MTB Tour České Středohoří

2016-09-25 Litoměřice

archiv

announcement

registration

start list

results

75km total: 130, men : 123, women: 7, LM2: 16, LM3: 41, LM4: 46, LM5: 20, LW: 7 [html] [pdf]
45km total: 215, men : 195, women: 20, MM1: 11, MM2: 21, MM3: 65, MM4: 69, MM5: 29, MW: 20 [html] [pdf]
8km total: 69, men : 38, women: 31, kluci do 5: 4, kluci 6-8: 18, kluci 9-12: 10, dorci 13-14: 0, junioři: 3, M: 3, holky do 5: 4, holky 6-8: 14, holky 9-12: 8, dorky 13-14: 0, juniorky: 1, W: 4 [html] [pdf]
09:29:40 total: 215, men : 195, women: 20, MM1: 11, MM2: 21, MM3: 65, MM4: 69, MM5: 29, MW: 20 [html] [pdf]

start list 09:29:40

start ~ 09:29:40 , all years of born , registered: 215 participants ( 195 of men, 20 of women)

category # name state year team
MM3 [291] Alina Hugo CZE 1980 CK Slavoj Terezín
MM2 [201] Antl Daniel CZE 1991 Praha
MM4 [202] Antoš Jan CZE 1974 Praha
MM3 [203] Baran Roman CZE 1983 CK Vinohradské šlapky
MM3 [292] Bedrnicek Vladimír CZE 1983 Děčín
MM3 [293] Beer Jan CZE 1983 Northbike.cz
MM2 [204] Benda Tomáš CZE 1987 KL Sport Děčín
MM4 [361] Beneš Jiří CZE 1976 Koloshop Teplice
MM3 [392] Beránek Ivo CZE 1980 Lovosice
MM2 [363] Berghaver Jan CZE 1987 Děčín
MM1 [352] Bezděka Lukáš CZE 2001 FK Litoměřicko
MW [376] Biňovcová Barbora CZE 1999 Lafarge Bike club
MM4 [205] Blaha Marek CZE 1969 Canyon Topeak Ergon Racing Team
MM4 [294] Blaha Marek CZE 1969 Canyon Topeak Ergon Racing Team
MM4 [205] Blaha Marek CZE 1969 Canyon Topeak Ergon Racing Team
MM4 [294] Blaha Marek CZE 1969 Canyon Topeak Ergon Racing Team
MM4 [355] Bloch Filip CZE 1974 Litoměřice
MM3 [206] Brejcha Miroslav CZE 1983 Děčín
MM4 [207] Bulva Pavel CZE 1970 50 BOJ DĚČÍN
MM4 [348] Ceé Jiří CZE 1970 Sokol Litoměřice
MM5 [395] Celerin Ivan CZE 1963 TML
MM3 [372] Ciprián Martin CZE 1977 Fun Bike Ústí nad Labem
MM1 [366] Cmunt Ondřej CZE 2003 Haven Extreme
MM3 [391] Čapek Jan CZE 1984 BEZ
MM4 [295] Černohorský Jan CZE 1971 -
MM4 [209] Černý Liboslav CZE 1968 Zababčák Litoměřice
MM3 [208] Černý Miroslav CZE 1985 LINDE MH
MM3 [296] Dlouhý Jan CZE 1979 HZS Most
MM2 [297] Douša Roman CZE 1990 Bikesport Usti nad Labem
MM3 [210] Dvořáček Petr CZE 1979 Litoměřice
MM1 [212] Dvořák Jakub CZE 1999 Hopman team Žatec
MM3 [211] Dvořák Miroslav CZE 1981 AlphegaDravecRacingTeam
MM4 [213] Dykast Pavel CZE 1976 Lovosice
MM2 [298] Dzivjak Matouš CZE 1997 Litoměřice
MM3 [299] Fichtner Jiří CZE 1983 Veleň
MM1 [214] Flügel Dominik CZE 1999 -
MM3 [362] Franek Jan CZE 1977 Ústí nad Labem
MM3 [300] Fujera Radim CZE 1983 LTM
MM3 [369] Gerlich Radim CZE 1977 Praha 10
MM3 [187] Goga Martin CZE 1983 Špinavý záda
MM3 [187] Goga Martin CZE 1983 Špinavý záda
