Hořátevská rovina

2017-09-23 Hořátev, Polabí 

archiv

announcement

registration

start list

results

Malá Hořátevská rovina 11km total: 48, men : 27, women: 21, CH10: 19, CH12: 5, CH14: 3, doprovod: 0, D10: 12, D12: 8, D14: 1 [html] [pdf]
Hořátevská rovina 40km total: 202, men : 164, women: 38, JUNIOR: 9, M30: 26, M40: 36, M50: 55, M60: 28, M61 : 0, JUNIORKY: 4, Z35: 10, Z45: 18, Z46: 4, [m]14: 2, M61+: 8, [k]12: 2 [html] [pdf]

result list Malá Hořátevská rovina 11km

start ~ 10:58:17

rank rank/cat. # name year state team finish delay lap#1
1 1 / CH14 [219] Marek Šimeček 2003 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 25:53.6
2 2 / CH14 [188] Tomáš Pařez 2004 CZE Expres CZ-Scott Team Kolín 26:24.0 00:30.4
3 1 / D14 [204] Martina Bartošová 2003 CZE TJ Lokomotiva Nymbur... 26:30.3 00:36.7
4 3 / CH14 [201] Marcel Adamec 2004 CZE DDM Poděbrady 26:39.9 00:46.3
5 1 / CH12 [210] Vlastík Horyna 2005 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 26:49.2 00:55.6
6 2 / CH12 [203] Karel Bartoš 2006 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 28:20.1 02:26.5
7 3 / CH12 [191] Patrik Mašín 2005 CZE Expres CZ-Scott Team Kolín 28:27.3 02:33.7
8 4 / CH12 [227] Ondřej Volejník 2006 CZE Poděbrady 30:31.8 04:38.2
9 1 / D12 [220] Nela Šimečková 2005 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 31:16.9 05:23.3
10 2 / D12 [221] Tereza Šimečková 2005 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 31:17.3 05:23.7
11 1 / D10 [189] Nicol Jelínková 2008 CZE EXPRESS CZ SCOTT TEAM Kolín 31:38.0 05:44.4
12 1 / CH10 [211] Daniel Horyna 2007 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 32:30.9 06:37.3
13 2 / CH10 [192] Marek Klvaň 2008 CZE EXPRES CZ - SCOTT TEAM KOLÍN 32:43.1 06:49.5
14 3 / CH10 [224] Vojtěch Šťovíček 2008 CZE Kostelec n.Č Lesy 33:02.5 07:08.9
15 4 / CH10 [193] Mikuláš Klvaň 2008 CZE Kolín V 33:29.9 07:36.3
16 5 / CH10 [215] Štěpán Kurka 2008 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 33:39.8 07:46.2
17 3 / D12 [223] Gabča Šnídlová 2005 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 34:40.1 08:46.5
18 6 / CH10 [202] Kryštof Antoš 2008 CZE DDM Poděbrady 36:35.5 10:41.9
19 7 / CH10 [187] Tomáš Hřebejk 2008 CZE Expres CZ-Scott Team Kolín 36:59.2 11:05.6
20 5 / CH12 [182] Václav Šimr 2005 CZE Kostěnice 37:11.4 11:17.8
21 4 / D12 [183] Adriana Nykodémová 2005 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 37:12.7 11:19.1
22 8 / CH10 [216] Mikuláš Mašek 2007 CZE dutik 37:55.7 12:02.1
23 9 / CH10 [195] Jiří Ponec 2008 CZE Lysá nad Labem 37:59.8 12:06.2
24 10 / CH10 [186] Ondřej Charous 2009 CZE Velký Osek 39:39.3 13:45.7
25 2 / D10 [222] Lili Šnídlová 2008 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 40:16.0 14:22.4
26 11 / CH10 [185] Adam Dědek 2008 CZE mama and tata 40:34.1 14:40.5
26 11 / CH10 [226] David Víta 2008 CZE DDM Poděbrady 40:34.1 14:40.5
28 3 / D10 [209] Tereza Holá 2007 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 40:44.5 14:50.9
29 13 / CH10 [190] Vojta Kislinger 2008 CZE máma 42:28.3 16:34.7
30 5 / D12 [225] Vendula Šťovíčková 2006 CZE Kostelec n.Č Lesy 42:33.2 16:39.6
31 6 / D12 [194] Kamila Poncová 2006 CZE Lysá nad Labem 42:55.0 17:01.4
32 4 / D10 [214] Lenička Krušinová 2010 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 43:55.2 18:01.6
33 7 / D12 [184] Anna Čížková 2005 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 44:41.9 18:48.3
34 14 / CH10 [197] Vojtěch Mokroš 2008 CZE Krupá, pošta Kostelec nad Č. lesy 44:57.7 19:04.1
35 5 / D10 [218] Barča Richtrová 2009 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 45:27.8 19:34.2
36 15 / CH10 [200] Michal Adamec 2007 CZE DDM Poděbrady 46:45.5 20:51.9
37 6 / D10 [207] Petra Dokoupilová 2009 CZE Sadská 46:52.3 20:58.7
38 16 / CH10 [198] Filip Málek 2008 CZE Hořátev 47:37.9 21:44.3
39 7 / D10 [199] Marie Adamcová 2009 CZE DDM Poděbrady 48:04.8 22:11.2
40 8 / D10 [212] Barbora Kopecká 2009 CZE Nymburk 49:09.8 23:16.2
41 9 / D10 [206] Radka Dokoupilová 2008 CZE Sadská 52:13.5 26:19.9
42 17 / CH10 [180] Jakub Skořepa 2010 CZE Hořátev 55:59.6 30:06.0
43 18 / CH10 [181] Antoš Hloušek 2010 CZE Hořátev 56:34.9 30:41.3
44 10 / D10 [196] Sofie Abrmanová 2007 CZE Jičín 01:00:27.0 34:33.4
45 11 / D10 [213] Eliška Krušinová 2013 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 02:17:13.9 01:51:20.3
DNS / D12 [208] Kateřina Holá 2005 CZE TJ Lokomotiva Nymburk
DNS / D10 [205] Rozárie Čenovská 2010 CZE Cyklistika Nymburk
DNS / CH10 [217] Petr Nechoďdoma 2007 CZE Dobřichov

