Hořátevská rovina

2019-09-21 Hořátev, Polabí 

archiv

announcement

registration

start list

results

Malá Hořátevská rovina 11km total: 69, men : 41, women: 28, CH06: 4, CH08: 5, CH10: 10, CH12: 15, CH14: 6, doprovod: 1, D06: 1, D08: 11, D10: 8, D12: 3, D14: 5 [html] [pdf]
Hořátevská rovina 45km total: 173, men : 153, women: 20, JUNIOR: 8, M30: 16, M40: 32, M50: 55, M60: 34, M61 : 8, JUNIORKY: 3, Z35: 2, Z45: 7, Z46: 8 [html] [pdf]

result list Malá Hořátevská rovina 11km

start ~ 11:00:02

rank rank/cat. # name year state team finish delay lap#1
1 1 / CH14 [255] Karel Bartoš 2006 CZE ExpresCZ Tufo Team Kolín 25:19.2
2 1 / CH12 [213] Dominik Hřebejk 2007 CZE Expres CZ Tufo Team Kolín 25:32.6 00:13.4
3 2 / CH14 [246] Ondřej Volejník 2006 CZE Choťánky 25:53.6 00:34.4
4 2 / CH12 [253] Mikuláš Klvaň 2008 CZE Expres tufo kolín 25:54.2 00:35.0
5 3 / CH12 [252] Marek Klvaň 2008 CZE EXPRES CZ - SCOTT TEAM KOLÍN 27:24.7 02:05.5
6 1 / D14 [240] Tereza Šimečková 2005 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 28:43.9 03:24.7
7 3 / CH14 [243] Vojtěch Šulc 2006 CZE DDM Poděbrady 29:31.2 04:12.0
8 4 / CH12 [233] Jiří Ponec 2008 CZE Lysá nad Labem 30:39.5 05:20.3
9 2 / D14 [232] Kamila Poncová 2006 CZE Lysá nad Labem 30:46.6 05:27.4
10 5 / CH12 [229] Šimon Neděla 2007 CZE CYKLO KLUB JIČÍN 32:01.5 06:42.3
11 6 / CH12 [201] Patrik Cuc 2007 CZE SK Slovan Poděbrady 32:06.2 06:47.0
12 7 / CH12 [221] Filip Málek 2008 CZE Hořátev 32:12.6 06:53.4
13 1 / CH10 [242] Jan Šubrt 2010 CZE Semice 32:50.3 07:31.1
14 8 / CH12 [215] Vojta Kislinger 2008 CZE máma 33:10.9 07:51.7
15 4 / CH14 [258] david holý 2006 CZE Poděbrady 33:11.3 07:52.1
16 9 / CH12 [214] Tomáš Hřebejk 2008 CZE Expres CZ Tufo Team Kolín 33:14.1 07:54.9
17 2 / CH10 [236] Daniel Rott 2010 CZE Pátek 33:30.6 08:11.4
18 10 / CH12 [261] Kryštof Antoš 2008 CZE DDM Poděbrady 34:06.0 08:46.8
19 1 / CH08 [238] Lukáš Stránský 2011 CZE Kostomlaty nad Labem 35:37.6 10:18.4
20 3 / D14 [230] Evelyn Nicholls 2005 CZE Kanín 35:44.0 10:24.8
21 3 / CH10 [227] Richard Motlíček 2009 CZE Kolín 35:55.0 10:35.8
22 11 / CH12 [204] Adam Dědek 2008 CZE HORATEV 35:55.8 10:36.6
23 12 / CH12 [244] Petr Šulc 2008 CZE Poděbrady 35:59.1 10:39.9
24 4 / CH10 [251] adam čáp 2010 CZE nymburk 36:19.6 11:00.4
25 13 / CH12 [218] Matěj Magada 2008 CZE Lysá nad Labem 36:23.9 11:04.7
26 2 / CH08 [202] Denis Cuc 2011 CZE SK Slovan Poděbrady 36:32.7 11:13.5
27 1 / D10 [217] Barbora Kopecká 2009 CZE Kovanice 72 36:37.3 11:18.1
28 1 / D12 [263] Adéla Chmelíková 2007 CZE Sokol Dolní Počernice 36:58.0 11:38.8
29 5 / CH10 [262] Tomáš Chmelik 2010 CZE Sokol Dolní Počernice 36:58.1 11:38.9