MM1 [215] Haišman Radek CZE 2000 SKJ Žatec
MM4 [216] HÁJEK Jiří CZE 1971 CK 1967 Česká Kamenice, z.s.
MM2 [301] Hajný Martin CZE 1994 Dušníky
MM3 [217] Hampl Jiří CZE 1984 Děčín
MM3 [396] Hanyk Milan CZE 1984 BMC SKIBIKECENTRUM.CZ
MM5 [218] Havel Jiří CZE 1963 Pacinky FELT
MM3 [219] Hejda Jiří CZE 1979 Litoměřice
MM4 [220] Hingar Milos CZE 1970 -
MM3 [351] Hlaváček Adam CZE 1985 Praha
MM4 [302] Hlom Tomáš CZE 1976 CK Přestavlky
MM2 [303] Höhnel Pavel CZE 1992 Teplice
MM5 [357] Holeček Pavel CZE 1961 SAZU.cz
MM4 [221] Horáček Pavel CZE 1971 Vědomice
MM4 [222] Horak Pavel CZE 1969 pacicka
MW [223] Horáková Malvina CZE 1988 Praha 7 - Holešovice
MM2 [224] Horecký Michal CZE 1992 Žatec
MM5 [225] Horyna Roman CZE 1964 Mýtina
MM4 [358] Hučko Pavel CZE 1967 Nižbor
MM1 [305] Hulín Filip CZE 2001 MontyTeam
MM4 [304] hulín petr CZE 1969 monty team
MM3 [226] Chaloupka Lubomír CZE 1978 Fitness Svět pod Palmovkou
MM3 [370] Chudovský Karol CZE 1978 Praha 9
MM3 [227] Imiálek Michal CZE 1980 Litoměřice
MM3 [228] Jachek Tomáš CZE 1978 Praha 8
MM3 [331] Jakl Michal CZE 1986 Litoměřice
MM3 [183] Jenšovský Viktor CZE 1979 tým Horejsek
MM3 [386] Jerie Marek CZE 1983 Praha Stodůlky
MM4 [188] Jícha Igor CZE 1969 Litoměřice
MW [306] Jíchová Jitka CZE 1985 Praha 8
MM3 [368] Jirásek Pavel CZE 1982 Ústí nad Labem
MM4 [307] Kadleček František CZE 1974 bajker.eu
MM4 [229] Kalenda Josef CZE 1976 Chabařovice
MM3 [340] Kaliba Jiri CZE 1978 Bicykl servis Kriz Usti nad Labem
MM4 [399] Kalina Richard CZE 1976 Ráj kol kladno
MW [367] Kaprasová Petra CZE 1981 UL
MM1 [373] Karhan Zdeněk CZE 1999 TOM-KČT Kralupy
MM4 [184] Kočí Vladislav CZE 1970 tým Horejsek
MM5 [333] Kodeš Jaroslav CZE 1965 Servind
MM3 [330] Kolbaba Vladimír CZE 1984 -
MM5 [374] Kolorenč Pavel CZE 1951 Děčín
MM3 [230] Kot Jan CZE 1984 Toulaví vlci
MW [231] Kovaříková Magda CZE 1976 Bicykl Kříž team Ústí nad Labem
MM4 [232] Kozák Stanislav CZE 1972 Roudnice nad labem
MM5 [181] Kozler Pavel CZE 1964 Teplice
MM5 [233] Krejčík Radomír CZE 1964 SKH Ústeckého kraje
MM4 [308] Křeček Vlastimil CZE 1973 Cyklo City Lovosice
MM3 [234] Kříž Martin CZE 1978 HOPI
MM4 [235] Kvíz František CZE 1972 50 boj Děčín
MW [180] Lamošová Hana CZE 1978 Horejsek Team
MM4 [344] Lavička Tomáš CZE 1973 Praha
MM4 [338] Ledvina Tomáš CZE 1976 Hasiči Polepy
MM2 [236] Lev Tomas CZE 1990 Litomerice
MM3 [379] Linet Pavel CZE 1982 Sport Areál Klíny
MM3 [237] Liška Petr CZE 1986 Brno
MM2 [238] Macák Jaroslav CZE 1990 Litoměřice
MM4 [239] Malínský Michal CZE 1976 Fitness Svět pod Palmovkou
MM3 [336] Malý Čestmír CZE 1980 Hasiči Polepy
MM3 [309] Mareš Honza CZE 1982 Vinoř
MW [310] Marešová Martina CZE 1995 Bicykl Team Ústí nad Labem
MM4 [240] Martin Jakub CZE 1976 Praha 9
