Excalibur Race Kladno

2018-09-29 - 2018-09-30 Kladno

announcement

registration

start list

results

dětský závod (sobota) total: 19, men : 16, women: 3, D1: 7, D2: 5, D3: 7 [html] [pdf]
Sky (sobota) jednotlivci total: 122, men : 83, women: 39, M: 66, M40: 17, Z: 36, Z40: 3 [html] [pdf]
Hell (neděle) jednotlivci total: 85, men : 60, women: 25, M: 51, M40: 9, Z: 22, Z40: 3 [html] [pdf]
Sky + Hell (sobota a neděle) jednotlivci total: 17, men : 12, women: 5, M: 10, M40: 2, Z: 4, Z40: 1 [html] [pdf]
Sky (sobota) dvojice     total: 35, men : 19, women: 16, muži: 2, ženy: 2, mix: 9 [html] [pdf]
Hell (neděle) dvojice     total: 32, men : 21, women: 11, muži: 3, ženy: 0, mix: 8 [html] [pdf]
Sky + Hell (sobota a neděle) dvojice     total: 8, men : 5, women: 3, muži: 0, ženy: 0, mix: 0 [html] [pdf]
Sky (sobota) týmy total: 20, men : 11, women: 9, muži: 0, ženy: 0, mix: 5 [html] [pdf]
Hell (neděle) týmy total: 12, men : 8, women: 4, muži: 0, ženy: 0, mix: 3 [html] [pdf]
Sky + Hell (sobota a neděle) týmy total: 0, men : 0, women: 0, muži: 0, ženy: 0, mix: 0 [html] [pdf]

start list Sky (sobota) jednotlivci

start ~ 10:00:00 , 2003 and older , registered: 122 participants ( 83 of men, 39 of women)