result list Hořátevská rovina 40km

start ~ 13:02:02

rank rank/cat. # name year state team finish delay lap#1
1 1 / M30 [1] Jakub Kavalír 1993 CZE KC Kutná hora 01:22:03.3
2 2 / M30 [9] Michael Kubín 1993 CZE Eleven Mercedes-Benz Mitas 01:22:03.8 00:00.5
3 3 / M30 [159] Michal Zápotocký 1996 CZE Expres CZ-Scott Team Kolín 01:22:07.2 00:03.9
4 4 / M30 [47] Jan Horáček 1992 CZE RAJEC Allivictus 01:22:08.8 00:05.5
5 1 / M40 [3] Miloslav Pohl 1981 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 01:23:59.7 01:56.4
6 2 / M40 [102] Michal Nýč 1982 CZE Praha 8 01:24:00.1 01:56.8
7 3 / M40 [105] Aleš Pelčarský 1981 CZE Hořice 01:24:00.3 01:57.0
8 1 / M50 [175] Libor Miškovsky 1970 CZE CSC 01:24:01.1 01:57.8
9 2 / M50 [4] Karel Bartoš 1973 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 01:24:01.6 01:58.3
10 4 / M40 [2] Miroslav Živný 1982 CZE KCLKooperativa-Svijany 01:24:02.4 01:59.1
11 3 / M50 [106] Karel Petera 1973 CZE ROHOZEC AMULET TEAM 01:24:04.1 02:00.8
12 4 / M50 [6] Krejčík Marek 1976 CZE Chvalovice 01:24:04.9 02:01.6
13 5 / M30 [98] Martin Řehák 1991 CZE Expressi scott team Kolín 01:25:30.8 03:27.5
14 5 / M40 [7] Michal Ryglewicz 1980 CZE Cykloski Žitník 01:26:35.3 04:32.0
15 6 / M40 [5] Luděk Šimeček 1977 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 01:27:19.2 05:15.9
16 7 / M40 [58] Pavel Janata 1983 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 01:28:25.8 06:22.5
17 6 / M30 [77] Tomáš Macek 1995 CZE Pdy 01:28:27.2 06:23.9
18 8 / M40 [61] Petr Juřina 1982 CZE Mnichovo Hradiště 01:28:39.1 06:35.8
19 1 / M60 [244] Tomáš Vitáček 1964 CZE Viessmann 01:28:40.5 06:37.2
20 5 / M50 [118] Josef Sádlo 1973 CZE Křinec 01:28:41.2 06:37.9
21 6 / M50 [129] Vladimír Šemlej 1971 CZE TJ LOKOMOTIVA NYMBURK 01:28:42.9 06:39.6
22 7 / M50 [85] Miroslav Míchal 1974 CZE Golčův Jeníkov 01:30:10.6 08:07.3
23 2 / M60 [46] Pavel Homolka 1963 CZE TO EUROPE 01:30:42.9 08:39.6
24 9 / M40 [236] Jiří Malý 1980 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 01:30:44.8 08:41.5
25 3 / M60 [154] Jiří Probst 1958 CZE Bike and Surf team 01:30:46.4 08:43.1
26 8 / M50 [111] Jiří Procházka 1970 CZE BTK EURO BIKE Praha 01:30:50.0 08:46.7
27 1 / JUNIOR [171] Ondřej Novák 2002 CZE Expres cz Scott team Kolin 01:32:26.5 10:23.2
28 9 / M50 [230] Jan Serbus 1974 CZE Semice 01:32:32.5 10:29.2
29 7 / M30 [124] Matěj Sojka 1997 CZE Pdy 01:32:40.9 10:37.6
30 10 / M50 [96] Roman Novák 1974 CZE Kostomlátky 01:32:48.9 10:45.6
31 11 / M50 [128] JAN SVOBODA 1976 CZE ČERNÍKY 01:32:52.7 10:49.4