MM4 [311] Martinec Pavel CZE 1970 Ski klub Přezletice
MM5 [312] Masopust Petr CZE 1964 Litoměřice
MM3 [241] matějka Jan CZE 1984 Northbike.cz
MM4 [242] Matoušek Marcel CZE 1976 Bilina
MM2 [185] Matoušek Petr CZE 1987 tým Horejsek
MM4 [313] Meiner Jiří CZE 1976 Praha 15
MM4 [243] Měkota Martin CZE 1969 DC PANELÁK STARÁK
MM2 [244] Merxbauer Jan CZE 1989 FDJ
MM4 [394] Míček František CZE 1971 Winjay ISC Praha
MW [356] Miglová Gabriela CZE 1976 Litoměřice
MM5 [245] Mikeš Zdeněk CZE 1962 KL Sport Most
MM4 [314] Musil Jan CZE 1973 Nebeský jezdci Horní Police
MM4 [246] Musil Milan CZE 1968 Nová Ves nad Nisou
MM5 [247] Naprstek Miloš CZE 1956 centrum beseda
MM3 [248] Nehasil David CZE 1977 50 ti bojaři Děčín
MM4 [387] Němec Zdeněk CZE 1970 Bikepoint
MM3 [249] Neruda Jan CZE 1977 Neruďáci
MM4 [250] Netík Ivo CZE 1972 Ústí nad Labem
MM4 [251] Neumann Miroslav CZE 1973 ASK Děčín
MM5 [252] Noha Jaroslav CZE 1965 Hasiči Kladno
MM3 [253] Nosek Daniel CZE 1978 MK - Cyklo Děčín
MM2 [337] Novotný Jiří CZE 1994 Hasiči Polepy
MM4 [343] Nykl Jiří CZE 1968 IZS
MM3 [389] Pangerl Jaroslav CZE 1981 BEZ
MM4 [388] Papík Jaromír CZE 1968 KCR Roudnice
MM1 [397] Papík Václav CZE 2002 CK Slavoj Terezín - Cyklocity
MM5 [349] Paták Václav CZE 1966 Bike -point Roudnice n.L.
MM1 [350] Paták Václav CZE 2002 Černí koně
MM4 [254] pavel kouba CZE 1975 nový bor
MM5 [354] Pavel Miroslav CZE 1959 Litvínov
MM4 [182] Pavlas Adam CZE 1974 SKP Sever Teplice
MM2 [255] Pavlíček David CZE 1994 Eleven Mercedes Mitas
MW [347] Pecharová Gabriela CZE 1996 Bike -point Roudnice n.L.
MW [345] Pecharová Kateřina CZE 1992 Bike -point Roudnice n.L.
MM4 [256] Petrovič Ladislav CZE 1971 SKP Sever Teplice
MW [364] Pipková Ivana CZE 1984 Explosiw Bike Team
MM3 [257] Platich Karel CZE 1985 HZS Děčín
MW [258] Prokopová Renata CZE 1968 50 BOJ DĚČÍN
MM5 [332] Prudič Radek CZE 1961 Žitenice
MM4 [259] Ptáček Josef CZE 1973 Stark Cycling Team
MW [260] Puhalová Jana CZE 1980 Čistý Sport
MM5 [261] Pulchart František CZE 1965 Top ten Teplice
MM3 [315] Raus Olda CZE 1979 MMB Třebenice
MM5 [262] Rikl Milan CZE 1960 Žitenická žihadla
MM4 [365] Rittich Pavel CZE 1976 Holubice
MM5 [263] Rokoš Jiří CZE 1959 Štětí
MM3 [339] Rygl Tomáš CZE 1979 Bicykl servis Kříž Ústí nad Labem
MM4 [382] Říha Robert CZE 1969 Ráj kol kladno
MM3 [316] Salač Miroslav CZE 1979 CK Přestavlky
MM2 [264] Sedláček Pavel CZE 1987 Rohozec Amulet Team
MM3 [265] Seifert Petr CZE 1979 EVD
MM3 [317] Semelka Radek CZE 1981 Česká Lípa
MW [266] Serbusova Katerina CZE 1977 Polabska smecka
MM2 [318] Simon Dominik CZE 1996 Litoměřice
MM4 [319] Sirovy Pavel CZE 1974 Mtb. Lapierre
MM1 [13] Skobla Jiří CZE 2000 SCOTT OFBIKE