30 2 / D10 [207] Petra Dokoupilová 2009 CZE Sadská 37:00.2 11:41.0
31 4 / D14 [254] Klára miková 2006 CZE Hořátev 37:04.6 11:45.4
32 1 / doprovod [219] Michal Magada 1977 CZE Lysá nad Labem 37:28.6 12:09.4
33 3 / D10 [220] Klára Magadová 2009 CZE Lysá nad Labem 37:30.2 12:11.0
34 1 / D08 [210] Emma Hrdličková 2011 CZE Hořátev 37:53.2 12:34.0
35 6 / CH10 [266] jan poupa 2009 CZE Hořátev 38:40.0 13:20.8
36 7 / CH10 [249] patrik farkaš 2010 CZE všechlapy 38:48.8 13:29.6
37 3 / CH08 [231] Michal Nový 2012 CZE Hořátev 38:51.4 13:32.2
38 4 / D10 [203] Aneta Čiháková 2010 CZE Semice 39:58.5 14:39.3
39 5 / D10 [267] Hana Verzichová 2010 CZE iNOVATiQ 40:02.2 14:43.0
40 6 / D10 [247] Barbora Zahálková 2010 CZE Hořátev 40:20.7 15:01.5
41 2 / D12 [212] Daniela Hroudová 2008 CZE Hořátev 41:31.3 16:12.1
42 7 / D10 [259] Klára čechalová 2010 CZE TJ LOKOMOTIVA NYMBURK 42:08.2 16:49.0
43 8 / D10 [200] Marie Adamcová 2009 CZE DDM Poděbrady 42:57.6 17:38.4
44 8 / CH10 [265] dominik Poupa 2010 CZE Hořátev 44:12.8 18:53.6
45 2 / D08 [222] Lucie Málková 2011 CZE Hořátev 44:46.9 19:27.7
46 3 / D08 [225] Daniela Matejovska 2012 CZE Nymburk 45:01.7 19:42.5
47 3 / D12 [206] Radka Dokoupilová 2008 CZE Sadská 46:28.9 21:09.7
48 4 / D08 [235] Marie Přibylová 2011 CZE Hořátev 46:40.1 21:20.9
49 9 / CH10 [209] Jakub Horký 2010 CZE TETA TEAM NBK 46:43.0 21:23.8
50 4 / CH08 [226] Antonín Mikeš 2012 CZE Team Goofy 47:15.3 21:56.1
51 5 / D08 [205] Viktorie Dědková 2011 CZE HORATEV 47:26.1 22:06.9
52 1 / CH06 [239] Adam Stránský 2014 CZE Kostomlaty nad Labem 47:37.3 22:18.1
53 2 / CH06 [211] Jáchym Hrouda 2013 CZE Hořátev 47:42.4 22:23.2
54 6 / D08 [216] Andrea Kopecká 2011 CZE Kovanice 72 48:11.5 22:52.3
55 7 / D08 [248] Tereza Zahálková 2012 CZE Hořátev 48:25.1 23:05.9
56 8 / D08 [260] Andrea Čechalová 2012 CZE TJ LOKOMOTIVA NYMBURK 51:45.2 26:26.0
57 5 / CH08 [234] Antonín Přibyl 2012 CZE Hořátev 53:24.7 28:05.5
58 3 / CH06 [250] Filip Motlíček 2013 CZE Kolín 56:35.4 31:16.2
59 9 / D08 [208] Marie Dokoupilová 2012 CZE Sadská 59:54.4 34:35.2
60 10 / D08 [264] gabriela poupová 2012 CZE Hořátev 01:02:00.1 36:40.9
61 10 / CH10 [268] jakub skořepa 2010 CZE Nymburk 01:07:54.7 42:35.5
62 11 / D08 [257] esther chinedu 2012 CZE Praha 9 01:40:58.0 01:15:38.8
63 1 / D06 [256] Aneta švejdarová 2014 CZE Nymburk 01:41:02.1 01:15:42.9
DNF / CH06 [245] Romis Vávra 2013 CZE MTC Poděbrady
DNS / CH12 [223] Mikuláš Mašek 2007 CZE dutik
DNS / CH14 [237] Josef Římal 2005 CZE Rožďalovice
DNS / D14 [241] Nela Šimečková 2005 CZE TJ Lokomotiva Nymburk
DNS / CH14 [224] Patrik Mašín 2005 CZE ExpresCZ Tufo Team Kolín
DNS / CH12 [228] Tomas Musil 2007 CZE DDM Poděbrady