32 12 / M50 [134] Martin Šťovíček 1974 CZE Metrostav 01:32:52.8 10:49.5
33 4 / M60 [132] Miroslav Šípek 1965 CZE KH-tour GCT 01:32:58.6 10:55.3
34 5 / M60 [107] Jiří Pinďák 1960 CZE Oceloví letci 01:33:02.0 10:58.7
35 2 / JUNIOR [136] Štěpán Tindel 2001 CZE Symbio+ BMC 01:33:12.1 11:08.8
36 13 / M50 [72] Petr Kunc 1974 CZE Nymburk 01:34:52.8 12:49.5
37 8 / M30 [232] Lukáš Šmigelský 1996 CZE KELLYS BIKE RANCH TEAM 01:35:53.3 13:50.0
38 14 / M50 [52] Vlastimil Horyna 1973 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 01:35:53.9 13:50.6
39 1 / [m]14 [76] Vojtěch Lančarič 2003 CZE Praha 01:35:56.5 13:53.2
40 6 / M60 [110] Pavel Prchal 1959 CZE SK Cyklosport Kern 01:35:57.0 13:53.7
41 15 / M50 [35] Marek Frank 1967 CZE Poděbrady 01:35:59.5 13:56.2
42 7 / M60 [86] Josef Michl 1959 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 01:36:00.5 13:57.2
43 9 / M30 [140] Jan Vanický 1994 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 01:36:01.4 13:58.1
44 1 / M61+ [233] Aad van Driel 1954 NLD Kluky u Pisku 01:36:03.7 14:00.4
44 10 / M40 [234] Dennis van Driel 1978 NLD TJ Lokomotiva Nymburk 01:36:03.7 14:00.4
46 16 / M50 [45] Jiri Hnat 1968 CZE Nymburk 01:36:03.9 14:00.6
47 17 / M50 [39] Michal Hanousek 1975 CZE Model Bike Team 01:36:06.1 14:02.8
48 11 / M40 [32] Vladislav Dudek 1979 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 01:36:30.3 14:27.0
49 18 / M50 [156] Martin Peterka 1971 CZE Auto-Combi Kutná Hora 01:36:31.3 14:28.0
50 19 / M50 [26] Ferdinand Dobšovič 1968 CZE KELLYS BIKERANCH TEAM 01:36:32.8 14:29.5
51 12 / M40 [231] Zdeněk Červinka 1986 CZE BIKESTARS VRCHLABÍ 01:36:53.4 14:50.1
52 10 / M30 [145] Martin Zbýň 1989 CZE Přerov nad Labem 01:36:57.7 14:54.4
53 1 / Z45 [121] Kateřina Serbusová 1977 CZE semice 01:36:58.3 14:55.0
54 13 / M40 [57] Jan Chrtek 1978 CZE www.cyklobryle.cz 01:37:00.0 14:56.7
55 11 / M30 [66] František Kotlář 1988 CZE Budčeves 01:37:01.0 14:57.7
56 20 / M50 [29] Luděk Dohnal 1975 CZE Devil 01:37:01.2 14:57.9
57 8 / M60 [125] František Soukal 1962 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 01:37:04.7 15:01.4
58 2 / M61+ [36] Josef Fučík 1954 CZE CK Vinohradské Šlapky 01:37:19.4 15:16.1
59 21 / M50 [167] Jindra Truska 1974 CZE Kolin 01:38:06.2 16:02.9
60 22 / M50 [166] Radek Kesner 1970 CZE Konárovice 01:38:07.9 16:04.6
61 1 / Z35 [83] andrea maťhová 1997 CZE poděbrady 01:38:08.7 16:05.4
62 23 / M50 [122] Miroslav Slavík 1975 CZE Cyklokroužek Kounice 01:38:10.6 16:07.3