category # name state year team
M40 [ ] Aberle Jiří CZE 1977 Brno - Novy Liskovec
M40 [ ] Aberle Petr CZE 1977 Duchcov
Z40 [ ] Andělová Monika CZE 1970 GLADIATOR RACE team
Z [ ] Baráthová Veronika CZE 1997 Bustehrad
M40 [ ] Baruzzi Petr CZE 1975 Predator Workout Kladno
M [ ] Baumrukr Ondřej CZE 1987 Sofa Predators
M [ ] Bečvář Václav CZE 1995 Jedomělice
M [ ] bereš daniel CZE 1997 kladno
Z [ ] Blahutová Barbora CZE 1991 SVVAT
M [ ] Burian Tomas CZE 1981 Brno
M [ ] Cirhan Dominik CZE 1996 Česká Kamenice
M40 [ ] Cirhan František CZE 1976 Česká Kamenice
M [ ] Čamek David CZE 2003 Banáni Kladno
Z [ ] Čamková Barča CZE 2003 Banáni Kladno
Z [ ] Čermáková Berenika CZE 2000 Studénka
M [ ] Černý Lukáš CZE 1984 Slanýkobylky
M [ ] Dienstbier Ondřej CZE 1983 Sofa Predators
M [ ] Doležal Roman CZE 1986 Sofa Predators
Z [ ] Dudková Petra CZE 1984 Smečno
M [ ] Fáry Jaromír CZE 1996 Martiněves
Z [ ] Fišerová Petra CZE 1981 Praha 8
Z [ ] Giurg Tereza CZE 1988 Praha
M [ ] Hajčiar Michael CZE 2002 Bezděkov, okr. Klatovy
Z [ ] Hajčiarová Eva CZE 1996 Bezděkov
Z [ ] Hampejsová Jiřina CZE 1989 Hospozín
M [ ] Harant Jan CZE 1984 Predator Workout Kladno
M [ ] Hnida David CZE 1995 Červené Pečky
M [ ] Hrdlička Jiří CZE 1979 Czech Extreme Team
M [ ] Janu Richard CZE 1997 Zlonin
Z [ ] Jeníčková Zuzana CZE 1983 Kladno
M [ ] Juklíček Jan CZE 1988 Vinařice u Kladna
Z [ ] Kaderabkova Iva CZE 1986 Praha 9
M [ ] Kadrnožka Marek CZE 1985 Sofa Predators
M40 [ ] Klír Vlastimil CZE 1977 Sofa Predators
M [ ] Knotek Michal CZE 1987 Sofa Predators
Z [ ] Knotková Monika CZE 1985 Sofa Predators
M [ ] Kocián Vojtěch CZE 1991 V cíli padnu
M [ ] Konrád Aleš CZE 1983 Sofa Predators
M [ ] Kos David CZE 1990 Knovíz
M [ ] Kratochvíl Zdeněk CZE 1988 Pardubice
M [ ] Kučera Vojtěch CZE 1989 Praha
Z [ ] Kulvajtová Markéta CZE 1986 Kabrňáci
M [ ] Mertl Michal CZE 2000 Pchery
Z [ ] Mihulová Táňa CZE 1983 Gladiators Kralupy
M [ ] Miller Lukáš CZE 1980 Gladiators Kralupy
Z [ ] Mirčevská Aneta CZE 1999 Kladno
M [ ] Morstein Karel CZE 1985 Hořesedly
M40 [ ] Novák Tomáš CZE 1966 Kozolupy
Z [ ] Novakova Michaela CZE 1992 Kozolupy
Z [ ] Onderková Monika CZE 1992 Starý Plzenec
Z [ ] Ostrezi Petra CZE 1989 Holubice
M [ ] Palička Ondřej CZE 1991 Sofa Predators
M [ ] Panák Břetislav CZE 1989 SlanýKobylky
M40 [ ] Pawlas Petr CZE 1970 GLADIATOR RACE team
M [ ] Petrásek Robin CZE 1989 Praha 9
M [ ] Pokorný Martin CZE 1985 Kladno
M [ ] Pošta Roman CZE 1994 SRTG Kladno
M [ ] Poštolka Jakub CZE 1991 Predator Workout Kladno
M [ ] Repiský Tomáš CZE 1989 Stochov
M40 [ ] Repiský Vít CZE 1975 Predator Workout Kladno
M [ ] Rousek Aleš CZE 1986 Třebíč
M [ ] Řasa Josef CZE 1985 Tantrum Monstra
M [ ] Salaj Petr CZE 1985 GLADIATORRACETEAM
M40 [ ] Stark Vladimír CZE 1968 Most
M [ ] Stastny Tomas CZE 1986 Praha
Z40 [ ] Suchopárková Simona CZE 1974 Predator Workout Kladno
M [ ] Svoboda Martin CZE 1990 Predator Workout Kladno
Z [ ] Svobodová Štěpána CZE 1992 Predator Workout Kladno
M40 [ ] Šafařík Petr CZE 1978 Děčín 27
Z [ ] Šímová Andrea CZE 1981 GLADIATORRACETEAM
M [ ] Štíbal Martin CZE 1988 MK KLADNO
Z [ ] Štíbalová Kateřina CZE 1989 MK KLADNO
Z [ ] Tintěrová Tereza CZE 1985 Sofa Predators
Z [ ] Tlustá Petra CZE 1989 Sofa Predators
M [ ] Trousil Jan CZE 1980 Bauer Spedition
M [ ] Vávra Jan CZE 2003 Znojmo
M40 [ ] Vávra Jiří CZE 1977 Znojmo
M [ ] Vavroušek Jaroslav CZE 1995 Sofa Predators
M [ ] Velisek Jan CZE 1990 Praha 9
M [ ] Voborský Matěj CZE 2000 Třebívlice
M [ ] Vrlík Petr CZE 1987 Kunžak
M [ ] Vršan Jakub CZE 1985 postoloprty
M40 [ ] Vybíral Vladislav CZE 1971 Most
M40 [ ] Wilfer Martin CZE 1976 Predator Workout Kladno
M [ ] Zelinka Richard CZE 1995 Mšené Lázně
M [ ] Bittner Milan CZE 1987 Tuten tým č. 1
Z [ ] Bittnerová Lucie CZE 1991 Tuten tým č. 1
M [ ] Čejkovský Milan CZE 1989 Tuten tým č.3
M [ ] Delsart Jiří CZE 2000 Tuten tým č. 2
M40 [ ] Delsart Petr CZE 1968 Tuten tým č. 2
M [ ] Kováčik Branislav CZE 1988 Fénix Plzeň
M [ ] Kratochvíl Jakub CZE 1995 Fénix Plzeň
M [ ] Kraus Karel CZE 1994 Tuten tým č. 2
M [ ] Limberg Luboš CZE 1988 Tuten tým č. 1
M [ ] Novák Pavel CZE 1990 Tuten tým č.3
Z [ ] Osterová Radka CZE 1993 tým Nejsme originální
Z [ ] Pylypovová Božena CZE 1991 Fénix Plzeň
Z [ ] Račuková Lenka CZE 1984 Tuten tým č.3
Z [ ] Rychtaříková Monika CZE 1995 Tuten tým č. 2
Z [ ] Singer Anna- Marie CZE 1998 tým Nejsme originální
Z [ ] Šimandlová Hana CZE 1997 Tuten tým č. 1
Z [ ] Šťastná Barbora CZE 1991 Tuten tým č.3
M40 [ ] Šteňko Marian CZE 1976 Fénix Plzeň
Z [ ] Venusová Eva CZE 1994 tým Nejsme originální
M [ ] Vymazal Ondřej CZE 1992 tým Nejsme originální
M [ ] Behenský Jan CZE 1991 ocra cz team
Z [ ] Dvořáková Martina CZE 1995 Slaný
M40 [ ] Fišer Rostislav CZE 1974 Spartan Gym
M [ ] Hanyk Lukáš CZE 1991 Kostelec nad Orlicí
M [ ] Holeček Jaroslav CZE 1992 Kladno
M [ ] Chrappa Richard SVK 1989 Elite Team OCRA Slovakia
M40 [ ] Kucera Michael CZE 1972 Doksy u Kladna
M [ ] Kysilka Lukáš CZE 1987 Městec Králové
M [ ] Linka Milan CZE 1993 Extreme Obstacle Runners
M [ ] Novák Lukáš CZE 1991 SWEEP OCRA CZ ELITE TEAM
Z40 [ ] Petruchova Hana CZE 1975 Zastávka u Brna
M [ ] RAJNIAK MICHAL SVK 1989 Elite Team OCRA Slovakia
M [ ] Rajnoha Matěj CZE 1996 Predators Gym
Z [ ] Stejskalová Barbora CZE 1989 OCRA CZ TEAM
M [ ] Třešňák Petr CZE 1983 Slanýkobylky
Z [ ] Vocetková Miroslava CZE 1993 Kladno
Z [ ] Zábranská Ladislava CZE 1983 Streetfit