result list Hořátevská rovina 45km

start ~ 13:00:48

rank rank/cat. # name year state team finish delay lap#1
1 1 / M30 [1] Jakub Kavalír 1993 CZE KC Kutná hora 01:30:24.65
2 2 / M30 [2] Michael Kubín 1993 CZE Eleven Mercedes-Benz Mitas 01:30:47.39 00:22.74
3 1 / M50 [4] Jan Rada 1977 CZE KC KUTNÁ HORA 01:31:42.25 01:17.6
4 1 / JUNIOR [160] Tomáš Pařez 2004 CZE EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN 01:31:42.3 01:17.65
5 1 / M60 [100] Jiří Řehák 1967 CZE eva.cz 01:31:44.8 01:20.15
6 2 / M50 [99] michal rydval 1974 CZE AC Sparta Praha 01:31:51.13 01:26.48
7 1 / M40 [3] Miloslav Pohl 1981 CZE Nymburk 01:33:37.72 03:13.07
8 3 / M50 [124] Karel Bartoš 1973 CZE Bike and Surf team 01:34:43.84 04:19.19
9 4 / M50 [5] Luděk Šimeček 1977 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 01:34:45.85 04:21.2
10 3 / M30 [123] Martin Zbýň 1989 CZE Přerov nad Labem 01:34:55.81 04:31.16
11 2 / M40 [10] Pavel Janata 1983 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 01:35:23.7 04:59.05
12 3 / M40 [17] Lukáš Adámek 1979 CZE Lošany 01:36:07.41 05:42.76
13 5 / M50 [101] Josef Sádlo 1973 CZE Křinec 01:36:39.91 06:15.26
14 2 / JUNIOR [9] Vlastík Horyna 2005 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 01:36:42.0 06:17.35
15 6 / M50 [83] Roman Novák 1974 CZE Cyklistika Nymburk 01:36:55.04 06:30.39
16 7 / M50 [94] Jiří Procházka 1970 CZE BTK EURO BIKE Praha 01:37:07.72 06:43.07
17 4 / M40 [73] Jiří Malý 1980 CZE Hronětice 01:37:13.74 06:49.09
18 8 / M50 [13] Vladimír Šemlej 1971 CZE TJ LOKOMOTIVA NYMBURK 01:37:28.42 07:03.77
19 3 / JUNIOR [159] Štěpán tindel 2001 CZE gapp-cabtech 01:40:32.71 10:08.06
20 5 / M40 [51] Michal Jakeš 1979 CZE Nymburk 01:40:39.48 10:14.83
21 9 / M50 [146] leoš holman 1970 CZE Hokl klub Lužec nad Cydlinou 01:40:44.6 10:19.95
22 4 / M30 [11] Vlastimil Krupička 1990 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 01:40:49.53 10:24.88
23 2 / M60 [58] Milan Karkoška 1968 CZE DNP Ostrava 01:40:51.48 10:26.83
24 5 / M30 [134] Tomáš Šemlej 1993 CZE Hořátev 01:41:02.82 10:38.17
25 3 / M60 [44] Pavel Homolka 1963 CZE TO EUROPE PEKSPORT 01:41:26.09 11:01.44
26 1 / JUNIORKY [161] Natálie Pleskačová 2003 CZE EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN 01:42:20.39 11:55.74
27 6 / M30 [23] Tobiáš Ber 2000 CZE Poděbrady 01:42:21.25 11:56.6
28 6 / M40 [32] Radko Draganov 1979 CZE STPA 01:42:25.17 12:00.52
29 7 / M40 [138] Martin Křena 1987 CZE Generali 01:42:34.33 12:09.68
30 10 / M50 [38] Michal Graman 1977 CZE Poděbrady 01:42:34.56 12:09.91
31 4 / M60 [42] Jiri Hnat 1968 CZE Nymburk 01:42:35.38 12:10.73