63 9 / M60 [133] Pavel Vojtěch 1964 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 01:38:11.0 16:07.7
64 24 / M50 [113] Petr Přibyl 1967 CZE Praha 9 01:38:13.2 16:09.9
64 24 / M50 [50] Josef Horvatovič 1971 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 01:38:13.2 16:09.9
66 26 / M50 [144] Petr Volf 1970 CZE Agro Kolín 01:38:16.7 16:13.4
67 2 / Z45 [104] Alena Pavlatová 1975 CZE Praha 5 01:38:42.6 16:39.3
68 14 / M40 [164] Tomáš Sajdl 1980 CZE Nymburk 01:38:44.3 16:41.0
69 27 / M50 [147] Petr ŽEMLA 1976 CZE Hradištko 01:38:58.4 16:55.1
70 12 / M30 [238] Vlastimil Krupička 1990 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 01:38:59.1 16:55.8
71 28 / M50 [103] Jaroslav Paroulek 1970 CZE SKP Nymburk 01:39:08.5 17:05.2
72 13 / M30 [49] Michal Horký 1990 CZE Teta team 01:39:26.6 17:23.3
73 14 / M30 [245] Jan Lednický 1991 CZE Libice nad Cidlinou 01:39:27.6 17:24.3
74 15 / M30 [176] Lukáš Dědek 1997 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 01:39:42.3 17:39.0
75 3 / Z45 [70] Katarína Krejčíková 1978 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 01:40:12.7 18:09.4
76 15 / M40 [177] Martin Vlasák 1986 CZE Hořátev 01:40:14.8 18:11.5
77 16 / M40 [62] David Kaňka 1979 CZE KOZOJEDY 01:40:21.0 18:17.7
78 29 / M50 [59] Martin Jeník 1971 CZE sts Jankovice 01:40:36.4 18:33.1
79 30 / M50 [135] Pavel Technik 1967 CZE Poděbrady 01:41:18.9 19:15.6
80 3 / JUNIOR [12] Jakub Bacílek 2001 CZE Oceloví letci 01:41:55.6 19:52.3
81 4 / Z45 [14] Martina Bartošová 1974 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 01:41:57.9 19:54.6
82 10 / M60 [142] Petr Veselý 1961 CZE Cyklokroužek Kounice 01:41:59.7 19:56.4
83 17 / M40 [153] Václav Šimr 1981 CZE Kostěnice 01:42:07.4 20:04.1
84 5 / Z45 [71] Jaroslava Křížková 1976 CZE BeManiax Madbike 01:42:18.7 20:15.4
85 11 / M60 [139] Miroslav Vanický 1965 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 01:42:51.9 20:48.6
86 4 / JUNIOR [119] Zdeněk Sazama 2000 CZE Úvaly 01:42:53.9 20:50.6
87 6 / Z45 [148] Josef Bezdička 1979 CZE Hořátev 01:42:54.3 20:51.0
88 31 / M50 [25] Jiří Denemark 1968 CZE Škvorec 01:42:56.6 20:53.3
89 3 / M61+ [170] Jiří Rejf 1951 CZE Praha 01:42:57.1 20:53.8
90 12 / M60 [100] Vlastimil Novotný 1963 CZE HZS SŹDC Nymburk 01:43:01.6 20:58.3
91 18 / M40 [250] Mirek Luňák 1979 CZE Pňov 01:43:02.0 20:58.7
92 7 / Z45 [13] Lenka Bacílková 1973 CZE Oceloví letci 01:43:40.0 21:36.7
93 8 / Z45 [95] Veronika Nešněrová 1976 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 01:43:59.8 21:56.5
94 5 / JUNIOR [69] Pavel Krátký 2001 CZE Hořátev 01:44:28.5 22:25.2
