Hořátevská rovina

2018-09-22 Hořátev, Polabí 

archiv

announcement

registration

start list

results

Malá Hořátevská rovina 11km total: 58, men : 30, women: 28, CH10: 17, CH12: 9, CH14: 4, doprovod: 1, D10: 18, D12: 4, D14: 5 [html] [pdf]
Hořátevská rovina 40km total: 203, men : 176, women: 27, JUNIOR: 6, M30: 22, M40: 48, M50: 59, M60: 34, M61 : 0, JUNIORKY: 2, Z35: 9, Z45: 13, Z46: 3, M61+: 6, [m]13: 1 [html] [pdf]

result list Malá Hořátevská rovina 11km

start ~ 11:00:00

rank rank/cat. # name year state team finish delay lap#1
1 1 / CH12 [223] Karel Bartoš 2006 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 29:50.6
2 2 / CH12 [220] Ondřej Volejník 2006 CZE Poděbrady 31:31.2 01:40.6
3 1 / D14 [234] Tereza Šimečková 2005 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 31:58.2 02:07.6
4 2 / D14 [219] Tina Musilová 2004 CZE Poděbrady-Kluk 32:03.6 02:13.0
5 1 / CH14 [306] Daniel Svoboda 2004 CZE SDH Suhrovice - Drhleny 33:18.4 03:27.8
6 3 / CH12 [232] Mikuláš Mašek 2007 CZE dutik 33:31.1 03:40.5
7 2 / CH14 [307] Michal Matoušek 2004 CZE Mladá Boleslav 33:34.8 03:44.2
8 4 / CH12 [212] Lukáš Dvořák 2006 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 33:50.5 03:59.9
9 1 / CH10 [233] Jiří Ponec 2008 CZE Lysá nad Labem 34:05.7 04:15.1
10 5 / CH12 [250] Tomáš Holčák 2006 CZE Nymburk 34:11.7 04:21.1
11 3 / D14 [215] Šárka Kolková 2004 CZE LO Mladá Boleslav 34:33.6 04:43.0
12 2 / CH10 [217] Filip Málek 2008 CZE Hořátev 34:53.0 05:02.4
13 6 / CH12 [213] Marek Jeník 2007 CZE Barton 34:55.7 05:05.1
14 4 / D14 [236] Gabča Šnídlová 2005 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 35:11.0 05:20.4
15 3 / CH10 [214] Vojta Kislinger 2008 CZE máma 36:10.8 06:20.2
16 4 / CH10 [239] Kryštof Antoš 2008 CZE DDM Poděbrady 36:34.9 06:44.3
17 3 / CH14 [308] matyáš abrman 2005 CZE Jičín 36:46.1 06:55.5
18 7 / CH12 [207] Patrik Cuc 2007 CZE SK Slovan Poděbrady 37:01.0 07:10.4
19 5 / D14 [242] Kateřina Holá 2005 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 37:04.0 07:13.4
20 5 / CH10 [248] Lukáš Holčák 2010 CZE Nymburk 38:03.6 08:13.0
21 4 / CH14 [243] Stanislav Jiran 2005 CZE Velké Chvalovice 38:14.1 08:23.5
22 8 / CH12 [218] Tomáš Musil 2007 CZE Poděbrady 38:31.3 08:40.7
23 1 / D12 [241] Tereza Holá 2007 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 40:06.9 10:16.3
24 2 / D12 [228] Nela Hubálková 2006 CZE Hořátev 40:24.5 10:33.9
25 6 / CH10 [302] Adam Dědek 2008 CZE mama and tata 41:06.3 11:15.7
26 7 / CH10 [238] patrik farkaš 2010 CZE nymburk 41:57.2 12:06.6
26 1 / D10 [209] Petra Dokoupilová 2009 CZE Sadská 41:57.2 12:06.6
28 8 / CH10 [245] adam čáp 2010 CZE nymburk 41:58.8 12:08.2
29 3 / D12 [303] Klára Miková 2006 CZE Hořátev 42:04.9 12:14.3
30 2 / D10 [235] Lili Šnídlová 2008 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 42:09.2 12:18.6
31 9 / CH10 [240] Matyáš Beran 2010 CZE Generali 42:21.1 12:30.5
32 3 / D10 [208] Rozárie Čenovská 2010 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 42:25.0 12:34.4
33 4 / D10 [216] Barbora Kopecká 2009 CZE Nymburk 42:54.3 13:03.7
34 10 / CH10 [246] Daniel Rott 2010 CZE Pátek 44:38.4 14:47.8
35 5 / D10 [227] Daniela Hroudová 2008 CZE Hořátev 46:22.6 16:32.0
36 11 / CH10 [205] Adam Bezdička 2010 CZE Minecraft 47:22.1 17:31.5
37 6 / D10 [210] Radka Dokoupilová 2008 CZE Sadská 47:55.0 18:04.4
38 7 / D10 [304] Daniela Matejovska 2012 CZE Nymburk 48:59.0 19:08.4
39 12 / CH10 [249] marek jirouš 2010 CZE polaba nymburk 50:45.9 20:55.3
40 8 / D10 [301] Viktorie Dědková 2011 CZE mama and tata 51:05.9 21:15.3
41 9 / D10 [221] Barbora Zahálková 2010 CZE Hořátev 52:01.6 22:11.0
42 13 / CH10 [244] Jakub Kohlíček 2012 CZE X ski school Strážné 52:22.5 22:31.9
43 10 / D10 [247] barbora šídová 2008 CZE všechlap 52:35.8 22:45.2
44 4 / D12 [309] Sofie Abrmanová 2007 CZE Jičín 54:01.9 24:11.3
45 11 / D10 [305] Anežka Mašková 2011 CZE Dutik 55:01.6 25:11.0
46 14 / CH10 [226] Jáchym Hrouda 2013 CZE Hořátev 56:44.4 26:53.8
47 15 / CH10 [204] Patrik Bezdička 2013 CZE Hořátev 01:00:06.1 30:15.5
48 12 / D10 [225] Klára Čechalová 2010 CZE TJ LOKOMOTIVA NYMBURK 01:11:09.4 41:18.8
49 13 / D10 [224] Andrea Čechalová 2012 CZE TJ LOKOMOTIVA NYMBURK 01:11:32.8 41:42.2
50 14 / D10 [211] Marie Dokoupilová 2010 CZE Sadská 01:14:33.4 44:42.8
51 16 / CH10 [237] Antonin Bezdička 2013 CZE Minecraft 01:17:08.7 47:18.1
DNF / D10 [222] Tereza Zahálková 2012 CZE Hořátev
DNS / D10 [201] Marie Adamcová 2009 CZE DDM Poděbrady
DNS / CH10 [231] Štěpán Kurka 2008 CZE TJ Lokomotiva Nymburk
DNS / doprovod [202] Zuzana Adamcová 1975 CZE doprovod
DNS / CH12 [203] Michal Adamec 2007 CZE DDM Poděbrady
DSQ / D10 [229] Lenka Krušinová 2010 CZE TJ Lokomotiva Nymburk
DSQ / D10 [230] Eliška Krušinová 2013 CZE TJ Lokomotiva Nymburk