32 11 / M50 [152] radim semanco 1976 CZE KC Kutná hora 01:42:48.88 12:24.23
33 4 / JUNIOR [8] Patrik Hospodka 2002 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 01:42:50.25 12:25.6
34 12 / M50 [43] Miroslav Hodboď 1974 CZE Nymburk 01:42:51.07 12:26.42
35 7 / M30 [27] Jan Cibulka 1993 CZE TETA TEAM NBK 01:42:51.34 12:26.69
36 8 / M40 [122] Václav Záhora 1981 CZE Martinov 01:42:51.62 12:26.97
37 5 / M60 [60] Roman Khek 1967 CZE Kraken team Dobříš 01:43:22.08 12:57.43
38 13 / M50 [6] Vlastimil Horyna 1973 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 01:44:52.78 14:28.13
39 8 / M30 [108] Tomas Svoboda 1997 CZE SKC Pečky 01:44:54.51 14:29.86
40 6 / M60 [156] Jindřich knížek 1968 CZE DINGO Šlotava 01:44:58.85 14:34.2
41 14 / M50 [118] Jan Vlček 1973 CZE Bike- Bělá pod Bezdězem 01:45:00.86 14:36.21
42 1 / M61 [30] Lubomír Čihák 1953 CZE Semice 01:45:07.41 14:42.76
43 9 / M40 [133] michal čejka 1979 CZE bizoni 01:45:16.47 14:51.82
44 7 / M60 [88] Jiří Peterka 1966 CZE Praha 4 01:45:38.2 15:13.55
45 10 / M40 [139] Zdeněk červinka 1986 CZE BIKESTARS VRCHLABÍ 01:45:46.21 15:21.56
46 11 / M40 [89] Ondřej Petr 1979 CZE Lokomotiva Nymburk 01:45:47.48 15:22.83
47 1 / Z45 [35] Simona Dvořáková 1981 CZE Tria klub Poděbrady 01:45:52.56 15:27.91
48 15 / M50 [74] david marek 1975 CZE Agro Kolín 01:45:54.4 15:29.75
49 8 / M60 [7] Zdeněk Černý 1961 CZE Lokomotiva Nymburk 01:45:54.56 15:29.91
50 9 / M30 [98] Jan Rybář 1998 CZE Kolín 01:46:05.98 15:41.33
51 10 / M30 [46] Michal Horký 1990 CZE TETA TEAM NBK 01:46:22.36 15:57.71
52 9 / M60 [90] Jiří Pinďák 1960 CZE Oceloví letci 01:47:28.06 17:03.41
53 12 / M40 [65] František Kotlář 1988 CZE Slatiny 01:47:35.91 17:11.26
54 13 / M40 [84] Lukass Oupický 1982 CZE Superior Čelákovice 01:47:37.02 17:12.37
55 10 / M60 [69] Milan Kroupa 1967 CZE KROSS BIKE RANCH TEAM 01:47:37.68 17:13.03
56 11 / M60 [129] FRANTIŠEK LOJÍN 1966 CZE VT Lipence 01:47:38.16 17:13.51
57 16 / M50 [121] Pavel Vosáhlo 1975 CZE Bělá pod Bezdězem 01:47:38.39 17:13.74
58 5 / JUNIOR [18] Jakub Bacílek 2001 CZE Oceloví letci 01:47:41.89 17:17.24
59 17 / M50 [70] Jaroslav Kubát 1969 CZE Nymburk 01:48:11.47 17:46.82
60 18 / M50 [86] Martin Peterka 1971 CZE Hradišťko I 01:48:18.07 17:53.42
61 14 / M40 [64] Vladimír Kotlář 1986 CZE Pondělní dietáři 01:50:08.95 19:44.3
62 12 / M60 [29] Zdeněk Červinka 1964 CZE BIKESTARS VRCHLABÍ 01:50:12.07 19:47.42
63 13 / M60 [115] Petr Urbánek 1963 CZE Spořilov 01:50:18.48 19:53.83
64 14 / M60 [145] Petr horáček 1961 CZE Dexter Cycling 01:50:21.92 19:57.27
65 15 / M60 [114] Pavel Technik 1967 CZE Poděbrady 01:50:27.56 20:02.91
