TE Krkonošská 70 MTB

2018-09-01 Janské Lázně

archiv

announcement

registration

start list

results

Shortened Results

For detailed results please click the header of each result.

70km družstva

rank rank/cat. team finish members Tetřevky
1 1 / muži B.F.H. Team 02:38:20.3 2023 02:38:17.1 Jan Fišnar 1980 56:49.0
3023 02:38:20.0 Michal Hrach 1977 56:50.0
1023 02:38:20.3 Michal Bubílek 1986 56:50.0
2023 02:38:17.1 Jan Fišnar 1980 56:49.0
3023 02:38:20.0 Michal Hrach 1977 56:50.0
1023 02:38:20.3 Michal Bubílek 1986 56:50.0
2 2 / muži Rockmachine-Cyklomax 02:42:51.3 1017 02:42:45.9 Roman Šťastný 1979 57:55.0
2017 02:42:47.8 Lukáš Čáp 1985 57:56.0
3017 02:42:51.3 Josef Schejbal 1978 57:55.0
1017 02:42:45.9 Roman Šťastný 1979 57:55.0
2017 02:42:47.8 Lukáš Čáp 1985 57:56.0
3017 02:42:51.3 Josef Schejbal 1978 57:55.0
3 3 / muži Ultra Paka - lidé and HORY 02:49:55.5 2019 02:49:53.6 Tomáš Berger 1987 09:18:16.0
1019 02:49:55.0 Daniel Polman 1979 01:00:34.0
3019 02:49:55.5 Sebastian Vlček 1994 09:18:16.0
2019 02:49:53.6 Tomáš Berger 1987 09:18:16.0
1019 02:49:55.0 Daniel Polman 1979 01:00:34.0
3019 02:49:55.5 Sebastian Vlček 1994 09:18:16.0
4 4 / muži TREK J+P Sport A 02:57:14.7 3018 02:57:10.3 Vojtěch Pešek 1989 01:05:13.0
2018 02:57:11.0 Michal Pradáč 1999 01:05:13.0
1018 02:57:14.7 Jakub Kučera 1999 01:05:13.0
3018 02:57:10.3 Vojtěch Pešek 1989 01:05:13.0
2018 02:57:11.0 Michal Pradáč 1999 01:05:13.0
1018 02:57:14.7 Jakub Kučera 1999 01:05:13.0
5 5 / muži Expres CZ-Scott Team Kolín 02:58:18.8 2024 02:58:13.4 Jakub Schierl 2000 01:04:13.0
3024 02:58:18.0 Josef Kunášek 2000 01:04:13.0
1024 02:58:18.8 Alvin Tomášek 2000 01:04:12.0
2024 02:58:13.4 Jakub Schierl 2000 01:04:13.0
3024 02:58:18.0 Josef Kunášek 2000 01:04:13.0
1024 02:58:18.8 Alvin Tomášek 2000 01:04:12.0

Gravel Trophy 70km

rank rank/cat. team finish members Tetřevky
1 1 / Muži Spinning HK 03:02:31.7
2 2 / Muži Hradecký Spinning Klub 03:25:52.3
3 3 / Muži Hradecký Spinning Klub 03:42:12.4
4 4 / Muži Špinavý záda 03:56:53.4
5 5 / Muži Spinning HK 03:02:31.7

