deti

results

Dětská K7 MTB

2016-09-03 Janské Lázně 

results

BABY total: 13 , men : 8, women: 5, kluci: 8, holky: 5 [html] [pdf] [csv]
RŮŽOVÁ TRAŤ total: 26 , men : 16, women: 10, kluci 9-11: 9, kluci 12-14: 7, holky 9-11: 8, holky 12-14: 2 [html] [pdf] [csv]
ZELENÁ TRAŤ total: 22 , men : 15, women: 7, kluci: 15, holky: 7 [html] [pdf] [csv]

result list BABY

start ~ 11:01:44

rank rank/cat. # name year state team finish delay
1 1 / kluci [ 62 ] Filip Podlipný 2012 CZE Lázně Bělohradq 01:05.2
2 2 / kluci [ 3 ] Šimon Jirásek 2011 CZE Náchod 01:08.0 00:02.8
3 3 / kluci [ 53 ] Jonáš Jiskra 2011 CZE Litoměřice 01:10.5 00:05.3
4 4 / kluci [ 60 ] František Šťastný 2012 CZE 01:12.1 00:06.9
5 1 / holky [ 4 ] Alice Kosáčková 2012 CZE Zálesní Lhota 156, Studenec 01:15.5 00:10.3
6 5 / kluci [ 63 ] Matyáš Rybář 2011 CZE Trutnov 01:22.0 00:16.8
7 6 / kluci [ 43 ] Matýsek Husák 2012 CZE MTBO Hradec Králové 01:32.6 00:27.4
8 2 / holky [ 42 ] Hana Kameníková 2012 CZE 01:38.7 00:33.5
9 7 / kluci [ 1 ] Viktor Čámský 2011 CZE Černý Důl 01:43.0 00:37.8
10 3 / holky [ 6 ] Sára Polmanová 2013 CZE lidé&HORY Duratec 01:48.4 00:43.2
11 8 / kluci [ 54 ] Tomáš Havlina 2011 CZE 01:50.1 00:44.9
12 4 / holky [ 5 ] Majda Křížová 2012 CZE penzion Adélka 02:11.8 01:06.6
13 5 / holky [ 59 ] Linda Karmáčková 2013 CZE 04:02.7 02:57.5

result list RŮŽOVÁ TRAŤ

start ~ 11:14:35

rank rank/cat. # name year state team finish delay
1 1 / kluci 12-14 [ 44 ] Ondřej Krákora 2003 CZE Olfin Vella Car Trutnov 13:30.9
2 2 / kluci 12-14 [ 28 ] Jiří Horák 2003 CZE Svoboda nad Úpou 14:16.6 00:45.7
3 1 / kluci 9-11 [ 46 ] Vojtěch Jindra 2005 CZE Olfin Car - Vella Trutnov 14:33.6 01:02.7
4 3 / kluci 12-14 [ 34 ] Vojta Nikl 2003 CZE SK Janské Lázně 15:07.6 01:36.7
5 1 / holky 12-14 [ 45 ] Eva Krákorová 2004 CZE Olfin Car Vella Trutnov 15:14.0 01:43.1
6 2 / kluci 9-11 [ 61 ] Petr Ticháček 2006 CZE Dragons Trutnov 15:36.8 02:05.9
7 4 / kluci 12-14 [ 25 ] Vavřinec Doubek 2004 CZE Team Sanssouci Janské Lázně 16:10.6 02:39.7
8 1 / holky 9-11 [ 22 ] Karolína Černá 2005 CZE SK Janské Lázně 16:59.1 03:28.2
9 2 / holky 9-11 [ 50 ] Martina Sulzbacherová 2005 CZE GIANT Pitrs bikes 17:18.4 03:47.5
10 3 / kluci 9-11 [ 37 ] Samuel Vik 2007 CZE S-Sport Hronov 17:22.5 03:51.6
11 4 / kluci 9-11 [ 24 ] Josef Doubek 2007 CZE Team Sanssouci Janské Lázně 17:22.9 03:52.0
12 5 / kluci 9-11 [ 36 ] Tibor Tschoche 2007 CZE SK Janské Lázně 17:42.2 04:11.3
13 6 / kluci 9-11 [ 30 ] Michal Maršík 2005 CZE Příbram 7 17:43.7 04:12.8
14 3 / holky 9-11 [ 47 ] Alžběta Jindrová 2007 CZE 17:49.3 04:18.4
15 4 / holky 9-11 [ 51 ] Doubrava Stolínová 2005 CZE Olfin Ski Team 17:59.5 04:28.6
16 5 / kluci 12-14 [ 32 ] Aleš Moravec 2004 CZE SK Janské Lázně 18:40.0 05:09.1
17 7 / kluci 9-11 [ 56 ] Tomáš Folc 2005 CZE SK Janské Lázně 19:04.8 05:33.9
18 2 / holky 12-14 [ 31 ] Nela Mičánková 2002 CZE SK Janské Lázně 19:12.3 05:41.4
19 8 / kluci 9-11 [ 38 ] Oldřich Čámský 2006 CZE SK Janské Lázně 19:12.5 05:41.6
20 6 / kluci 12-14 [ 49 ] Tomáš Moravec 2002 CZE MTB Spartak Vrchlabí 19:38.6 06:07.7
21 5 / holky 9-11 [ 20 ] Natalia Bartosiewicz 2006 POL LKS ATOM DZIERZONIOW 19:41.3 06:10.4
22 6 / holky 9-11 [ 21 ] Daniela Čekaňáková 2005 CZE SK Janské Lázně 19:43.9 06:13.0
23 7 / kluci 12-14 [ 39 ] Vojta Honzík 2004 CZE SK Janské Lázně 20:04.6 06:33.7
24 9 / kluci 9-11 [ 23 ] Oldřich Dobiáš 2007 CZE Horní Maršov 20:38.7 07:07.8
25 7 / holky 9-11 [ 26 ] Markéta Forbelská 2006 CZE SK Janské Lázně 21:44.6 08:13.7
26 8 / holky 9-11 [ 27 ] Eliška Hlízová 2005 CZE SK Janské Lázně 27:50.5 14:19.6