66 11 / M30 [135] Pavel Vinš 1989 CZE Mladá Boleslav 01:50:38.87 20:14.22
67 19 / M50 [155] Martin stybor 1974 CZE REVITALI 01:51:08.76 20:44.11
68 20 / M50 [107] Jan Svítek 1974 CZE Úvaly 01:51:16.02 20:51.37
69 2 / M61 [36] Josef Fučík 1954 CZE ROHOZEC AMULET TEAM 01:51:28.47 21:03.82
70 21 / M50 [120] Petr Volf 1970 CZE Agro Kolín 01:51:52.25 21:27.6
71 22 / M50 [55] Martin Jeník 1971 CZE Nymburk 01:52:30.16 22:05.51
72 23 / M50 [45] Jiří Hora 1975 CZE REGA team 01:53:20.63 22:55.98
73 12 / M30 [147] Vladimír Daneš 1989 CZE Sázava 01:54:43.42 24:18.77
74 6 / JUNIOR [16] Marcel Adamec 2004 CZE DDM Poděbrady 01:54:44.13 24:19.48
75 24 / M50 [171] Roman Martinec 1971 CZE Poděbrady 01:54:44.47 24:19.82
76 25 / M50 [113] Martin Šída 1970 CZE Praha 01:55:02.53 24:37.88
77 2 / Z45 [92] Veronika Poncová 1976 CZE Lysá nad Labem 01:55:04.78 24:40.13
78 26 / M50 [158] václav fidler 1978 CZE TJ LOKOMOTIVA NYMBURK 01:55:26.26 25:01.61
79 27 / M50 [56] Tomáš jirásek 1973 CZE MTB Hřiměždice 01:55:53.1 25:28.45
80 28 / M50 [132] jiří kurel 1978 CZE bizoni 01:56:19.88 25:55.23
81 29 / M50 [162] Jan Hrouda 1978 CZE Hořátev 01:56:35.44 26:10.79
82 1 / Z46 [19] Lenka Bacílková 1973 CZE Oceloví letci 01:56:40.69 26:16.04
83 16 / M60 [26] Luboš Bulíček 1962 CZE Hořátev 242 01:56:45.27 26:20.62
84 15 / M40 [173] jan bláha 1987 CZE Mladá Boleslav 01:57:15.65 26:51.0
85 17 / M60 [34] Tomas Dvorsky 1968 CZE Semice 01:57:16.97 26:52.32
86 30 / M50 [110] Jan Svoboda 1973 CZE Jestřabí Lhota 01:57:17.65 26:53.0
87 18 / M60 [75] Dušan Martínek 1960 CZE Like Bike Rasochy 01:57:30.24 27:05.59
88 31 / M50 [137] Milan Houžvička 1970 CZE Generali 01:57:39.13 27:14.48
89 19 / M60 [154] Miroslav vanický 1965 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 01:57:59.17 27:34.52
90 32 / M50 [144] Pavel janda 1969 CZE Ferdynand 01:58:43.54 28:18.89
91 33 / M50 [80] pavel miškov 1976 CZE Podĕbrady 01:58:44.11 28:19.46
92 2 / Z46 [130] HANA hrubá 1973 CZE VT Lipence 01:58:45.34 28:20.69
93 3 / Z45 [131] Alžběta Verzichová 1981 CZE iNOVATiQ 01:58:49.17 28:24.52
94 4 / Z45 [165] Veronika Nešněrová 1976 CZE cyklomaštale 2019 01:58:53.58 28:28.93
95 34 / M50 [62] Tomáš Kopřiva 1976 CZE Tomáš Krtek Kopřiva 01:59:00.26 28:35.61
96 13 / M30 [28] jiří Čapek 1992 CZE Veltruby 02:00:03.8 29:39.15
97 35 / M50 [112] Pavel Šafra 1974 CZE Joskatel team 02:00:07.82 29:43.17
98 36 / M50 [126] Libor žoha 1978 CZE Poděbrady 02:00:09.37 29:44.72
99 37 / M50 [61] Roman Kopecký 1978 CZE Kovanice 72 02:00:10.92 29:46.27
100 38 / M50 [77] Milan Mašek 1975 CZE dutik 02:00:10.99 29:46.34