40km ženy a veteráni

rank rank/cat. team finish members Tetřevky
1 1 / veteráni Kasper - Swix Team 02:04:35.6 1053 02:04:31.9 Petr Javůrek 1977 01:03:57.0
3053 02:04:32.6 Luboš Toman 1969 01:03:50.0
2053 02:04:35.6 Petr Holub 1966 01:04:08.0
1053 02:04:31.9 Petr Javůrek 1977 01:03:57.0
3053 02:04:32.6 Luboš Toman 1969 01:03:50.0
2053 02:04:35.6 Petr Holub 1966 01:04:08.0
2 2 / veteráni BIKE SPORT Hradec Králové 02:18:39.0 3056 02:18:34.2 Jaroslav Krejcar 1967 08:57:39.0
1056 02:18:38.9 Stanislav Málek 1972 01:13:05.0
2056 02:18:39.0 Luboš Maroušek 1972 01:13:09.0
3056 02:18:34.2 Jaroslav Krejcar 1967 08:57:39.0
1056 02:18:38.9 Stanislav Málek 1972 01:13:05.0
2056 02:18:39.0 Luboš Maroušek 1972 01:13:09.0
3 3 / veteráni INS ATELIER NÁCHOD X 02:19:14.9 3055 02:19:10.2 Michal Vrbský 1978 01:13:04.0
1055 02:19:12.4 Vít Mráz 1974 01:13:07.0
2055 02:19:14.9 Dušan Waldecker 1972 01:13:07.0
3055 02:19:10.2 Michal Vrbský 1978 01:13:04.0
1055 02:19:12.4 Vít Mráz 1974 01:13:07.0
2055 02:19:14.9 Dušan Waldecker 1972 01:13:07.0
4 4 / veteráni INS ATELIER NÁCHOD Race 02:22:06.2 1051 02:22:03.3 Jiří Krejsar 1962 01:13:42.0
3051 02:22:05.9 Jiří Petr 1974 01:13:44.0
2051 02:22:06.2 David Divíšek 1977 01:12:39.0
1051 02:22:03.3 Jiří Krejsar 1962 01:13:42.0
3051 02:22:05.9 Jiří Petr 1974 01:13:44.0
2051 02:22:06.2 David Divíšek 1977 01:12:39.0
5 1 / ženy KO statim 02:41:10.9 2070 02:41:05.2 Martina Vokatá 1983 01:23:23.0
1070 02:41:10.6 Jana Melišíková 1977 01:23:23.0
3070 02:41:10.9 Eliška Šulcová 1988 01:23:23.0
2070 02:41:05.2 Martina Vokatá 1983 01:23:23.0
1070 02:41:10.6 Jana Melišíková 1977 01:23:23.0
3070 02:41:10.9 Eliška Šulcová 1988 01:23:23.0

40km páry

rank rank/cat. team finish members Tetřevky
1 1 / páry Hradec Králové 02:23:20.0 2109 02:23:18.5 Petr Vaněk 1976 01:12:32.0
1109 02:23:20.0 Monika Tučková 1993 01:12:33.0
2109 02:23:18.5 Petr Vaněk 1976 01:12:32.0
1109 02:23:20.0 Monika Tučková 1993 01:12:33.0
2 2 / páry GHOST Team 02:30:27.6 1104 02:30:24.3 David Křivohlávek 1989 01:20:00.0
2104 02:30:27.6 Kateřina Obstová 1999 01:20:00.0
1104 02:30:24.3 David Křivohlávek 1989 01:20:00.0
2104 02:30:27.6 Kateřina Obstová 1999 01:20:00.0
3 3 / páry My dva 02:39:25.1 1110 02:39:22.0 Jana matoušková 1981 01:23:30.0
2110 02:39:25.1 Ladislav Rygl 1976 01:23:30.0
1110 02:39:22.0 Jana matoušková 1981 01:23:30.0
2110 02:39:25.1 Ladislav Rygl 1976 01:23:30.0
4 4 / páry Olymp Trutnov 02:39:43.4 1103 02:39:41.8 Emma Pokorna 2001 01:22:10.0
2103 02:39:43.4 Miloš Pokorný 1974 01:22:10.0
1103 02:39:41.8 Emma Pokorna 2001 01:22:10.0
2103 02:39:43.4 Miloš Pokorný 1974 01:22:10.0
5 5 / páry Brno 02:58:05.1 2102 02:58:04.2 Renáta Veselá 1980 09:02:46.0
1102 02:58:05.1 Petr Vesely 1986 09:02:50.0
2102 02:58:04.2 Renáta Veselá 1980 09:02:46.0
1102 02:58:05.1 Petr Vesely 1986 09:02:50.0

40km firmy

rank rank/cat. team finish members Tetřevky
1 1 / firmy REVITBUILD s.r.o. 02:27:09.6 2060 02:27:04.7 Ondřej Semerád 1974 08:54:39.0
1060 02:27:07.9 Marek Rauchfuss 1969 01:14:36.0
3060 02:27:09.6 Martin Malinský 1979 08:56:18.0
2060 02:27:04.7 Ondřej Semerád 1974 08:54:39.0
1060 02:27:07.9 Marek Rauchfuss 1969 01:14:36.0
3060 02:27:09.6 Martin Malinský 1979 08:56:18.0
2 2 / firmy DECATHLON Hradec Králové 02:31:31.5 2068 02:31:29.3 Otta Kořán 1997 01:17:57.0
3068 02:31:30.1 Martin Bartoň 1994 01:17:59.0
1068 02:31:31.5 Petr Svoboda 1991 01:17:59.0
2068 02:31:29.3 Otta Kořán 1997 01:17:57.0
3068 02:31:30.1 Martin Bartoň 1994 01:17:59.0
1068 02:31:31.5 Petr Svoboda 1991 01:17:59.0
3 3 / firmy NKT KABLO cycling team 1 02:32:14.1 2062 02:32:08.0 František Šourek 1982 01:22:16.0
3062 02:32:08.1 Tomáš Tyrychtr 1979 01:22:17.0
1062 02:32:14.1 Martin Buchar 1981 01:22:17.0
2062 02:32:08.0 František Šourek 1982 01:22:16.0
3062 02:32:08.1 Tomáš Tyrychtr 1979 01:22:17.0
1062 02:32:14.1 Martin Buchar 1981 01:22:17.0
4 4 / firmy NKT KABLO cycling team A 02:50:26.9 1063 02:50:19.4 Radim Faltus 1972 01:27:00.0
2063 02:50:21.5 Marek Šedivý 1982 01:27:01.0
3063 02:50:26.9 Ladislav Prouza 1972 01:27:00.0
1063 02:50:19.4 Radim Faltus 1972 01:27:00.0
2063 02:50:21.5 Marek Šedivý 1982 01:27:01.0
3063 02:50:26.9 Ladislav Prouza 1972 01:27:00.0
5 5 / firmy elektromontáže ELHAT 02:51:32.9 3064 02:51:31.1 Petr Tomášek 2003 01:25:06.0
1064 02:51:31.4 Daniel Havelka 1977 01:23:47.0
2064 02:51:32.9 Petr Tomášek 1978 01:25:11.0
3064 02:51:31.1 Petr Tomášek 2003 01:25:06.0
1064 02:51:31.4 Daniel Havelka 1977 01:23:47.0
2064 02:51:32.9 Petr Tomášek 1978 01:25:11.0