95 16 / M30 [43] Petr Hluchý 1998 CZE CT Exil 01:44:49.3 22:46.0
96 4 / M61+ [40] Karel Hauerland 1951 CZE Nymburk 01:45:12.5 23:09.2
97 32 / M50 [75] Petr Lančarič 1969 CZE Praha 01:45:41.0 23:37.7
98 33 / M50 [137] Milan Tuláček 1976 CZE Kolín 01:45:44.3 23:41.0
99 1 / JUNIORKY [74] Naty Kurková 2001 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 01:45:48.3 23:45.0
100 34 / M50 [79] Roman Martinec 1971 CZE Poděbrady 01:45:50.7 23:47.4
101 13 / M60 [17] Martin Boháč 1964 CZE Kounice 01:45:57.9 23:54.6
102 1 / Z46 [34] Ilona Fliedrová 1963 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 01:46:05.0 24:01.7
103 5 / M61+ [235] Evert Guldemond 1956 NLD Boskoop 01:46:23.6 24:20.3
104 6 / JUNIOR [53] Patrik Hospodka 2002 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 01:46:24.4 24:21.1
105 2 / [m]14 [63] David Kaňka 2003 CZE KOZOJEDY 01:46:26.2 24:22.9
106 14 / M60 [44] Petr Hluchý 1966 CZE Lázně Toušeň 01:46:37.7 24:34.4
107 19 / M40 [179] Lukáš Lipták 1982 CZE TJLokomotivaNymburk 01:46:57.8 24:54.5
108 2 / Z35 [126] Barbora Strnadová 1982 CZE Žacléř 01:46:59.2 24:55.9
109 35 / M50 [246] Jan Trčka 1968 CZE Pavoučí Hnízdo 01:46:59.4 24:56.1
110 36 / M50 [127] Jan Svítek 1974 CZE Úvaly 01:47:02.9 24:59.6
111 37 / M50 [87] pavel miškov 1976 CZE Podĕbrady 01:47:09.1 25:05.8
112 3 / Z35 [93] Tereza Nedorostová 1988 CZE ELEVEN MERCEDES-BENZ MITAS TEAM 01:47:15.8 25:12.5
113 6 / M61+ [138] Miloš Vančura 1954 CZE Hisport Team 01:48:21.2 26:17.9
114 15 / M60 [11] Roman Ajchler 1966 CZE Praha 9 Prosek 01:48:23.6 26:20.3
115 2 / Z46 [24] Petra Červinková 1971 CZE BIKESTARS VRCHLABÍ 01:48:28.3 26:25.0
116 7 / M61+ [88] Jaromír Mojžíš 1954 CZE Podbořany 01:48:28.4 26:25.1
117 16 / M60 [23] Zdeněk Červinka 1964 CZE BIKESTARS VRCHLABÍ 01:48:28.5 26:25.2
118 7 / JUNIOR [172] Miroslav Novotný 2001 CZE Hořátev 01:48:28.7 26:25.4
119 38 / M50 [141] Josef Verner 1967 CZE Cyklokroužek Kounice 01:48:30.3 26:27.0
120 17 / M60 [155] Petr Urbánek 1963 CZE 01:48:31.7 26:28.4
121 20 / M40 [228] Martin Štefáček 1979 CZE Dvory 01:49:06.7 27:03.4
122 18 / M60 [92] Antonín Nedorost 1962 CZE Neratovice 01:49:16.7 27:13.4
123 39 / M50 [115] Michal Remeš 1971 CZE Všechlapy 01:49:25.9 27:22.6
124 21 / M40 [33] Zdenek Farkaš 1979 CZE Nymburk 01:49:59.0 27:55.7
125 40 / M50 [80] Petr Mašek 1973 CZE Sadská 01:50:10.9 28:07.6
126 41 / M50 [81] Milan Mašek 1975 CZE DUTIK 01:50:12.1 28:08.8
127 9 / Z45 [90] Ivana Müllerová 1973 CZE AUTO KELY Mladá Boleslav 01:51:09.9 29:06.6