101 20 / M60 [12] František Soukal 1962 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 02:00:11.21 29:46.56
102 21 / M60 [47] Petr Horký 1967 CZE TETA TEAM NBK 02:00:11.99 29:47.34
103 22 / M60 [143] Roman ajchler 1966 CZE Praha 9 Prosek 02:00:13.14 29:48.49
104 3 / M61 [117] Miloš Vančura 1954 CZE Hisport Team 02:00:13.94 29:49.29
105 23 / M60 [150] miloš václav vosecký 1962 CZE český brod 02:00:16.45 29:51.8
106 16 / M40 [37] Jakub Fukal 1988 CZE Poděbrady 02:02:20.67 31:56.02
107 17 / M40 [166] Ladislav Habrdle 1985 CZE Opolany 121, Lubice nad cidlinou 28907 02:02:28.45 32:03.8
108 18 / M40 [49] Jiří Hrdlička 1980 CZE Hořátev 02:04:02.94 33:38.29
109 24 / M60 [109] Zdeněk Svoboda 1965 CZE Pdy 02:04:49.71 34:25.06
110 2 / JUNIORKY [50] Lucie Hrdličková 2001 CZE Mike Bike Team 02:05:55.77 35:31.12
111 19 / M40 [102] Martin Sádovský 1980 CZE Vlašim 02:06:02.81 35:38.16
112 20 / M40 [54] Lukáš Javůrek 1982 CZE Praha 02:06:07.39 35:42.74
113 25 / M60 [71] Oto Kubeš 1964 CZE Nymburk 02:07:39.46 37:14.81
114 21 / M40 [68] Jaroslav Královský 1980 CZE TJ Viktoria Radim 02:07:42.68 37:18.03
115 39 / M50 [151] Václav Pála 1975 CZE JOSKATEL Team 02:08:48.29 38:23.64
116 22 / M40 [136] Jakub Kapr 1983 CZE Generali 02:08:48.57 38:23.92
117 7 / JUNIOR [103] Pavel Skála 2003 CZE Třebestovice 02:09:20.62 38:55.97
117 40 / M50 [104] Miloš Skála 1978 CZE Třebestovice 02:09:20.62 38:55.97
119 4 / M61 [48] Jiří Horyna 1952 CZE Nové Město nad Metují 02:10:26.28 40:01.63
120 23 / M40 [163] Honza Čurda 1981 CZE Čachovice 02:10:34.84 40:10.19
121 5 / M61 [21] Josef Beka 1949 CZE INSTATOP Kosmonosy 02:10:35.9 40:11.25
122 41 / M50 [106] Jiří Svěcený 1971 CZE cyklomaštale 2019 02:10:40.38 40:15.73
123 42 / M50 [52] Martin Janiš 1976 CZE Nymburk 02:11:16.15 40:51.5
124 43 / M50 [142] jiří šulc 1978 CZE Čelákovice 02:11:17.05 40:52.4
125 44 / M50 [53] Roman Janiš 1972 CZE Nymburk 02:12:06.75 41:42.1
126 24 / M40 [97] Pavel Rous 1981 CZE Staré Hradiště u Pardubic 02:12:26.88 42:02.23
127 25 / M40 [169] Jan Vrba 1983 CZE FofrTeam 02:12:44.06 42:19.41
128 1 / Z35 [170] Radka Brousilová 1990 CZE Cyklistika Nymburk 02:13:30.28 43:05.63
129 26 / M40 [128] Martin Pelant 1980 CZE Nymburk, Kovanice 02:13:31.18 43:06.53
130 6 / M61 [63] Zdeněk Koštýř 1953 CZE Z+D 02:15:11.02 44:46.37
131 3 / Z46 [24] Adriána Borovičková 1970 CZE Hořátev 02:15:15.03 44:50.38
132 27 / M40 [148] Jaroslav zíma 1984 CZE Generali 02:15:15.78 44:51.13
133 26 / M60 [149] Jan fousek 1963 CZE hořátev 02:15:19.66 44:55.01
134 27 / M60 [22] Jiří Bělohlávek 1964 CZE Třebestovice 02:15:23.17 44:58.52