result list ZELENÁ TRAŤ

start ~ 11:15:37

rank rank/cat. # name year state team finish delay
1 1 / holky [ 11 ] Ema Jiraskova 2009 CZE S-Sport Hronov 07:13.3
2 1 / kluci [ 48 ] Vojta Sulzbacher 2010 CZE GIANT Pitrs bikes 07:14.6 00:01.3
3 2 / kluci [ 7 ] Tomáš Černý 2008 CZE SK Janské Lázně 07:51.1 00:37.8
4 3 / kluci [ 41 ] Jan Kameník 2008 CZE 08:00.8 00:47.5
5 2 / holky [ 35 ] Danica Polmanová 2007 CZE lidé a HORY Duratec 08:02.2 00:48.9
6 4 / kluci [ 13 ] Albert Měchura 2008 CZE Příště Už Nepojedu Kolo Tým 08:04.3 00:51.0
7 3 / holky [ 14 ] Adéla Mrkvičková 2008 CZE Dukla Praha atletika 08:23.7 01:10.4
8 5 / kluci [ 19 ] Filip Žemlička 2010 CZE SK Janské Lázně 08:36.2 01:22.9
9 4 / holky [ 58 ] Krystýna Svobodová 2008 CZE 08:38.5 01:25.2
10 5 / holky [ 52 ] Malvína Stolínová 2009 CZE Olfin Ski Team 09:25.9 02:12.6
11 6 / kluci [ 57 ] David Kalyn 2008 CZE SK Janské Lázně 09:46.6 02:33.3
12 7 / kluci [ 40 ] Adam Kameník 2010 CZE 10:03.2 02:49.9
13 8 / kluci [ 16 ] Vojta Rybář 2008 CZE SK Janské Lázně 10:23.6 03:10.3
14 6 / holky [ 8 ] Linda Drbohlavova 2008 CZE Ztracene Violety 10:26.0 03:12.7
15 9 / kluci [ 18 ] Teodor Tschoche 2009 CZE SK Janské Lázně 11:07.6 03:54.3
16 10 / kluci [ 55 ] Ludvík FOLC 2010 CZE SK Janské Lázně 11:09.7 03:56.4
17 11 / kluci [ 17 ] Matěj Sedláček 2010 CZE SK Janské Lázně 11:57.4 04:44.1
18 12 / kluci [ 15 ] Nela Pazoutova 2008 CZE Fun Bike 12:13.2 04:59.9
19 7 / holky [ 12 ] Ema Kolbová 2010 CZE SK Janské Lázně 12:24.7 05:11.4
20 13 / kluci [ 9 ] Laura Drbohlavova 2010 CZE Hodna Čivava 12:24.8 05:11.5
21 14 / kluci [ 10 ] Olda Forbelský 2010 CZE SK Janské Lázně 12:38.5 05:25.2
22 15 / kluci [ 29 ] Prokop Karmáček 2010 CZE SK Janské Lázně 12:41.0 05:27.7