128 22 / M40 [241] Pavel Čadílek 1985 CZE CTL 01:51:22.5 29:19.2
129 42 / M50 [21] Roman Čepek 1971 CZE Réma Nymburk 01:52:04.5 30:01.2
130 23 / M40 [239] Bohumil Verzich 1978 CZE Ponec 01:53:18.8 31:15.5
131 43 / M50 [48] Petr Horký 1967 CZE TETA TEAM 01:53:29.0 31:25.7
132 17 / M30 [37] Jakub Fukal 1988 CZE Poděbrady 01:53:35.0 31:31.7
133 24 / M40 [65] Jan Kohout 1986 CZE TNTN 01:53:39.0 31:35.7
134 25 / M40 [131] Roman Kopecký 1978 CZE Nymburk 01:53:42.8 31:39.5
135 19 / M60 [38] Jaroslav Hájek 1964 CZE Nymburk 01:53:51.9 31:48.6
136 20 / M60 [101] MILOSLAV NOVOTNÝ 1966 CZE MALEŠOV 01:53:59.7 31:56.4
137 26 / M40 [67] Vladimír Kotlář 1986 CZE Budčeves 01:54:05.1 32:01.8
138 21 / M60 [243] Petr Helekal 1958 CZE Poděbrady 01:55:49.9 33:46.6
139 27 / M40 [116] Jan Roček 1981 CZE pirati.cz 01:56:04.3 34:01.0
140 44 / M50 [73] Pavel Kupec 1973 CZE Kelvion 01:56:45.4 34:42.1
141 28 / M40 [173] Petr Jaderný 1983 CZE Poděbrady 01:56:53.1 34:49.8
142 45 / M50 [97] Jan Novák 1973 CZE TNTN 01:57:18.3 35:15.0
143 10 / Z45 [168] Renáta Rochowanská 1978 CZE TRANSBRODY 01:58:02.6 35:59.3
144 22 / M60 [82] jindřich maťha 1961 CZE poděbrady 01:58:04.2 36:00.9
145 46 / M50 [178] Tomáš Cukr 1976 CZE Poděbrady 01:58:16.3 36:13.0
146 47 / M50 [158] Jiří Ponec 1972 CZE Lysá nad Labem 01:58:26.9 36:23.6
147 23 / M60 [174] Václav Krejsa 1957 CZE Nymburk 01:58:28.5 36:25.2
148 18 / M30 [114] Michal Rajevski 1989 CZE Nymburk 01:58:32.0 36:28.7
149 11 / Z45 [99] Michaela Nováková 1974 CZE TNTN 01:58:35.5 36:32.2
150 19 / M30 [149] Štěpán Malý 1992 CZE Budčeves 01:59:52.1 37:48.8
151 24 / M60 [42] Mirek Helmich 1957 CZE Černí koně 02:00:47.7 38:44.4
152 48 / M50 [91] Miloslav Musil 1967 CZE Kolín 02:01:01.0 38:57.7
153 49 / M50 [229] marek červenka 1974 CZE Kounice 02:01:59.0 39:55.7
154 50 / M50 [251] Petr Vladyka 1973 CZE Kolín 02:02:31.7 40:28.4
155 2 / JUNIORKY [54] Lucie Hrdličková 2001 CZE Mike Bike Team 02:02:42.5 40:39.2
156 12 / Z45 [240] Alžběta Verzichová 1981 CZE Bobnice 02:03:03.0 40:59.7
157 13 / Z45 [123] Lenka Slavíková 1979 CZE Cyklokroužek Kounice 02:03:34.5 41:31.2
158 4 / Z35 [16] Radka Brousilová 1990 CZE Cyklistika Nymburk 02:04:36.6 42:33.3
159 3 / Z46 [89] Jaroslava Mojžíšová 1955 CZE Podbořany 02:04:42.8 42:39.5
160 5 / Z35 [242] Martina Černíková 1986 CZE CTL 02:05:42.2 43:38.9
161 14 / Z45 [157] Veronika Poncová 1976 CZE Lysá nad Labem 02:07:35.4 45:32.1
162 29 / M40 [41] Ladislav Hejdrych 1982 CZE EXPONATI 02:09:06.8 47:03.5