MM1 [267] Skobla Jiří CZE 2000 SCOTT OFBIKE
MM3 [268] Slabý Martin CZE 1982 KČT - MTB Kralupy
MM5 [320] Slavík Jiří CZE 1964 Veslařský klub Děčín
MM3 [269] Slechta Jan CZE 1978 Litomerice
MM5 [270] Socha Václav CZE 1962 Konečná
MM3 [353] Soubusta Petr CZE 1978 CK Terezín
MM4 [377] Staněk Tomáš CZE 1970 BAKAKO Nová Paka
MM2 [346] Starczewski Filip CZE 1994 Bike-Point Roudnice nad Labem
MM4 [271] Stehlík Radim CZE 1974 SK Kronen - Labe
MM4 [393] Sudek Petr CZE 1970 Nová ves nad Nisou
MM3 [380] Svoboda Jaroslav CZE 1977 CK Přestavky
MM3 [321] Svoboda Pavel CZE 1980 Děčín
MM2 [272] Sypecký Tomáš CZE 1990 SK Kronen - Labe
MM4 [273] Šafařík Milan CZE 1972 Děčín
MM4 [384] Šesták Martin CZE 1969 Cyklotrenink.com
MM3 [335] Šinfelt Jaromír CZE 1980 Hasiči Polepy
MW [334] Šinfeltová Michala CZE 1990 Polepy
MW [322] Škrabalová Petra CZE 1991 Ostrov
MW [476] Škrabalová Petra CZE 1991 Ostrov
MM4 [323] Šlapák Zdeněk CZE 1971 Chomutov
MM5 [381] Špora Petr CZE 1964 Košťany
MM4 [274] Štěpán Petr CZE 1973 KOB Děčín
MM4 [275] Šulc David CZE 1973 Dexter Cycling
MM4 [385] Tomášek Jaroslav CZE 1972 cyklotrenink.com
MM3 [276] Truksa Ivan CZE 1980 Nižbor
MM3 [324] Třebický Petr CZE 1977 Kolokrám
MM5 [360] Ulahel Miroslav CZE 1959 Kolo shop Teplice
MM4 [277] Urbánek Jiří CZE 1972 Ústí nad Labem
MM4 [190] Vaněk Radek CZE 1974 Gerhard Horejsek
MW [278] Vaňková Saša CZE 1985 KOB Děčín
MM4 [383] Varvařovský Miroslav CZE 1968 Alltraining.cz
MM4 [279] Věchet Ladislav CZE 1970 Česká Lípa
MM5 [280] Vejrosta Zdeněk CZE 1961 KČT - MTB Kralupy
MW [281] Vejrostová Romana CZE 1965 KČT MTB Kralupy
MM5 [282] Verner Milan CZE 1950 Bike Sport Ústí nad Labem
MM4 [398] Veselý Jan CZE 1975 Litoměřice
MM3 [359] Vícha Josef CZE 1978 Česká Lípa
MM4 [189] Vilím Pavel CZE 1975 Litoměřice
MM3 [390] Vít Marek CZE 1981 Litoměřice
MM4 [325] Vlasák Jiří CZE 1973 Sella Bike Team
MM5 [283] Vlk Josef CZE 1958 50 boj Děčín
MM3 [284] Vobecký Michal CZE 1982 -
MM3 [326] Volmuth Vladimír CZE 1977 HZS
MM4 [371] Vrbický Vít CZE 1971 Fitness Svět pod Palmovkou
MM3 [285] Vršanský Jakub CZE 1979 SKP Most
MM2 [191] Vyšata Petr CZE 1991 tým Horejsek
MM4 [378] Wágner Evžen CZE 1976 Budyně nad Ohří
MM3 [327] Weinhöfer Petr CZE 1981 HZS Chomutov
MW [375] Zadáková Klára CZE 1988 SportRaces-Isaac Team
MM5 [328] Zelenák Dušan CZE 1950 Gladdman TT Teplice
MM4 [329] ZEMAN PETR CZE 1969 Dubí-1
MM5 [286] Zemler Václav CZE 1963 Nazdařbůh
MM2 [287] Zezulak Jiri CZE 1991 Pizza Tomino Lovosice
MM3 [288] Zinga Pavel CZE 1978 Praha 6
MM5 [289] Zůček Jaroslav CZE 1956 Velké Březno
MM3 [290] Zůna Miroslav CZE 1986 Sokol Libochovice
MM2 [342] Živec Jakub CZE 1990 Litoměřice
MM5 [341] Živec Petr CZE 1966 Litoměřice