:43.0 12:15.8
64 11 / Z40 [131] Eva Mrzenová 1981 CZE Nový Bydžov 31:44.2 12:17.0
65 12 / M40 [171] Petr Pošvář 1973 CZE FABIO TEAM 32:07.2 12:40.0
66 12 / Z40 [123] Blanka Kubová 1982 CZE Vrchlabí 3 32:08.1 12:40.9
67 13 / Z40 [173] Vlasta Pospíšilová 1974 CZE Raspenava 32:17.1 12:49.9
67 13 / M40 [172] Vladislav Pospíšil 1975 CZE Raspenava 32:17.1 12:49.9
69 16 / M30 [128] Antonín Lízr 1983 CZE Autocentrum Jičín 32:41.2 13:14.0
70 14 / M40 [159] Zdeněk Jenček 1977 CZE Jičín 32:53.3 13:26.1
71 15 / Z30 [124] Aneta Kučerová 1989 CZE KERR team 33:57.3 14:30.1
72 14 / Z40 [141] Linda Stejskalová 1980 CZE KERR team 33:58.5 14:31.3
73 16 / Z30 [165] Kristýna Zemanová 1991 CZE Bakov Nad Jizerou 34:12.7 14:45.5
74 15 / Z40 [145] Renata Svobodová 1974 CZE WEBER TEAM 34:50.4 15:23.2
75 17 / Z30 [138] Jana Sedláčková 1986 CZE weber team 34:51.6 15:24.4
76 15 / M40 [161] Hutník Miloš 1958 CZE WEBER TEAM 39:23.1 19:55.9
77 16 / M40 [142] Přemysl Stuchlík 1979 CZE KERR team 48:31.9 29:04.7
DNS / M40 [137] Petr Sedláček 1980 CZE weber team
DNS / M30 [144] Patrik Sušánek 1998 CZE Autocentrum Jičín
DNS / Z40 [155] Eva Fejtová 1976 CZE Prostě běž!