163 6 / Z35 [20] Martina Ciprová 1987 CZE Praha 02:09:29.8 47:26.5
164 25 / M60 [84] Ladislav Méri 1965 CZE Hořátev 02:09:31.1 47:27.8
165 20 / M30 [78] Miloš Málek 1993 CZE Poděbrady 02:10:23.8 48:20.5
166 3 / JUNIORKY [169] Kristýna Málková 2001 CZE Mosazný muž Povrly 02:11:32.8 49:29.5
167 51 / M50 [68] Pavel Koudele 1973 CZE Radim u Kolina 02:11:47.1 49:43.8
168 52 / M50 [120] Zdeněk Sazama, st. 1967 CZE Úvaly 02:27:21.0 01:05:17.7
169 7 / Z35 [19] Michaela Ciprová 1987 CZE Praha 9 02:32:02.4 01:09:59.1
170 8 / Z35 [163] Kateřina Kabrhelová 1986 CZE Generali 02:32:15.8 01:10:12.5
171 21 / M30 [165] Petr Kotyza 1987 CZE Nymburk 02:33:20.7 01:11:17.4
172 22 / M30 [162] Roman Kabrhel 1987 CZE Generali 02:33:34.9 01:11:31.6
173 30 / M40 [161] Jakub Kapr 1983 CZE Generali 02:34:26.9 01:12:23.6
174 15 / Z45 [160] Alžběta Polišenská 1981 CZE Generali 02:34:27.4 01:12:24.1
175 9 / Z35 [15] Lenka Bednářová 1987 CZE Nymburk 02:36:59.4 01:14:56.1
176 4 / JUNIORKY [150] Iva Demeterová 2002 CZE TJ Lokomotiva Nymburk 02:38:30.8 01:16:27.5
177 31 / M40 [248] Stepan Keszeli 1984 CZE Poděbrady 02:43:38.8 01:21:35.5
178 16 / Z45 [249] Marta Abrmanová 1976 CZE Jičín 02:54:51.6 01:32:48.3
DNF / Z46 [143] Jaroslava Vnuková 1951 CZE BSK racing
DNF / M30 [30] Jaroslav Dokládal 1987 CZE Nymburk
DNF / M40 [31] Radko Draganov 1979 CZE VitaminKlub.cz
DNF / M40 [237] Ján Sokirka 1977 CZE Milovice
DNF / JUNIOR [55] Vojtěch Hrubý 2002 CZE Přeštice
DNF / Z45 [130] Štěpánka Šimečková 1975 CZE TJ Lokomotiva Nymburk
DNF / JUNIOR [247] Viktor Říha 2001 CZE Pavoučí Hnízdo
DNF / [k]12 [152] Anna Čížková 2005 CZE TJ Lokomotiva Nymburk
DNF / [k]12 [151] Adriana Nykodémová 2005 CZE TJ Lokomotiva Nymburk
DNS / M50 [60] Tomáš jirásek 1973 CZE MTB Hřiměždice
DNS / M60 [64] Petr Klusoň 1963 CZE Stará Boleslav
DNS / M40 [94] Petr Nechoďdoma 1977 CZE Dobřichov
DNS / M50 [108] Miloš Plaček 1970 CZE Poděbrady
DNS / M61+ [109] František Plaček 1953 CZE TJ Lokomotiva Nymburk
DNS / Z35 [112] Kateřina Průšová 1996 CZE teta team
DNS / M50 [117] michal rydval 1974 CZE AC Sparta Praha
DNS / M60 [146] Roman Zvolský 1965 CZE KELLYS BIKERANCH TEAM
DNS / M30 [10] Ladislav Adamec 1988 CZE RAMI SPORT FITNESS Nymburk
DNS / M30 [18] Jan Cibulka 1993 CZE Teta team
DNS / Z45 [22] Zuzana Čepelová 1978 CZE Cyklokroužek Kounice
DNS / M30 [27] Vojtěch Dobšovič 1997 CZE KELLYS BIKE RANCH TEAM
DNS / M60 [28] Richard Dohnal 1962 CZE KELLYS BIKERANCH TEAM
DNS / M40 [51] Otakar Horyna 1981 CZE Vejfuk
DNS / M40 [56] Pavel Chemišinec 1979 CZE Lázně Bělohrad .KOLA- ŠÍR.