15km Junioři

rank rank/cat. team finish members Tetřevky
1 1 / Junioři BAKAKO Nová Paka 41:04.6 2204 40:59.9 David Kaňka 2003
3204 41:03.2 Štěpán Krupka 2003
1204 41:04.6 Martin Kubišta ml. 2003
2204 40:59.9 David Kaňka 2003
3204 41:03.2 Štěpán Krupka 2003
1204 41:04.6 Martin Kubišta ml. 2003
2 2 / Junioři Frajeři 58:21.5 3203 58:08.2 Vojta Nikl 2003 08:43:33.0
2203 58:09.1 Aleš Kaczur 2004 08:43:33.0
1203 58:21.5 Leonard Fleischer 2002 21:35:44.0
3203 58:08.2 Vojta Nikl 2003 08:43:33.0
2203 58:09.1 Aleš Kaczur 2004 08:43:33.0
1203 58:21.5 Leonard Fleischer 2002 21:35:44.0
3 3 / Junioři Tři bajkeři 01:10:22.5 3202 01:10:14.2 Alžběta Dvorská 2004 08:47:37.0
1202 01:10:17.8 Karolína Černá 2005 08:47:37.0
2202 01:10:22.5 Oldřich Čámský 2006 08:47:37.0
3202 01:10:14.2 Alžběta Dvorská 2004 08:47:37.0
1202 01:10:17.8 Karolína Černá 2005 08:47:37.0
2202 01:10:22.5 Oldřich Čámský 2006 08:47:37.0
4 4 / Junioři Dámičky 01:29:08.1 3201 01:28:33.5 Veronika Zámostná 2003
1201 01:29:02.6 Daniela Čekaňáková 2005 08:48:15.0
2201 01:29:08.1 Kateřina Matasová 2004 08:43:24.0
3201 01:28:33.5 Veronika Zámostná 2003 08:43:24.0
1201 01:29:02.6 Daniela Čekaňáková 2005 08:48:15.0
2201 01:29:08.1 Kateřina Matasová 2004 08:43:24.0

Dětská K7 BABY

rank rank/cat. team finish members Tetřevky
1 1 / kluci Olfin Car Ski Team Trutnov 01:11.6
2 2 / kluci Pečky 01:13.4
3 1 / holky Benešov 01:24.1
4 2 / holky Carla.Kupkolo.cz Dvůr Králové nad Labem 01:32.6
5 3 / holky KáBéKáčko 01:39.2

Dětská K7 RŮŽOVÁ TRAŤ

rank rank/cat. team finish members Tetřevky
1 1 / H4 TJ Slovan Pec 12:57.7
2 2 / H4 BIKE SPORT Hradec Králové 14:43.3
3 1 / H3 Carla.Kupkolo.cz Dvůr Králové nad Labem 15:37.8
4 1 / D3 BAKAKO Nová Paka 15:40.6
5 2 / D3 Bike clubu Špindl 15:42.2

Dětská K7 MODRÁ TRAŤ

rank rank/cat. team finish members Tetřevky
1 1 / H1 BIKE puzzle 07:53.8
2 2 / H1 SK Janské Lázně 08:12.7
3 3 / H1 Olfin car Ski Team 08:14.9
4 4 / H1 SK Janské Lázně 08:29.9
5 5 / H1 SK Janské Lázně 08:37.7