135 2 / Z35 [127] Lucie čiháková 1984 CZE Semice 02:17:34.88 47:10.23
136 28 / M60 [168] petr štefan 1966 CZE cyklomaštale 2019 02:18:55.7 48:31.05
137 14 / M30 [72] Miloš Málek 1993 CZE Poděbrady 02:19:14.38 48:49.73
138 28 / M40 [39] Ladislav Hejdrych 1982 CZE EXPONATI 02:20:14.56 49:49.91
139 3 / JUNIORKY [81] Tina Musilová 2004 CZE DDM Poděbrady 02:21:24.47 50:59.82
140 45 / M50 [66] Pavel Koudele 1973 CZE Radim u Kolina 02:21:54.23 51:29.58
141 4 / Z46 [119] Jaroslava Vnuková 1951 CZE BSK racing 02:22:41.04 52:16.39
142 15 / M30 [87] Jakub Peterka 1993 CZE Praha 4 02:24:18.27 53:53.62
143 46 / M50 [91] Martin Pinkas 1976 CZE Svémyslice 02:24:28.98 54:04.33
144 5 / Z45 [172] milada machačíková 1977 CZE Bakov nad Jizerou 02:26:59.83 56:35.18
145 29 / M60 [141] Oldřich jadrný 1961 CZE cyklomaštale 2019 02:31:38.2 01:01:13.55
145 29 / M60 [140] Jiří štefán 1964 CZE cyklomaštale 2019 02:31:38.2 01:01:13.55
147 7 / M61 [40] Mirek Helmich 1957 CZE Černí koně 02:32:53.7 01:02:29.05
148 5 / Z46 [76] Libuše Martínková 1963 CZE Like Bike Rasochy 02:32:58.42 01:02:33.77
149 29 / M40 [31] Jaroslav Dokládal 1987 CZE Nymburk 02:36:28.95 01:06:04.3
150 8 / M61 [25] Miroslav Budějský 1953 CZE Caymanpharma MTB 02:40:20.77 01:09:56.12
151 31 / M60 [41] Ivan Hladeček 1964 CZE Praha 10 02:41:59.86 01:11:35.21
152 30 / M40 [20] Josef Bárta 1983 CZE Dobrovice 02:42:34.6 01:12:09.95
153 6 / Z46 [59] Jitka Karkošková 1970 CZE DNPOstrava 02:42:46.93 01:12:22.28
154 47 / M50 [105] pavol ševčík 1969 CZE cyklomaštale 2019 02:45:07.58 01:14:42.93
155 7 / Z46 [111] Líba Sýkorová 1970 CZE Pdy 02:49:59.86 01:19:35.21
156 48 / M50 [125] martin zelený 1972 CZE Green 134 02:50:54.6 01:20:29.95
156 48 / M50 [167] Tomáš pozler 1976 CZE EDPoTEAM L.Bohdaneč
DNF / M50 [85] Karel Petera 1973 CZE Rohozec Amulet Team
DNF / M50 [96] Pavel Rott 1977 CZE Pátek
DNF / M30 [153] Andrej talajka 1990 CZE C.B.T. DINGO Šlotava
DNF / M60 [33] Richard Dušek 1966 CZE Lysá nad Labem
DNF / M60 [164] Jan trčka 1968 CZE Pavoučí Hnízdo
DNF / M40 [157] Luboš typlt 1979 CZE ELEVEN MERCEDES MITAS
DNS / JUNIOR [14] Marek Šimeček 2003 CZE TJ Lokomotiva Nymburk
DNS / Z45 [15] Štěpánka Šimečková 1975 CZE TJ Lokomotiva Nymburk
DNS / M50 [116] Slávek Valenta 1969 CZE Kamenné zboží
DNS / Z46 [82] Dana Nosková 1964 CZE Z+K
DNS / M50 [93] Tomas Prchal 1977 CZE Praha
DNS / M60 [57] Tomáš Kakrda 1963 CZE Pardubice
DNS / M40 [67] Tomáš Koželský 1983 CZE Český Brod
DNS / Z45 [78] Petra Matoušková 1978 CZE SKP Nymburk
DNS / M50 [79] Ladislav Michálek 1972 CZE Praha 10
DNS / M50 [95] Michal Remeš 1971 CZE Všechlapy